Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy ilyen olcsó...

Létezik hogy ilyen olcsó lenne egy fajtatiszta yorki? :O

Figyelt kérdés

találtam egy tenyésztőt és 25 ezer ft-ért árul yorkikat elmentem megnézni (hogy na még is milyen yorkik) hát amennyire értek hozzá yorkiknak néztek ki egytől egyig :D volt egy papa, mama meg sok kicsi meg még pár előző alomból is szerintem a hely ahol tartották őket tiszta volt meg minden tehát nem nyomorogtak

rákérdeztem hogy miért ilyen olcsó mert úgy hallottam 80 ezer ft körül mozognak és azt mondták azért mert nem költenek feleslegesen drága kutyatápra hanem az itthoni maradékkal etetik őket meg valami moslékkal és ezért tudja ennyiért adni

igazából papa meg mama kutya is jó állapotban volt ránézésre


szerintetek ez valami átverés? (törzskönyvet is ad azt mondta ha kell csak akkor drágább)



2014. júl. 17. 11:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy szaporítóról van szó. Megkapták a kutyák az oltásokat, féreghajtást stb? Már ezek és az etetés többe kerül mint 25 000Ft. Szűrtek a szülők? Pl diszpláziára? Nincs a kiskutyáknak betegsége?

Nyugodtan kérdezz rá ezekre. A törzskönyv kiváltása 5500 Ft, szóval ennyivel számolj...

2014. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Akiket láttál, lehet nem a papa mama. Ez is csak egy szaporító. Felejtsd el őket.
2014. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szaporító... Kíváncsi lennék én arra a törzskönyvre... Amúgy mennyivel adná úgy drágábban? Úgy tudom a törzskönyv kiváltása 5500 ft. A mama/papa törzskönyvét megtudja mutatni? Gondolom oltva sincsenek.
2014. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tenyésztő.
2014. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus szaporítós duma. Persze, szerinted egy pár hetes kiskutyának babgulyára meg sajtos tésztára van szüksége? Az emberi étel egyébként is tönkreteszi a kutyák gyomrát, főleg ilyen picike kutyáknál. Szóval ha nem akarsz egy beteges, érzékeny gyomrú, mindent kihányó/kifosó kutyát, akkor ne vegyél tőle.
2014. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Huu, nehogy innen vegyél. Ez egy igazi szaporító. Ezek miatt kellene gyanúsnak lennie:

1, Túl olcsó a kutya, ezt te is kiszúrtad.

2, Attól, hogy hasonlít egy yorkira még nem az. Attól yorki, hogy törzskönyves, ez igazolja a származását. Ha nincs törzskönyv, maximum yorkiszerűek.

3, Pár előző alomból voltak ott kicsik. Egy tenyésztő soha nem állna neki újabb alomnak, ha még az előző is a nyakán van. Ez futószalagon gyártja a kicsiket!

4, Attól, hogy tiszta a helyük, még lehet, hogy az érkezésed előtt egy fél órával kitakarította azt a szobát ahova beengedett. Ez annyit jelent maximum, hogy egy fokkal jobb a többi szaporítónál, nem többet.Az, hogy nem nyomorogtak nem érdem, hanem legalapabb elvárás.

5, Nem költenek "felesleges", a kutya megfelelő fejlődéséhez szükséges tápokra, és mama kutyának vitaminra stb. Moslékkal etetik, és te itt még nem szaladtál ki a házból? Ennél a mondatnál kellett volna visítva elrohanni. Van Barf etetés meg van a moslék, ne keverjük össze!

6,Egy tenyésztőnek nem lehet opció a törzskönyv, kötelessége odaadni! Ha opciónálisan kínálja fel, akkor ez egy szaporító, és szinte biztos, hogy egy hamis papírt nyomott volna kezedbe. Nem létezik, olyan, hogy az alom fele törzskönyves a fele meg nem.

7, Adott, mutatott, a szülőkről törzskönyvet? Egészségügyi szűrésekről volt papírja? Kicsit chipezése, oltása, megvolt, tervben van? Mennyi idősen akarta a kölyköket odaadni? (8 hétig a mama mellett a helyük.)

Annyi ponton vérzik a dolog, hogy az már nekem is fáj. Ez egy szaporító, kerüld el messzire, és vegyél normális kennelből kölyköt.

2014. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy tud törzskönyvet adni, mert bárki kiválthat kennelnevet. ha pl a két szülő csak minimálisan, de megfelel a sztenderdnek, már tenyészthetők.

Amúgy az ilyen hozzáállással simán szaporít.Pénzt csinál a kutyáiból.

2014. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen nagyon kiakadtam:


Egy yorkinál a kaján spórolni?????????


Ha bélszínnel etetném napi 2x akkor is az élelme a legkevesebb a világon.


Ha egy ilyen ember a kajáján spórol - ami napi kb. 200 magyar forintból bőven kitelik úgy hogy a legeslegjobb minőségű, drága tápot kapja - akkor az oltásokkal, esetleges orvosi kezelésekkel maga foglalkozik???


Hát az eszem megáll......komolyan ezt mondta? Hihetetlen...

2014. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kérdeztem hogy a szülőknek van törzskönyvük azt mondta hogy persze törzskönyvesek meg van minden oltásuk stb. de mutatni nem mutatott semmi papírt mondjuk kicsit kellemetlenül éreztem már magam így is a faggatózástól ezért nem is említettem meg hogy megmutatja-e (azt hittem ezt magától megteszi) azt mondta a kicsik 1 oltást kaptam már de még nem mindet (nem tudom törzskönyvel mennyibe kerülnének)

hát a moslékot úgy értette hogy ha megmarad valamilyen otthoni kajájuk ami többféle akkor azt összeöntik keverik mármint nem romlott kaját adnak nekik

hát nem tudom mert amúgy nagyon aranyosak meg olyan kis vidám életerős volt mindegyik meg amúgy a hapsi is szimpatikusnak tűnt

2014. júl. 17. 12:27
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Törzskönyvvel semennyibe se kerülnének, mert nem tudná elintézni. Amúgy se lehet őket egyenként tözskönyveztetni, csak egyben az egész almot. Amelyik kimarad az alombejelentőből, annak a büdös életben nem lesz már törzskönyve.
2014. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!