Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem picit segíteni...

Tudnátok nekem picit segíteni pitbullal kapcsolatban? ( többi lent )

Figyelt kérdés
nem tudom sajnos hogy ezt a fajta kutyust lehet e kapni magyarországon . american bully classic néven fut ha jól találtam meg . de most ennek mi a magyar megfelelője vagy hogy fogalmazzam.... például beírom googleba hogy pitbull és egyáltalán nem találok hozzá hasonlót vagy rosszul néztem . segítsetek légyszives. csak érdeklődés céljából írtam ki a kérdést hogy felvilágosult legyek .

2014. júl. 13. 20:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
[link] ez az a kutyus
2014. júl. 13. 20:28
 2/15 A kérdező kommentje:
2014. júl. 13. 20:29
 3/15 anonim válasza:
0%
Kedves kérdező. Pitbull név alatt már nem találsz kutya fajtát. De ha jobban utánna kutatsz, meg leleheted, hiszen napjainkban amstaff - amerikai staffordshire terriernek "nevezik" őket. Ez a név-váltás a kutyaviadaloknak köszönhető, mert anno mindenki köztudatába pitbull viadalokként került be.
2014. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információt !
2014. júl. 13. 22:52
 5/15 sippara ***** válasza:
100%
Lehet az országban pitet kapni, AKCs tkval. Nem sok helyen, de lehet.
2014. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
NEM a pitet nevezik staffordshire terriernek,két önálló fajta.
2014. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as. Nem tudom honnan vetted ezt az oltári baromságot, de egy elég sajátos keveréke a tévhiteknek, és a valóságnak.

Lényeg a lényeg, hogy az amerikai pit bull terrier egy teljesen külön álló fajta. Mivel az FCI nem ismeri el külön fajtaként, így kicsit körülményesebb a dolog, mivel két amerikai fajta klub törzskönyvezi ezeket a kutyákat, az ADBA és az UKC. Itthon nagyon kevés igazi pit-et lehet találni, de azokat igen borsos áron. A különböző apróhirdetési oldalakon árult "fajtiszta pitbull" kutyáknak elég kevés köze van az igazihoz, amstaff/pit/staffbull keverékek 10-15e forintért. Neten nem is nagyon fogsz találni még normális kennelt sem, javaslom, hogy látogass ki súlyhúzó versenyekre ott nagyobb eséllyel találkozol tenyésztőkkel.

Megkérdezhetem, hogy pontosan miért pont ezt a fajtát választottad? Esetleg vannak vele sport céljaid? Mert kanapékutyának, vagy a kertbe dísznek egy akármilyen menhelyes kutya is megfelel.

2014. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ki mire gondol, ha az amerikai pitbull terrierről van szó, de nekem ez a kutya jut róla eszembe:


[link]


sokkal vékonyabb a feje, mint a kérdező által linkelt kutyának.


Kérdező! A te linkelt kutyád már a bully típus! úgy keresd.


Amúgy van Magyarországon, és semmi köze az amerikai staffordshire terrierhez. lásd feljebb.

2014. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 drzsm ***** válasza:
51%
Mindenki vonuljon vissza. Nekem ilyen van. Ő egy STAFFBULL. Olvassatok utána, nem amstaff. Hivatalosan Angol staffordshire bullterrier. Staffbull. Ha beszerzel egy ilyet kötelező bandáznunk mert kevés van belőle és ha kell bármiben tudok segíteni! Üdv
2014. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 drzsm ***** válasza:
Még valami. Sok idő kell hozzá! Nagyon sok! Nagyon mozgékony,folyamatos figyelmet igényel, suliba kell vele járni, és nem lehet elhanyagolni. Ha sokat lenne egyedül akkor ne ezt a fajtát válaszd (napi 6-8 óra)....
2014. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!