Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi bajuk lehetett a kutyáimnak?

Mi bajuk lehetett a kutyáimnak?

Figyelt kérdés
2 szeretett kutyám nemrég pusztult el, mintha mérgezés lett volna, ment a hasuk, véres volt a székletük és véreset hánytak. csak úgy a semmiből néha eldőltek, rezegtek a földön pár percet azán újra felálltak. mérget semmiképp nem ehettek mert nem fértek hozzá ilyesmihez, de rengeteg sündisznót széttéptek, tőlük kaphattak el valami súlyos fertőzést?
2014. júl. 16. 23:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megehették a sünik tüskéit és kilyukasztotta a gyomrot, beleket. Vagy parvovírus végzett velük. Sajnálom a kutyáid, de csak találgatni lehet, a boncolás biztosat mondott volna.
2014. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

eltemettem békében őket,

elég rossz volt látni mi történt velük

2014. júl. 16. 23:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom :( Mondjuk furcsa, hogy egyszerre, és ugyanúgy mentek el. Ilyenkor általában méregre gyanakszik az ember, de azt írtad az kizárt... Sajnálom a történteket, és részvétem :((
2014. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. júl. 16. 23:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Még ezt találtam:


"Ha beteg, vagy sérült a sün

A leggyakoribb sérülés a kutyaharapás. A kutya órákig képes ugatni, és próbálja harapni a sünt, még akkor is ha szájába, orrába fúródnak a tüskék. Ennek a harcnak általában mindkét fél áldozatul esik, és a sünöknél ez gyakran fatális sérülésekhez vezet. Főleg nyáron, esőzések után amikor a giliszták megjelennek az aszfalton, sok sünt gázolnak el, ezért az eső után útszélen koborló sünt érdemes biztonságosabb távolságba vinni.


Terjeszthet betegséget a sün?

Nem ismert olyan betegég, amely emberekre veszélyes lenne. Gyakran azonban nagyon sok a sünökben a bolha és a kulancs, bélféreg, befogadott sünök esetén erre érdemes figyelni.


Mire figyeljünk a védelmükben?

► A komposzthalom átrakásánál, vigyázzunk a vasvillával, mert gyakran találhatók sünök a benne, vagy körülötte.

► Szintén vigyázzunk az avar égetésénél, nincs-e az avarhalomban sündisznó.

► Ahogy kutyára, macskára, a sünökre is veszélyt jelent az egér illetve patkányirtó granulátum.


Dr. Fenyves Ildikó

www.allatorvos.net"


[link]


A lényeg a cikk végéről, sünit is lehet mérgezni patkányirtó szerrel, és ha mérgezett sünivel harcoltak a kutyáid, van esély rá, hogy ők is bevitték a szervezetükbe a mérget. S akkor ezért a vérzéses halál. De ez csak találgatás, aminek semmi értelme!

2014. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet, én a babéziára is gondoltam de tényleg csak találgatás. Nembaj sajnos őket már nemlehet visszahoni
2014. júl. 17. 00:27
 7/15 sippara ***** válasza:
41%
Az, hogy a gazdájuk azért annyira mégsem szerette őket, hogy elvigye őket egy normális állatorvoshoz. Ha ez az egy körülmény nincs, valószínűleg még ma is élnének.
2014. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Imola Ágnes ***** válasza:

Nekem is ép ez járt a fejemben, hogy miért nem írsz arról, hogy az orvos mit mondott, hogy amint láttad a jeleket rohantál velük egy rendelőbe, hogy mit mutattak a véreredmények, az ultrahang?

Hja, most jön az hogy:

-gyerek vagyok

-nincs pénz

-nincs orvos

-nincs kocsi

-azt hittük jobban lesz

-a Pista bácsi mondta h adjunk neki tejet, de nem használ.

2014. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nemigaz, ez az egész éjjel történt. felhívtam az orvost és mondta hogy 7- re fogad minket, de mire oda jutottunk már nemlehetett sgítteni rajtuk. ez az egész pár óra leforgása alatt történt
2014. júl. 17. 11:22
 10/15 sippara ***** válasza:
A kutya véreset hány, véreset fosik ROHAMAI VANNAK... "áhh, biztos ráér reggelig". Titeket is PONT ÍGY lássanak el családostul, ha valaha bármi bajotok lenne. Ha van Isten, beledöglötök ti is.
2014. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!