Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta ajánlottak...

Milyen kutyafajta ajánlottak annak, aki 8-9 órát dolgozik és addig egyedül lenne a kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk kiskutyát már nagyon rég óta
2007. okt. 19. 16:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
mindenféleképpen helytől függ. nekem rottweilerem van, aki 2 hónapig bent volt a szobába. ha egy percig nem voltam vele, már szétszedett valamit. hideg volt még, nem mertük kitenni meg pici is volt. egy kiskutya egész napos felügyeletet igényel. olyat válassz, ami kis fajta hogy ha rá kell biznod valakire, az ne féljen tőle. pl. westi, yorkshire terrier, mopsz/az cuki/ de gondolj arra, hogyha most veszed hideg lesz neki, bent kell majd tartani.
2007. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Sztem ez a téma csakis akkor jöhet szóba, ha kertes házban laktok... lakásban úgy, hogy napi 8-9 órát egyedül van, nem lenne boldog semmilyen kutya.
2007. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kolyokkutyat 3-4 orankent etetni es pisiltetni kell.Az nem birja ki a 8-9 oras varakozast,akkor barhova piszkitani fog a lakasban es errol nehezen lehet leszoktatni ilyen munkaido mellett.
2007. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk panelban van spánielünk, általában reggel 7től délután 4ig egyedül van hétköznap. Szerintem rajtam kívül, rengeteg ember van, aki így tartja a kutyáját és tud alkalmazkodni a kutya. Igaz a fejébe nem látunk bele, de nem hiszem, hogy olyan sanyarú sorsa lenne szegényemnek, hisz amikor hazaérek nagyon-nagyon örül.

Szóval spánielt tudom ajánlani, némelyik elég izgága, nekünk szerencsénk volt mert csak a tapétát szedte le :) Persze mikor nem voltunk otthon a szobába nem jöhetett be. Viszont nagyon hamar szobatiszta lett és leszokott a rágcsálásról is. Az ilyenekt azzal lehet kivédeni, hogy veszel neki 1-2 játékot amit rághat mikor nem vagy otthon.

A kiskutya valóban nem bírja ki, de erre találták ki a kutyapelust, ami pelsu anyagból van. Azt kell átitatni a kicsi pisijével és minden alkalommal mikor nem oda pisil és rajta kapod, rárakni a pelusra és rá fog jönni, hogy oda ürítsen, ha nagyon kell neki.

Nyugodt szívvel tudok ajánlani a mopsznál vagy yorkinál nagyobb fajtát is, ha olyat szeretnél. Persze megfelelő mozgás mellett. Mi reggel sétálunke gyet munka előtt, délután fél óra, óra a séta, futás, labdázás, haverok. És este is még legalább fél óra rohangászás. Hétvégén pedig még ennél is több, amennyi időm csak van rá, és ahova tudom viszem magammal.

sok sikert!

vágj bele nyugodtan!!

2007. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
84%
Hát nekem egy tacskó kutyám volt sajnos a napokban elveszett,de tapasztalatból tudom,hogy bárhova elmehettünk szinte egész nap szeretett a lakásban lenni és nem piszkitott be egyálltalán,Én merem ajánlani a tacskókat.És emellett kítűnő házőrzők is.13-évig volt velünk és soha semmmi gonnd nem volt abból.hogy a lakásban volt .Igaz családi házzban lakunk és olyan helyen volt mindig a házzban ahol kinézhetett az ablakon.
2007. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

nekem 2 spánielem van, a spániel nem lakásba való kutya! az egyik olyan kutyafajta, amihez rengeteg türelemre, szabadidőre van szükség! vadászkutya! hogy bírná ki 7-8 órát szerencsétlen a lakásban? persze nincs otthon senki, kénytelen! s mikor valaki végre hazaesik, nemcsoda, hogy boldog szerencsétlen, hisz majd megőrült már az egyedüllétben! a tapétaleszedés nálunk is megvolt, s azért teszi a kutya mindezt, mert haragszik a gazdár, hogy egyedül hagyja, akkoriban bérházban laktunk mi is, s költözésnél szempont volt a kutya igénye is! az 1-2 játék nem pótolja a gazdát, mert az én kutyáimnak hiába volt bőven játék, az ottfelejtett ruhacsipesz minősült annak! ha lakásba veszel kutyát, javaslom ne tiltsd ki magad mellöl, te választod őt, neki csak te vagy!

a kutyapelus tényleg jó ötlet! a kiskutya pedig tényleg 3,5-4 óránkénti elfoglaltság, mert nem bírja tpvább tartani, s nem fogja 1-2 napa latt megtanulni, hogy mi is az a pelus!


