Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kutya válhat...

Szerintetek egy kutya válhat függővé? Lehetne valahogy ezt "kezelni"?

Figyelt kérdés

Szóval van két pulink egy 6 és egy 1,5 éves. A 6 éves sose volt túl játékos, nem gondoltuk, hogy a kicsi ilyen lesz.

Mikor tavaly haza hoztuk a kis fehér vatta csomót, akkor pár hétig bent lakott az udvarra vezető folyosón és ott talált egy tenisz labdát. Elkezdte rágni, gurigatta, játszott vele. Húgom vette ezt észre és amikor kivitte elkezdte neki dobálni, a kis dög meg csak úgy rohant utána, hozta vissza. De mára teljesen a labda függője lett, szerintem képes lenne addig rohanni utána amíg össze nem esik a fáradságtól. A sokadik dobás után hozza vissza, de látom rajta, hogy már alig kap levegőt, de hozza utánam rakja a lábam elé. Nyilván ilyenkor már nem fogom eldobni neki, de akkor meg nyüszít. Tudja, hogy anya nem szereti, ha folyton ugat és azt csinálja, hogy kilöki a labdát az utcára, ahova ugye nem tud utána menni, és ül a kapuban, ugat, mire anya kimegy hogy rászóljon, látja hogy kint van a labda vissza adja, de újra és újra kilöki amíg nem dobva kapja vissza.

Egyszer elvettük tőle, hogy majd csak akkor kapja meg, ha kint vagyunk vele, de ennek az az eredménye hogy teljesen lekaparta a festéket a hátsó ajtóról.

Szóval hogyan lehetne elérni, hogy ne függjön ennyire a labdától?



2014. júl. 15. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
ez egy nagyon jó ösztönös kiskutya! ha ilyen labdamániás, akkor ezzel jól is motiválható. érdemes lenne tanitani neki engedelmes, és ügyességi feladatokat, ami az agyát is leszivja egy kicsit, és rendszert vinni az életébe, akkor nyugodtabb lesz.
2014. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KGabi0000 ***** válasza:
Az enyémmel ugyanez van,csak ő képes odavinni idegenekhez is hogy dobják el.Nemrégiben szereletek ott előttünk valamit és ki volt nyitva a kapu,mert a munkások csak úgy tudtak dolgozni.A kutyám kiszaladt és odavitte a labdát a szerelőknek.Nekünk pont el kellett menni és mondták a munkások,hogy mire visszaérünk,addigra ők majd jól kifárasztják a kutyát.Mi meg mondtuk,hoggy nehogy fordítva legyen,mikor visszaértünk a munkások teljesen kész voltak a kutyámtól és mondták,hogy feladják,csak vigyük el,mert elfáradtak.Vicces volt.Szóval az én kutyám is ilyen,de én csak rácsapok egy kicsit az orrára,ha már nqgyon nem hagyja abba és elveszem tőle a játékát.
2014. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jajj ne is mond! O.O

Apa pont tavaly nyáron találta ki, hogy nekünk kemence kell az udvarban. Ott betonoztak, ott volt a rengeteg építő anyag, hát volt hogy be kellet zárni a kiskutyát a házba, mert nem bírtak tőle dolgozni.

2014. júl. 15. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is így kezdte (pitbull). Aztán megtanulta, hogy a labda nem azt jelenti, hogy neki elborult aggyal játszani kell, hanem néha türelem meg agy is kapcsolódik a feladathoz, és azóta nem labdazombi.

Ezt úgy csináltuk, hogy dobás előtt kértem tőle ezt-azt, ül-fekszik, és csak akkor kapta meg, ha megcsinálta. Amikor ez már ment, akkor elkezdtem letiltani róla, csak rugdostam magam előtt, és ő nem vehette fel. Ha hisztizett, ment a bünti (flakon), különben csak belepörgette magát és sose hagyta volna abba. Aztán már helyben kellett maradnia, amíg lóbálom a labdát, sőt, el is dobom, és csak engedélyre mehetett megkeresni. Szóval szépen lassan visszaépítettük ezt a dolgot. És még mindig imádja a labdát, csak már nem egészségtelenül :)

2014. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KGabi0000 ***** válasza:
Az én kutyám ha valami játékot mutatok teljesen kikapcsol,csak a játékra koncentrál,hiába mondok neki akármit nem hallgat rám olyankor,de már 9 éves,így sehogy sem lehetne már leszokatatni róla.
2014. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!