Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon agresszív németjuhász...

Nagyon agresszív németjuhász kölyök. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
3 hónapos NJ kan eléggé agresszívan viselkedik szinte minden helyzetben. Nem engedi, hogy megsimogassam, erősen megharapja a csuklómat, bokámat (úgy tűnik játékból), leszakítja rólam a nadrágot is :) Etetésnél morog ha közel megyek hozzá. Sok megoldást kipróbáltam már: megbüntettem a harapás pillanatában - megpaskoltam a fenekét, rákiabáltam, próbáltam nyugtatni is, kifárasztani játékkal de nem sok sikerrel jártam. Van rágócsontja, labdája fogerősító rágófalatokat is kap. Egyszerűen nem tudom elérni, hogy tiszteljen és elfogadjon "falkavezérnek", pedig türelmesen próbálkozom. Valakivel történt már ilyen? Hogyan neveljek belőle jó kutyát? (nincs pénzem kutyasulira). Mellesleg a feleségem nemsokára szülni fog és nagyon aggaszt, hogy agresszív kutyánk lesz a gyerekünk mellett.

2014. júl. 17. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nézd meg a neten a kutyadokit, sokat tanulhatsz. Nekünk van egy 4 éves sharpei keverék és egy 9 hetes ónémetjuhász. A 3. nap a nagy kutyát már nem harapdálta, mert volt egy-két morgás és kapot a nagytól egy-két nyakast. A lènyeg, hogy érezze a kutya, hogy nyugodt vagy és te vagy a főnök. Határozottan, verés nélkül kell nevelni.
2014. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Imola Ágnes ***** válasza:
80%
Keress egy kutyaiskolát. Igen, láttam, hogy nincs rá pénzed, de mivel jön a gyermek, ez elengedhetetlen. Ha már 3 hónaposan ilyen, pár hónap múlva sokkal rosszabb lesz, tapasztalatból mondom. Ha más lehetőség nincs, keress kutyás társaságot, és tőlük kérj segítséget, de olyat, ahol jelen van valaki, aki ért a kutyákhoz, mert ezt nem lehet netről vagy tvből tanulni.
2014. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom merre laktok, de az ország összes tükörsulijában nyáron ingyenes az ovi. Ezt nem szabad annyiban hagyni!
2014. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Képtelen vagy megrendszabályozni egy 3 hónapos kutyát. Honnan van a kiskutya? Milyen szülőktől?

ha jön a baba, nagyon rossz választás volt ilyen ismeretekkel kiskutyát bevállalni.

2014. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Vookie válasza:
79%
Kérlek, hallgass az előttem szólókhoz, és menj el vele profikhoz! A férjem vett egy nj-t mielőtt megismerkedtünk, de soha nem tudta igazán a "falkavezér-státuszt" elérni. A kutya egyre szemtelenebb lett, de sajnos nem láttuk a riasztó jeleket így tapasztalatlan gazdiként. Amikor a második gyerekünk három éves volt, -máig sem teljesen világos, hogy mi is történt pontosan- a kutya a fejébe harapott. A fiamat negyven-bárhány öltéssel varrta össze a (nagyon jó) doki, a kutyát pedig megpróbáltuk továbbadni, de persze kinek kell egy nj, amelyik gyereket harapott. Így (màig bánt, hiszen a kutya persze alig tehetett róla, hogy mi nem értettünk a matériához) három nap ide-oda telefonálás után elaltatták. Kérlek, ne hagyd, hogy veletek is így legyen!
2014. júl. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Imola Ágnes ***** válasza:
80%

Kérdező, pontosan merre laksz? Hátha valaki tud ajánlani egy jó kiképzőt.

Utolsó, köszönjük, hogy megosztottad ezt a szomorú tapasztalatot. Sajnos sok embert csak úgy lehet meggyőzni, ha ilyeneket hall, nem veszi komolyan a figyelmeztetéseket.

