Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy törpe...

Nagyon szeretnék egy törpe tacskót, és a szüleim meg is engednék, de előtte meg kell bizonyosodniuk róla, hogy gondját tudnám viselni! SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Panelban lakna, a szobámban lenne egy 1x1,5 méteres helye, lenne alomtálcája, ha séta előtt jönne rá, étel/ital nem kérdéses, fekvőhely okés, de most leszek 9.es, a szüleim dolgoznak, és nem tudom, hogy lehetne megoldani egy kiskutyát... Bevállaljam? Minden álmom egy kutya már ovis korom óta, és lehetőséget kaptam rá, de nagyon félek. :(

2014. júl. 14. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Alomtálca felesleges mert ez kutya, nem macska úgyse fogja a dolgát abba végezni neki teljesen mindegy hogy az alomba vagy a házba máshova (neki az bent van és mindegy) ha eleget tudsz vele foglalkozni és sokat tudod levinni sétálni akkor igen :)

De ez nagyon nagy felelőség

Én speciel nem szeretek sétálni de van egy nagy kertünk oda szoktam vele kimenni játszani vagy ha nincs kedvem akkor csak kiengedem szaladgálni viszont nekem muszáj lesz mindig levinned bármi is történik

2014. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Kiegészíteném még a kérdésemet, hogy még mi kellhet egy kutya számára? (Nem oltás, meg chip kérdés, hanem otthoni dolgok)

Hámja lesz, meg nyakörve, de nem nagyon tudom, mi kellhet még. Keresgéltem, de mindenhol mást írnak, valaki összefoglalná?

2014. júl. 14. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát ami kell: hám, pórázod van akkor, kell neki egy fekhely két tálka (vizes+kajás) lehet 3 is ha egyikbe tápot másikba konzervez adnál neki valami kis játék vehetsz de csinálhatsz is :) (jutalomfalatkák ha akarod tanitgatni) igazából ennyi legalábbis nekünk nincs más :D (jó kutyafésű meg filcbontó spray de az azért mert a miénk hosszú szőrű és fésülgetni kell)
2014. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát tartani fantasztikus, de sok lemondással jár.

Azt előrebocsátom, hogy az alomtálcát felejtsd el, a kutya nem macska. Soha nem fog alomra szokni, max azt éred el, hogy mindenhol pisilni fog a lakásban.

A szobatisztaság azt jelenti, hogy a lakásban sehol nem intézi a dolgát.

Napi 3-4 sétát kell biztosítanod neki, és nincs olyan, hogy nincs kedvem, esik az eső, beteg vagyok.

8 éve van kutyám, reggel 5-kor kelünk, hogy fél órát sétáljunk. Délben szerencsére a szüleim leviszik, nekem utána 17 órakor kell, amikor munkából hazaérek. Aztán este 10-kor, alvás előtt.

Neked kell tudnod, hogy mennyire vagy felelősségteljes. Egyébként a tapasztalatom az, hogy 14-15 éves korban minden más fontosabb, a barátok, a szórakozás, a számítógépezés, mint egy kutya. Ha a szüleiddel meg tudjátok osztani a teendőket, akkor rendben, de ha ők nem akarnak kutyát sétáltatni, akkor nagyon nagyon gondold át, mert itt egy élőlényről van szó.

2014. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami egy kutyának kell:

- etetőtál

- itatótál

- hám

- póráz

- száraztáp (lehetőleg prémium minőségű)

- fekhely (bár az enyém soha nem aludt benne, mellettem alszik)

- kullancsok és élősködők elleni spot-on, vagy nyakörv

- néhány játék


Kb. ennyi, amire tényleg szükségetek lesz.

2014. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!

(A tanácsok mellett azt is, hogy mindenki komolyan vette a kérdést, és normális választ adott, ez nekem nagyon fontos)

:)

2014. júl. 14. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hám helyett nyakörv, flexi (futópóráz) helyett sima bőr, alomtálca teljesen felesleges nem fog séta előtt semmi rájönni, kajás tál, száraz táp ami ne legyen előtte egész nap, napi minimum 3 séta... Ennyi.
2014. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb este 6-7 óra tájban sétálgass a házatok környékén olyan helyen, ahol van nagyobb zöld terület. Vagy keress futtatót. Előbb-utóbb találkozni fogsz ott kutyásokkal. Nyugodtan kérdezz tőlük, beszélgessél velük.
2014. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Istenem, köszi mindenkinek!

Lesz kutyus :)

2014. aug. 18. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!