Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nő is lehet domináns egy...

Nő is lehet domináns egy nagyobb termetű kutyával szemben? (pl Rottweiler) Vagy esetleg egy fiatalkorú is? Pl ha kölyökkorától az adott személlyel jár kutyasuliba és az is látja el és foglalkozik vele.

Figyelt kérdés
valahogy a dominanciáról mindig egy nagy és erős férfi jut eszembe egy hasonlóan nagytermetű kutyával : D
2014. júl. 15. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

valahogy a dominanciáról mindig egy nagy és erős férfi jut eszembe egy hasonlóan nagytermetű kutyával : D


Akkor tévedsz. Ez nem méret vagy nem függvénye.

2014. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ennek örülök
2014. júl. 15. 19:41
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez attól függ a kutya kit választ! Falkavezér csak erős jellemű ember lehet,az teljesen mindegy,hogy nő vagy férfi.

Nálunk a staffordshire terriernél a férjem a domináns a 40kg-os boxernál meg én. El is fogadtuk ezt és ki-ki a saját kutyájának parancsol.-csak megjegyzem az enyém sokkal okosabb és jól képzett:)

2014. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Magamnak szeretném a kutyát én foglalkoznék vele főképp meg persze a családomat kell hogy megszokja persze ha veszünk akkor egy kölyökkutyát úgy gondolom jobb ha itt is nő fel. Én is nőnemű vagyok : )
2014. júl. 15. 19:51
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy lehet :)

58 kg-os csaj vagyok, s már a második rottimat "nyúzom" :)

Bár nekem mindkettő szuka (az egyik már csak sajnos volt), és suliba is jártam mindkettővel. A barátnőmnek aki szintén nem egy súlyos nő, kan, 55 kg-os rottija van. Nincs velük semmi gond, itt nem a gazda testalkatán van a hangsúly, hanem a következetes és határozott nevelésen.

2014. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez alkati kérdés. Sok ember eleve olyan kiállású, tekintélyt parancsoló megjelenésű, vagy olyan kisugárzása van, hogy a kutyának eszébe nem jut dominánsan viselkedni vele szemben.

De sokan határozatlanok, és nem tudnak egy domináns kutyával mit kezdeni.

Ez nyilván fejleszthető, kutyaiskola például nagyon hasznos, és nem csak a kutyának, hanem a gazdinak is.


Nálunk apukám -aki nagy és erős férfi:) - képtelen az 5 kilós kutyámmal normálisan bánni, vagy fegyelmezni. De édesanyám, és én...nekünk már a pillantásunk is rendre utasítja. És nem azért, mert szigorú vagyok vele, vagy agresszív, egyszerűen határozott jellem vagyok. És ez más, idegen kutyánál is működött már, akit a gazdija képtelen volt fegyelmezni.

2014. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Argentin dogot szeretnék :)
2014. júl. 15. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Persze :) Ez nem nemfüggő és nem is termetfüggő, stb. :)


Nézd meg pl. a Siroccó kennel tenyésztőjét :) Egy kb. 50 kg-s idősebb hölgy :)

2014. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az oldalukat és tetszettek a videók :)
2014. júl. 15. 22:03
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egy nő is kordában tarthat egy kutyát, és lehet domináns. A mérethez nincs köze. VISZONT nem lehet megjátszani, hogy domináns vagy. Vagy az vagy, vagy nem. Én azt ajánlanám, először vállalj be pár ideiglenest, hogy leteszteld magad, és csak utánna vagyél magadnak kutyát 10-15 évre.
2014. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!