2014. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pusisz ***** válasza:
100%

Nagyon határozott gazdit kíván... Elsősorban dicsérettel lehet nevelni. Domináns. Következetesség.. Egyszer sem szabad hagyni, hogy harapdáljon. Bonyolult innen segíteni. Mindig nyugodt hangon beszélj hozzá! Ha rákiabálsz, érezni fogja a különbséget. Mindig ua. szavakat használd: "Ügyes vagy" - mosolyogva, játékosan. "Nem!" hangosan, röviden, erélyesen, ugyanakkor elfordulsz tőle, mintegy kizárod a körödből, nem foglalkozol vele, esetleg ha a gatyaszárát húzza, eltolod magadtól. (Még akár moroghatsz is, picit fölé hajolva) Hosszú kihívás lesz, de ne add fel.

Próbáld kézből etetni és csak utána kapja meg a tálból... párosítja a kezed a kajával!


A behívást gyakorolod? Gyere ide-jutalomfalat-simi. (virslikarika). Ha ez már alakul, utána (szinte párhuzamosan) "Ül" vezényszó. Az elején amikor leteszi a hátsóját (véletlenül) azonnal dicséret, jutifalat. Később egyre tovább ülteted, mire megkapja a virslit.

Össze kell rakja, hogy Tőled csak jót kap, és ha baromkodik, akkor ez elmarad.


Sok időt együtt tölteni. Sétáltatni (az összes oltás után). Arra amerre Te akarsz menni. Ha előre megy megfordulsz és egy kicsit megrántod a pórázt.. (9 éves németjuhászom van amikor 7-8 hónapos volt 10-15 percig 100 méteren belül voltam, azután megértette.) Te vagy a vezér..


Sok összetevője van, de simán nevelhető 3 hónaposan. Ha jutsz valamire, firkálhatál ide is. Kitartás!

2014. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Ukrajnában, azon belül karpátalján lakok és nincs lehetőségem kinologust fogadni. Kutyasuli pedig nincs sehol a közelben. Amúgy pedig pozitív változás történt:

Neten kutakodva találtam sok orosz kutya fórumot ahol azt a tanácsot kaptam állítólag neves kinológusoktól, hogy ne simogassam és ne törődjek a kutyával. Mintha ott sem lenne, ne figyeljek rá, minden játék kezdeményezésnél toljam finoman odébb a lábammal és forduljak el tőle ellenkező irányba. Továbbá hagyjak ki egy etetést. Ma reggel nem hiszitek el, de a kutya aranyosan hozzám rohant és nyalogatni kezdte a kezemet (de én ezt sem hagytam neki). Csóválta a farkat, szinte behódolt. Először azt hittem csak mert nagyon éhes, de etetés közben megpróbáltam elvenni előle a kaját és hála Istennek 1 pisszenés nélkül megengedte. Aztán 1 kis játszás, futkározás. Na a játék közben újra harapdálta a tenyeremet, DE EZ MAR EGY MÁSFAJTA játékos harapás volt. Érzéssel harapdált de azért rászóltam hangosan, hogy ne szokja meg. Mindez 1 nap leforgása alatt történt. Meglátjuk mi lesz a későbbiekben. Ha érdekel valakit leírom ide.

2014. júl. 18. 10:23
 9/18 Imola Ágnes ***** válasza:
71%
Ennél a módszernél, vagyis, hogy nem veszed figyelembe, a leggyakoribb hiba a negatív figyelem. Mivel nem foglalkozol a kutyával, egy idő után magára akarja majd vonni a figyelmedet, és ha másként nem megy, akkor addig idegesít, mig leszidod. Neki az is figyelem. Csak azért írtam ezt le, hogy tudd mi a leggyakoribb hiba, és lekerüld majd ezt.
2014. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pusisz szinte ugyanazokat írtad mint az oroszok:)

Valóban olyat is olvastam, hogy rá kell morogni a kutyára, mint ahogy az a természetben is lenni szokott a kutyáknál és a farkasoknál is. Kipróbáltam ezt is és azonnal behúzódott a sarokba.

2014. júl. 18. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!