Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a 7 hetes Yorkshire Terrier kis kutyámat? Mennyi idő mire ahhoz hozzá szokik hogy az alomba piszkítson és ne más hova a házban?

Figyelt kérdés
Már vettem neki pelust, mert ugye bár azt mondták hogy majd magától oda megy pisilni meg kakálni hát ez nem vált be :s Minden nap ki viszem hogy legyen a szabadban is de igazából házban tartom :) Van alom is ki téve hogy oda végezze a dolgát, de ez csak akkor történik meg mikor mi oda visszük :s Hogy tudom arra rá venni hogy magától is oda menjen ? Amikor persze oda végzi meg dicsérem nagyon is meg szinte az egész család dicséri olyankor :) Meg úgy konkrétan az érdekelne hogy mennyi idő is mire oda szokhat ?:) Tudom hogy nem egy két nap szóval normális válaszokat várok és nem ki oktatásokat !!
2014. júl. 14. 13:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Sose fog, ez egy kutya, nem pedig macska.
2014. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Miért gondolja mindenki azt hogy egy macskaméretű kutya alomtálcába fogja végezni a dolgát mint a macskák? :D már sok ilyen kérdést olvastam itt erről
2014. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
még utóirat: ha beöltözteted papagájnak attól még nem fog tudni megtanulni beszélni
2014. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem ilyen válaszokra vagyok kíváncsi ! Ha nem tetszik a kérdésem nem kell el olvasni.. Semmi sem kötelező ! Azt meg én had döntsem már el hogy mire akarom meg tanítani a kutyámat !!
2014. júl. 14. 13:42
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

a kutyus nem tesz különbséget az alomtálca és a ház többi részét között mivel az is a házban van ezért azt hiszi akkor majd szabad a házban minden hova ha megdicséritek érte akkor még jobban ezt fogja hinni

arra viszont meg tudod tanítani hogy csak kint végezze a dolgát és jelezzen ha kell neki

Amikor kiviszitek és elvégezte a dolgát dicsérjétek meg ha bent végzi szidjátok meg vigyétek ki a "cuccost" és mutassátok meg neki hogy oda kell

A miénk mindig kaparja az ajtót vagy nyüszít ha ki akar menni (bár néha még most is be..) :)

2014. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget ! :)
2014. júl. 14. 13:48
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

1. dobd ki a pelenkát

2. most dobd ki az almot is

3. fogd meg a pórázt és a nyakörvet

4. tedd a nyakörvet a kutyára

5. menjetek ki az ajtón

6. tedd rá a pórázt

7. maradj lent vele amíg nem pisil/kakál

8. dicsérd meg

9. ha bent piszkít ne szidd, takaríts össze domestossal

10. ismételd a metódust 2 óránként

A szobatisztaságra nevelés 10 pontja. Szabadalmaztatni fogom. :D

2014. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
5%
utolsó fontos a kutyával kommunikálni ha nem szidod meg azért mert rosszat csinált nem fogja tudni hogy azt nem szabad max úgy lesz vele hogy "ha bent csinálom úgy is felszedik utánam"
2014. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajtakapja, természetesen "NEM!" rászólás, nyakbőrnél emelés és gyorsan kivinni a szabadba. Ha viszont nem kapja rajta, akkor szidhatja órákig, a kutyának fogalma sem lesz miről beszél a gazdi. Annyit lát majd, hogy a kaka-pisi baj, így rosszabb esetben elkezdi eltüntetni = megzabálja.
2014. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ez a pelus kamu dolog.Le kell vele tapétázni a teljes területet,ahol mozog és akkor tényleg oda végzi a dolgát.Ez igazából az első néhány hétben jó,amikor a piciknek van egy kisebb lekerített területe.Amúgy meg igyekszik a fekhelyétől legtávolabb elvégezni majd a dolgát,ha hagyod,hogy a lakásba ürítsen.Néhány hónap,míg teljesen szobatiszta lesz,csak rendszeresen kell kivinni.Kétóránként,evés és alvás után közvetlenül mindig.
2014. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!