Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cane corso kezelhetőbb...

A cane corso kezelhetőbb könnyebben, vagy a rottweiler?

Figyelt kérdés
Igen tudom, hogy egyedfüggő blabla. Nade akkor is. Én valamiért azt gondolom, hogy a corsokkal könnyebb, de tapasztalatokat várok. Köszi
2014. júl. 13. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem könnyen kezelhető.

Bár nem tudom, nálad mit jelent a "könnyen".

2014. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Cane corsoval nem sokszor találkoztam. De a rottweilrrol nem nagyon tudnek rosszat mondani.Ma épp egy feleves kislannyal talalkoztam es ahoz kepest hogy ez egy eleg zuros idoszak, nagyon jol viselkedik.A szokasos kutya kolykos energia azert meg van, de nem ugral meg hasonlok.Ettol fuggetlenul szerintem a NEVELESTOL ES VERVONALTOL FUGG MINDEN!
2014. júl. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy könnyen, hanem könnyebben.

Volt már németjuhászom, boxerem. Mondjuk a boxerrel már nehezebb volt, mint a nj-vel, de a nj egy omega típus volt és hiper érzékeny-ugyanaz a fegyelmezés már a boxernek nem volt elég, vele keményebben kellett bánni, de ő is normális kutyává vált, kan létére nem féltem, hogy bármilyen kutyának nekiment volna, kannak sem. Szóval így ezek tudatában gondolkodtam el, hogyha oda jutnék, hogy vennék kölyköt, akkor vajon melyik lenne a könnyebb-nehezebb eset, de azt gondolom, a roti vehemensebb a corsonál.

2014. júl. 13. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:

szia!


Van az utcánkban egy hatalmas szürke cane corso szuka. Kerítésen belül úgy ugat, hogy azt hinnéd, rögtön széttép mindenkit.


De ha kiszabadul, olyan bamba, hogy az hihetetlen! A múltkor mentem haza a boltból gyalog, épp munkások festették a háznál a kerítést. Kijött a kutya, úgy csalogatták egy szelet kenyérrel vissza, meg tolták hátulról...úgy, hogy a gazdája ott sem volt. Szerinted? Egy rottweilerrel ezt nem tudták volna mnegcsinálni!!

2014. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy a corsok valamennyivel könnyebben kezelhetőek. De ez tényleg attól is függ, hogy milyen helyről származnak. Van sajnos nagyon sok selejtes egyed, szaporító, akik rontják a fajtákat. Ezért is van ma már annyi agresszív vagy épp túl kedves corso, illetve rottweiler. Egyik sem szerencsés, hiszen egyik sem fajtajellemző, sőt félősség, az agresszió és és az emberekkel való túlságosan barátságos tulajdonság sem kívánatos egyik fajtánál sem.


Szóval, ha veszünk két jó kennelből származó egyedet, akkor én azt mondanám, hogy a corso valamennyivel könnyebben kezelhető.

2014. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak olyan ember tud érdemben válaszolni aki mindkét fajtából nevelt már több egyedet.


Az, hogy valakinek a szomszédjában van vagy ismerősénél valamelyik fajta na az édes kevés ahhoz hogy ismerje. Az is kevés, hogy valakinek van a fejében egy kép, hogy milyen az a kutya, mert egyszer látta valahol, egyszer volt valamilyen élménye vele, egyszer hallott róla. A kép kialakításában szinte csak az dominál, hogy milyen a gazdája annak a kutyának.

Például az ideiglenes rotim az előző ideiglenesnél olyan agresszív volt, hogy még a nyakörvet sem tudták ráadni, megmorogta őket mindenért, ők fel is adták a további gondozását. Nálam meg egy ölbe mackó volt aki hihetetlenül gyorsan és ügyesen tanult és hogy ugyanazt a momentumot említsem, a nyakörv ráadásnál pisszenés nélkül ült végig és csak az öröm volt benne, hogy hajrá megyünk sétálni. Ugyanaz a kutya, mégis teljesen más benyomást keltett mindkét helyen.


Szóval, mivel ugyanaz az egyed két különböző gazdánál különböző módon fog viselkedni, ezért is fontos, hogy ugyanazon embernél nevelkedett kutyáknál lehet ezt megnézni és némileg valós képet kapni.

2014. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az hagyján,hogy egyed függő,de ember függő is. Egy kutyához nem értő embernek hiába adsz egy viszonylag értelmes kutyát, simán elrontja egy perc alatt.


Rotink -szuka- volt. Kezes bárány, bár a cigányokat és a macskákat nem tűrte meg, nem is volt baj. Mindenkit beengedett,de ki már kevesebben jutottak :D. Imádni való, egyéniség volt.

2014. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából a rotik jobban tetszenek, de ha tényleg igaz, hogy csak egy normális kennel van Mo-n, akkor azok nekem egy kissé túl vehemensek. Ugyanis onnan már ismerek 3-at is. Igaz az egyiket már nem is lehet elengedni kb sehol, mert ha bárki felemeli a kezét, ugrik neki. Én ezt nem tudom elfogadni, hogy nem nevelési hiba, de a gazdája azzal érvel, hogy az igazi roti ilyen. Ha ilyen, akkor inkább mégsem kérek, de nem hiszem el, hogy ez így igaz...
2014. júl. 14. 16:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Nevelés függő. Egy kiskutya jellemével kapsz egy alapot amit úgy alakítasz ahogy akarsz vagy ahogy tudsz.

Ne ítélj el egy kennelt, azért mert ismersz onnan olyan kutyát akinek a viselkedése nem megfelelő vagy olyan gazdát akivel nem értesz egyet mindenben.

2014. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy elítélem. Csak nekem a túl vehemens rotik nem annyira jönnek be.
2014. júl. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!