Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis segítséget kérnék!...

Egy kis segítséget kérnék! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy szeretnék egy kutyust mindenképpen, de nem nagyon tudom, hogy melyik lenne a megfelelő. Ehhez kérnék segítséget. Szeretném ha olyan közepes méretű lenne, nem pont egygazdás. A házat kéne őriznie, és a totál idegeneket akiket még nem látott, a kapun kívül tartani. Azonban van egy nagymamám aki már nem a legfiatalabb, és nem szeretném ha őt akadályozná, esetleg fellökné /inkább segítené vagy kísérné./ És ami még nagyon fontos,hogy annyira domináns gazda ne kelljen neki, mert én nem tartom magamat annak. Tudom.. nagyok az elvárások, de ha van valami ötletetek,akkor kérlek írjátok le. Köszönöm. 18/L
2014. júl. 15. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy menj el egy menhelyre és válassz onnan kutyát. Elmondod az igényeid, és tuti tudnak mutatni egy csomó kutyát. Amelyik szimpi, azt pedig örökbe tudod fogadni.
2014. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én is menhelyet ajánlok, és felnőttet, mert azok már nem annyira szeleburdik, mint a kölykök, így a nagymamádnak sem okoz majd gondot.
2014. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kamaszkorú kutyák a határaikat próbálgatják, ezért biztos, hogy akadályozni fogják a nagymamát ... közepes-nagy testű fel is löki. A gyenge kezű gazdát pedig hülyére veszi. Szóval én is a menhelyi felnőtt kutyát javaslom. :)
2014. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egy felnőtt, újfundlandit, német juhászt, labradort, óriás snauzert ajánlanék. Ezek a fajták talán megfelelnek az elvárásaidnak.
2014. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm, és ha elfelejtjük a mamát egy kicsit és kölyköket nézünk? Mert ez bonyolult, de a kritériumoknak megfelelő kéne úgy hogy a mama nincs benn, mert azt meg lehet oldani,hogy ne legyen a közelébe. Szóval valami fajtát tudok ajánlani?
2014. júl. 15. 11:22
 6/9 Imola Ágnes ***** válasza:

Hja, valami kölyök, meg valami fajtatiszta...meg legyen olcsó gondolom........

parancsolj, remélem elolvasod: [link]

2014. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
Tehát legyen egy jól működő, domináns házőrző, de közben nagyon dolgozni se kelljen vele, meg a nagymamát se lökdösse, meg mindenkire hallgasson... Ilyen kutya egy helyen van: A MESÉBEN. A felsorolt "tulajdonságok" túlnyomó többsége tanult viselkedés, ráadásul egy olyan kutya, amelyik hatékonyan őrizné a házat, bizony megeszi gazdikát is, ha magától nem elég határozott, időt-energiát meg nem akar rá szánni. Másrészt azt prímán leírtad, mit KELL neki nyújtania, csak azt nem, mit tudsz TE nyújtani NEKI - már azon kívül, hogy nem hal éhen/szomjan. Merthogy élőlény, és mint ilyen, igényei vannak.
2014. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 4. Válaszoló Neked különösképpen, mert erre voltam kíváncsi. Valószínűleg benézek a menhelyre talán még a mai nap során és körbekérdezek, mivel annyuan azt ajánlottátok.

Sippara. Én úgy gondolom, hogy egy normális hangvételű kérdést tettem fel. Senki az égvilágon nem mondta, hogy ilyen kutya létezik, én csak érdeklődtem afelől, hogy létezik-e vagy esetleg van olyan kutya, ami a sok kritérium közül, egynek nem felel meg, de mondjuk a többinek igen. Egy kis segítséget kértem. Megkaptam. Úgyhogy tényleg köszi a segítségeket.

Imola Ágnes. Igen kölyökkutyába gondolkodtam :) a pénz viszont ebben az esetben nem nagyon játszik szerepet. Csak ötleteket kérnék, hogy milyen fajtát javasoltok. :)

2014. júl. 15. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek tanult tulajdonságok,de a "nem túl domináns" az üti az összes felsorolt dolgot.

Egyébként kölyökként elég nehéz megmondani,milyen kutya lesz,még egy fajtatisztából is.


És a fajtatiszta kutyák 100 ezer ft környékén indulnak.Ezt jobb ha tudod.

2014. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!