Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos amstaff kölyök...

5 hónapos amstaff kölyök megtámadta a nála fiatalabbat evés közben. Mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés
Etettem az 5 hónapos amstaff kutyám, és amikor odalépett az 5 hetes kölyök mellé, akkor ő rátámadott, védte az ételét. Azonnal el vettem előle és külön vittem a többitől, és nem engedtem a többi közé hogy tudja, rosszat tett. Nem szólt hozzá senki, Ő vonyitott és ugatott hogy felhivja magára a figyelmet. Maja amikor megynyugodott vissza engedtem a többiek közé. Mit kellene tennem hogy ne támadjon a kajája védelméért?

2014. júl. 15. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk azt,hogy öt hetesen még az anyja meg a testvérei mellett a helye.Pont ebben az időszakban tanulja meg tőlük,hogy ilyesmit nem csinálunk.Etetéskor válaszd külön a többitől.Amint megvannak az oltásai,vidd el kutyaoviba,mert később komoly gondok lehetnek vele és élheti az életét egy kennelbe zárva,mert nem lehet más élőlény közelébe engedni.
2014. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ja bocs,rosszul olvastam.Az öt hónapost már lehet Kutyasuliba vinni,mégpedig minél előbb.A kicsinek meg az anyjától,testvéreitől kéne pont ebben az időszakban megtanulni,hogy ha a másik eszik,nem megyünk oda.
2014. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de nem támad egyikre sem, meg játszanak együtt 10 éves németjuhász keverékkel meg a kicsik anyjával is. csak a kaja van igy hogy védi.
2014. júl. 15. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Kutyaiskolába kell vinni,mert az étel nem az ő tulajdona,ő mégis úgy viselkedik.

5 hónaposan ezek már komoly gondok.


Amúgy 5 hetes kölyök miért van nálad??


És miért tart mindenki "kemény" kutyát,ha 5 hónapos kölyökkel nem bír?

2014. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell csinálni, amíg nem okoz sérülést, meg nem viszi túlzásba. Ha az arcába másznak kaja közben, akkor magyarázza el a másiknak, hogy ezt nem tolerálja, nincs ezzel semmi gond. Persze ha három méterre sem enged oda senkit, vagy konkrétan megveri a kicsit, az gond, de a nyugodt evés minden kutyának jár. Ha indokolatlanul kemény lenne, akkor tiltani kell, de azért te se vidd túlzásba a fegyelmezést akkor, amikor egyébként neki van igaza.
2014. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszoló "akumi" érti miről beszélek, neki köszönöm a kielégitő választ!
2014. júl. 15. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Már ne haragudj,de a "rátámadott" kifejezés,nekem nem egy kis nevelő jellegű figyelmeztetést jelent....
2014. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

a kaját mindegyiknek joga van megvédeni a többiektől.

Ha csak akkor védte be amikor a kölyök egészen a tányérjánál volt az normális. Ha 3 méteres körzetben tévedt arra akkor túlzó a reakció.

Viszont a te kötelességed, hogy megtanítsd, hogy nem nyúlunk a másik tányérjába és biztosítsd a nyugodt étkezés lehetőségét mindenkinek.

Tehát leteremted az idősebbet és ezzel egyidejűleg kifordítod a kiskorút.

2014. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

igen-igen, azóta már nem vési be a kaját, egyébként akkor védte be, amikor a kicsi már beledugta a fejét, a táljába.

3. válaszoló

Lehet rosszul sugalltam, de nem nálam van az összes kutya csak az 5 hónapos amstaff!("etettem az 5 hónapos amstaff kutyám") és ha én odamegyek mikor eszik, abban a pillanatban hátralép, és nem folytatja az evést akkor sem ha elmegyek onnan, csak akkor ha azt mondom neki hogy megeheti!

És rosszul fejeztem ki magam "rátámadott" csak bevédte a kajáját ahogy a kedves utolsó válaszoló irta.

Jelenleg is alakulás alatt van a kutyus, mert most azt tanulta meg, hogy amikor Én nem hivom Őt magamhoz addig nem jöhet a "privát zónámba". Ha pedig mentem ki a kapuhoz az utca felé(kertes házban lakom) akkoör mindig elém vágott és ő ment elöl. DE! Párszor mikor meg akart előzni, vekinyomtam a falnak, persze csak finoman nem fizikai behatás jellegével. Ezután kicsit visszavett és utánam jön. Amikor pedig izgatott és "elfelejti" hogy csak utánam jöhet, megint alkalmazom a módszerem.

Sokszor bepróbálkozik, de ugy érzem, hogy kezdem a kezemben tartani a "kengyelt". Ha valakinek van hozzáfűzni valója, csak nyugodtan! :D

2014. júl. 16. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!