Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállításon számít, hogy...

Kutyakiállításon számít, hogy le van törve a kutyám foga?

Figyelt kérdés
Tenyésztő elutazott akitől vettem, szóval tőle nem tudom megkérdezni. Ma vettem észre,hogy elől egyik fogának nincs meg fele. Ez számít kiállításon ? Vagy mi a teendő ilyenkor ? Neten keresgéltem, de valaki azt írja kell állatorvostól papír valaki meg,hogy nem foglalkoznak vele ,de azt is olvastam,hogy kizáró ok lehet...

2014. júl. 15. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Simán kizárnak érte.

De nem minden bíró nézi a fogakat.

Kell a dokitól papír hogy ténylegesen letört nem genetikai gond

2014. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én hülyeségnek tartanám,ha ilyenért kizárnak főleg,hogy vettem nem kis pénzért egy kutyát tisztességesen felnevetem és véletlenül csinált valamit az udvarba és letört neki. Rendben akkor beszélek állatorvossal erről is mert csak holnap este tud kijönni. Észre vehető mert elől van és fele nincs meg .

Csak evvel az a baj ,hogy akkor,ha ilyenek akkor ugrott a tenyészszemléje is nem ?

2014. júl. 15. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igenis számít, tenyészszemlén meg pláne. Egészséges fog nem törik le olyan könnyen, tehát simán lehet genetikai probléma is. Tudom, kötekedésnek hangzik, de a tenyészszemlén is ezt fogják csinálni. Pont emiatt vannak akik belefestenek a minimálisan színhibás kutyába vagy kipótolják a fogát. Nem te vagy az első ilyen áldozat. Kiskapuk mindig vannak.
2014. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, ha baleset miatt tört ki a kutya foga, és ezt orvos igazolja akkor nem számít pl. elütötték. Viszont ha nem baleset következménye akkor valóban gond.
2014. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Balesetből van az fix mert az udvaron vannak nyomai . Hívtam egy másik dokit ő megnézi nemsokára,de telefonba mondta lehet megtudja menteni a fogat,de ha ki kell húzni akkor sem gáz akkor kiállít valami papírt és kiállításon se lesz gond vele.
2014. júl. 15. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szemmel látható, hogy ott van fog, addig max megkerdezhetik, hogy mi történt, de ki nem zárnak érte. Kutyámnak is le le vannak törve a fogai, van, amelyik az ínyből épp, hogy kilátszik. Eddig talán kettő bíró kérdezte meg, hogy mi történt. Ennyi. Ökör módjára jatszik. Így is lehet velük nyerni.
2014. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyik tenyésztő gyönyörű cane corsójának a fogát egy ló rúgta ki.

Megcsináltatta neki, nem is lehetett látni.

2014. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az egyik kutyám kitörte a P2-es fogát. Champion lett belőle, simán elfogadták a fényképes igazolást, rajta a friss sérülésről a fot, és a röntgen felvétel is. A te kutyádnak ott van a fog is ráadásul, nem fognak érte kizárni.
2014. júl. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!