Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyit tarthatok panelban?

Bernáthegyit tarthatok panelban?

Figyelt kérdés
1 szoba + félszoba tudom lehet kicsi de vinném sétálni naponta kétszer is

2014. júl. 16. 16:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
54%
Ha leviszed sétálni naponta 2x 14 éven keresztül és eltűröd a kutyaszőrt a lakásban + foglalkozol is vele és eltüntetsz minden virágot akkor igen.
2014. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
37%
Ne kínozd. Kell neki az élettér. Egy panelszoba meg két séta egy yorkie-nak esetleg elég vagy egy mopsznak.
2014. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%

Először is: napi 2 séta kevés egy panelban tartott kutyának. Legalább 4x lekell vinni abből egy legyen kizárólag eü. séta, kettő közepes hosszúságú (1 óra min), és egy igen hosszú, 2-2,5 óra. A sétáknak a hosszát nyilván a napirended alakítja. A rövidet érdemes reggelre, a közepeseket délutánra rakni a hosszút pedig estefelé. Ha egy kutyának még egy kis kert sincs ahol rohangálhat, ennyi kell mindenképp.

De a másik probléma az, hogy a Bernáthegyi óriástestű. Nagyon kicsi a lakásod és a kutyának ez nem lenne valami kényelmes! Majdnemhogy 1 külön szobát igényel. Választhatsz nagytestűt panelba, de semmiképp sem óriástestűt.

2014. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
34%
Talán egy kisebb testű kutya jobb választás lenne, de ha mindenképpen bernáthegyit akarsz, akkor tényleg vidd le minden nap 2x, kell neki a mozgás, tehát ha futni is tudna valahol akkor az úgy még jobb lenne
2014. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

Nem.

Minimum 4-szer kell legalább.

És amíg kicsi 2 óránként kell levinni.

6 hónapos koráig

2014. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
21%

Kedves első HSZ!


Tudod te mekkorára megnő? Amíg egy veszti 10et lép addig egy olyan nagy medve 1-et!!!!

nagy baromságot írtál!


BERNÁTHEGYIT NEM SZABAD LAKÁSBAN TARTANI!!!

2014. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem mit írtam rosszul. Napi kétszeres séta lehet akár 2 órás is nem? Konkrétan nem mondta, hogy milyen hosszúra akar menni. Amúgy meg nem vagyok hülye leonbergerrel éltem 6 hónapos koráig panelban, tudom, hogy milyen volt és nem kívánnám senkinek sem.
2014. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Én nem folynék bele abba, hogy szabad-e bernáthegyit lakásban tartani vagy sem, de kérdeznék: hanyadik emeleten van az a panel? Laktam panelban, evidens, hogy a lift időről időre elromlik és olyankor a kutyának lépcsőznie kell. Ilyen nagytestű kutya ízületeinek már egy-két emelet sem tesz jót, ha rendszeresen meg kell tennie.
2014. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
28%
Nem, se a kutya, se a saját érdekedben nem. Tegyük fel, hogy te egy pöts vagy, akit nem érdekel, hogy a kutya szenved, akkor nézd a saját érdekeidet: amelyik kutya unatkozik, az randalírozik, nagy kutya nagyon nagy kárt tud tenni a lakásban is, a személyes holmijaidban is. Ott hagyod reggel, mire este hazamész már nincs egyetlen konyhaszék sem, csak faforgács, holott ő csak rágcsált kicsit... kell ez neked?
2014. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
84%
Utolso : tegyuk fel, hogy te egy normalis ember vagy, aki azert latogatja ezt az oldalt, hogy segitsen masoknak ;)
2014. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!