Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos begale-puli keverék kutyusom. Még nem szobatiszta, de próbálom szoktatni(ha látom, hogy kuporodik le, kiviszem, ha kint az udvaron végzi el a dolgát kap jutalom falatot, dicséretet. próbáltam a kutyapelust is, de amikor itthon hagytuk pár órára széttépte az egészet, így ezt inkább hanyagoltuk). Már pár hete járhatok vele sétálni, sétálás közben semmilyen jellegű dolgát nem végzi el, de ha hazaérünk, rendszerint bekakil a lakásban. Hogyan tudnék ezen változtatni?

2014. júl. 14. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia !


Valószínűleg ,még kint az utcán bizonytalan,fél ezért piszkít ’’ biztonságos helyen,,

Sok letölthető könyv van az interneten is ,de a lényeg legyen szoros lelki kapcsolatod az álatoddal.Vidd sokat kutyatársaságba,hogy szociazálódjon,ha kell szidd le,de ha más kutya eldurvul érezze,Te vagy a falkavezér és megvéded őt.

Persze a haverkodás előtt meg kell kapja az összes oltását,a betegségek miatt.

Minden képen a leszidás jelzés értékű legyen ne durva.

Én társasházban laktam ezért az erkélyen oldottam meg.

Letettem 3-4 db régi törülközőt,amikor bepiszkolt finoman megráztam a nyakát,mint a mama farkaskutya ,kicsit mélyebb hangon mondtam fúj .A kaksit kitettem az erkélyen lévő törülközőre,a pisit felitattam,hogy érezze itt lenne a helye. (Naponta forró vízben,fertőtlenítőben öblíttetem,centrifugáztam a törülközőket )

Ha kertes házban vagytok akkor egyszerűbb,mert csak a kert egyik végébe tegyetek egy kis kutya kaksit esetleg,pisis rongyot,hogy felismerje a saját szagát.Aztán mielőbb a kutyafuttatóra,utcára kell szoktatni. Sétálj sokat együtt a többi kutyással ,a jó példa ragadós.

Az enyém a többi kan kutyától tanulta meg a fáknál lábemelős férfias pisilést.

Amíg pici ,nem szobatiszta naponta 5x –is ki kéne vinni,és sok-sok türelem !

2014. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Reggel felkelés után rögtön vidd ki, és este későn is, közvetlenül lefekvés előtt. Benti játék, tanulás után is ki kell vinni, ezen kívül kajáltatás után is. Kivitelt 1-2 óránként ismételni kell ezeken kívül.
2014. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Addig nem viszed haza a sétáról, amíg az utcán/parkban el nem végzi a dolgait! Amint elvégezte nagy dicséret, jutalomfalat, játék...

A miénk az első néhány séta után ugyanezt csinálta, semmi kinti ürítés, csak ahogy hazaértünk... Egyik nap kivittük a parkban, és mondtam innen haza nem megyünk amíg nem pisil... kemény 3 óráig bírta majd leguggolt, persze hatalmas ujjongás, onnantól a lakásba nem piszkítot. Rájött az utcán is lehet, és sokkal izgalmasabb :)

2014. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze tudom, hogy a türelem a legfontosabb, de sűrűn járok ki vele, kb 2 óránként, de egyenlőre hajlandóságot sem mutat a szobatisztaságra, sőt néha úgy érzem, bosszúból piszkít be. Éjszakára, illetve, ha egyedül van itthon, a folyosón a helye. Anya munka előtt (reggel 6-kor) mindig kiengedi az udvarra, aztán amikor én kelek 8 óra körül rendszeresen bekakil.
2014. júl. 14. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem bosszú csak nem szeret egyedül lenni.

Esetleg amikor elmentek ,biztonsági okokból is jó ,mi mindig bekapcsolva hagytuk a rádiót,az erkélyen meg tudott figyelgetni.

Én nem csináltam belőle nagy gondot kutyalepedő,fel az ágyra és a fülemet cumizva aludt el.

Persze nálunk a kutyák családtagok nem házőrzők,vagy divat kutyák.

Élvezz ki minden pillanatot ,amíg picurka ,sok fotó stb.

2014. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még valami,igaz nem a kérdésedhez tartozik,de fontos !


Tapasztalatom szerint hiába van kutyachip , nem sokat ér,ha a gazda kérésére,vagy az orvos trehánysága okán nincs regisztrálva- amúgy lehet az interneten ellenőrizni.

Épen ezért fontos a kertben tartott kutyákon is,vagy séta során a chipen kívül legyen bilétás nyakörv is. (Mister minit-nél van jobb minőségű is .Én a Margit krt.-Szilágyi Erzsébet fasor által határolt saroképületnél ,az India ruhák bolt után van egy Zárszaküzlet és ott szuper jót készítenek )

Amíg a kutyusod nem tanulja meg a behívást nem sétálhat póráz nélkül.

Számomra hitetetlen ,de kerestek nálunk is a kutyafuttatón 5-6 hónapos kutyust,hogy elveszett. Amíg nem volt meg a névtáblája alkoholos vastag filccel írtam fel a telefonszámot a nyakörvére.


Sok örömed legyen a kutyusoddal kívánom !

2014. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. júl. 14. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!