Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A staffordshire terriernek...

A staffordshire terriernek van jellemző fajtabetegsége?

Figyelt kérdés
Vagy még viszonylag egészséges fajtának mondható? Természetesen a tenyésztőtől vásárolt kutyákban gondolkodom.
2014. júl. 13. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Az Amerikai Staffordshire Terrierek velük született szívbetegségben szenvedhetnek. Az OFA (Orthopedic Foundation for Animals) vizsgálati eredményei szerint az Amsztaffok a 11. helyet foglalják el 155 kutyafaj közül. A tesztelt kutyák 1.6%-ánál rendellenes szívműködést mutattak ki, 95,1%-nak pedig normális volt a szíve.

Egyes egyedek csípő diszpláziában szenvedhetnek, habár az Amstaffoknál ez ritkábban fordul elő mint más fajtáknál. Az OFA a 21-ik helyre sorolja a fajtát 26,0% rendellenes és 71,7% normális lelettel.

Könyök diszplázia. Az OFA rangsorában az Amstaffok a 12. helyen állnak 17,8% rendellenes és 81,4% normális lelettel.

Térd problémák merülhetnek fel. A térdkalácsficam gyakran előfordul, ha a láb íj alakú. Az OFA az Amstaffokat a 72. helyre sorolja 1,3% rendellenes és 98,7% normális lelettel.

Pajzsmirigy zavarban szenved az Amstaffok 8,0%-a. Normális eredményt ért el 80%-uk. Az OFA szerint ezzel az eredménnyel az Amstaffok a 19. helyen állnak 155 kutyafajta közül.[9]

Az Amstaffok néha hajlamosak az Ataxiára és a Congenitalis Kataraktára. Ez Wikipédiáról másoltam :)

2014. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Huuuha, hát ezzel most annyira nem segítettél ki...
2014. júl. 13. 22:07
 3/9 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam, hogy pl egy németjuhásznál már legyintenek, hogy jaaaaaaaaaaaaaj az már nagyon túl van tenyésztve, sok a diszpláziás, vagy hogy jajj az a fajta meg folyton szembetegséget kap, amaz meg nagy százalékban csirke allergiára hajlamos....

De azért köszi, h. bemásoltad.

2014. júl. 13. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt!
2014. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez mondjuk egyéni tapasztalatom, de sok staffos gazdától kaptam megerősítést ebben a témában. Az én kutyám légcső szűkületben szenved, veleszületett dolog, a legkisebb nyomásra amit a nyakára mérek, elkezd hörögni, krákogni. Emiatt gondban vagyok, mert nyakörvet nem bírja, gyakorlatilag megfullad benne, a hám is nyomja így a julius hám most a legjobb az nem bántja annyira. Az orvos szerint az izmos mellkasa, a széles izmos pofája miatt van gond a légcsővel, ez sok ismerősnél aki szintén tart staffot megtalálható.
2014. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor a többi széles izmos pofájú kutyának is ilyen gondja kéne legyen, ha emiatt van.... és tenyésztőtől van?
2014. júl. 13. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Egészséges, szívós fajtának tartom. A DP a kötött izomzat miatt ritkább, vagy ha van is szinte tünet mentes. Viszont a köhögéssel nekünk is van problémánk, pl ha nagyon izgatott lesz valamitől, de nyakörvvel nincs gond, nem húz így nem is folytja magát vele. Összességében oltásokon és ivartalanításon kívül kétszer jártunk dokinál, egyszer egy hasmenéses vírus miatt, és egyszer kullanccsal. Most múlt másfél éves, és tenyésztőtől van.
2014. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ez már mindjárt bíztatóbban hangzik, köszi.
2014. júl. 14. 09:15
 9/9 Kliszta ***** válasza:
Diszplazia, ataxia. De az uj MASTAFF szabalyzat szerint tenyesztonek erre kotelezo szurnie a tenyeszkutyakat, ugyghogy ezen annyira nem kell aggodni. Csak leellenorizni a tenyesztot persze, mert sok torzskonyves kutyakat random osszerako szaporito eloszeretettel nevezi magat tenyesztonek.
2014. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!