én azt mondom, hogy előre legyen letisztázva, hogy kinek milyen feladat jut a kutyanevelést illetően, mert évekig veletek lesz, ha mellette döntötök! sokkal nagyobb felelősség, kötelezettség, mint szeretgetni, lerohanni vele a térre öt percre. ha már tudjátok, hogy milyen fajtában gondolkodtok, nézzetek utánna a fajta igényének, s a lehetőségeiteknek, s a kettő minnél jobban egyezzen, különben ekkor lesz a 'rosszkutya' effektus, pedig ő csak mást igényel, mint amit kap!


egyébként meg nagyon jó dolog a kutyatartás, lakásba valami pici kutyát érdemes, spánielméretnél nem nagyobbat! s a kutyaszőrre készülj fel! sosem lesz elég takarítás!

:)

2007. okt. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

hát elég sokféle válasz született de szerintem az a legegyszerűbb ha nyugodtabb fajtát választasz. a kölyökkutya mindenképp rágni fog mindent amíg a fogai le nem cserélődnek utána abbahagyja ha olyan.az viszont hülyeség h a kölyök állandóan piszkít vagyis az igaz de úgysem tudsz vele semmit csinálni mert amíg nincsenek meg az oltások úgysem viheted le így mindenképp a lakásban végzi el a dolgát. nekem is volt kölyök a kutyám 6 hetesem kaptam és 8 órát dolgoztam.hazamentem üdvözöltem és feltakarítottam. ez ezzel jár. azt nekem ne mondja senki h minden állatos otthonban mindig van vki otthon a kutyával mert ez egy nagy kamu. és most ráadásul a tini kutyám mellé lett egy 3 hónapos csivim és ő is itt végzi a dolgát bennt mert elcseszték és nem vitték oltásra így még nem mehet ki így takarítok utána a nagyot meg hordom ki. egyébként ne aggódj mert az én kutyum a nagy másfél hét után pisilt először lent mert azt hitte gondolom h szaglászni meg nézelődni megyünk le.pedig mindig vártam vagy 3-4 órát hogy kelljen neki + lent voltam 1 órát de amint beléptünk az ajtón ő lelkesen szaladt a szobába és már piszkított is. ha elkaptam és rögtön vissza lementem vele akkor nem folytatta hanem megvárta míg vissza felérünk a lakásba.a kicsire meg visszatérve egész nap a kosarában alszik este 10-kor meg rájön a hoppáré (máris hasonlít rám)este virágzik mint a tök. éjfélkor alig lehet beparancsolni a helyére addig játszanak de mivel nekünk is kelni kell így kicsit finoman megrángatom a kabátját a nyakán és egyből megy aludni. legalábbis este bevált.

remélem vmit azért sikerült segítenem. de egyébként mindegy h milyen fajtát választasz mert azok sem egyformák.

2007. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
7%
Plüss kutyát ajánlok.Az elöttem szólók mentegetik magukat is ,de egyik kutya sem boldog akit egyedül hagynak egy egész napra (minden nap).Boldog lehet a panelos spániel az előszobába zárva 8órára 15évig ugyanazzal a játékával???????Kétlem.Elég ingerszegény környezet egy amúgy vadász kutyának.
2007. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is spánielünk van a lakásban, és nem értek egyet az előzttem szólóval, kiskorában nagyon hamar szobatiszta lett, akkor még egésznap vele voltunk, mert nyári szünet volt, most hogy már dolgozunk, 7-16-ig otthon van már 15 éves a kutya és nagyon kiegyensúlyozott volt mindig is amúgy kiskorától kezdve nagyon nyugudt természetű, spániel és spániel között is van különbség!Sokkal jobb dolga van neki, mint némelyik udvaron tartott kutyának, ha kis korától kezdve a lakást szokja meg, akkor az lesz neki a természetes, a kutyák nagyon alkalmazkodó lények, csak a gazdinak nehezebb, mert így sokkal több dolog van vele
2007. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, ti nem dolgoztok? Szerintem nagyon sokan tartanak kutyát úgy, hogy - mint minden normális ember - dolgoznak. Nekem egy tacsim van, amíg nem vagyok itthon, jókat alszik, és tudja, hogy délután ötkor van a nagy séta ideje, amikor lent futkározhat. És látszik rajta, hogy nincs semmi baja, nem zavarja, hogy napközben nincs otthon senki.
2007. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!