Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy sok kutyás...

Normális hogy sok kutyás lemond a családtól/barátokról a kutyája miatt?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5893285-kihaj..


Nekem pofám leszakadna egy rokonnak, barátnak azt mondani, hogy vagy megszokod a CSALÁDTAGOMAT(kutyám) vagy takarodj haza!


A kutya majd akkor is ápol, ha beteg leszel, és segítség kellene? Mert egy testvér/rokon nagyobb százalékkal hozza majd be a húslevest az ágyba ha felkelni sem tudsz mint a kutya...

De Ők nem értik ezt meg?



"Én akkor se tudnám elzárni a kutyákat, ha megkérnél rá. Nincsen hova. Aki hozzánk jön vendégségbe az tudja mire számíthat. Lehet, hogy ez is az oka, hogy kevesen látogatnak meg minket, de ez inkább pozitívum számomra. :)

-



Ha gril patyt tartok sosem zárom el a kutyám akármilyen ismerős jön hozzánk.A kutya is családtag ha nem fogadják el, el lehet menni.


-

Aki jön hozzánk, az tökéletesen tisztában van vele, hogy vannak kutyák, és nem fogom őket elzárni. Ha ezzel gondja van, nem jön. De úgy tűnik szerencsések vagyunk, nekem inkább azzal szokott gondom lenni, hogy ugyan ne tömjék már a kutyámat dugiban az asztal alatt... Azt természetesen nem hagyom, hogy a kutyák pofátlanok legyenek."


Komolyan beszélnek ezek?



2014. júl. 18. 09:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

"Mert egy testvér/rokon nagyobb százalékkal hozza majd be a húslevest az ágyba ha felkelni sem tudsz mint a kutya... "


Mi a keresztanyámékkal élünk, van egy külön vendégház, ott laknak ők, és a mamám tavaly halt, ősszel... nem tudott felkelni, mi ápoltuk... a LÁNYA és az ő férje (keresztanyám, keresztapám) nem jöttek fel, mondva, azért nem láttuk biztos, mert leszokott a cigiről... ennyi volt a reakció, most meg csak a házát akarják eladni, úgyhogy ebbe nem vagyok biztos, hogy a családod megsegít...

2014. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És hozzánk is jönnek emberek, mi is kommunikálunk, attól hogy van kutyánk, szóval...
2014. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
16%

Szia!

Igen, komolyan beszélnek...

Nekem édesanyám vett most kettő(!!!) kutyát egy egyszobás kis lakásba...lassan többet költ rájuk, mint az unokákra :(...ezt ne értsd félre, nem várom el, hogy állandóan adjon valamit a gyerekeknek, de nem értek vele egyet, mert közben meg azt mondja, hogy nincs pénze, de oltásokra, meg övekre, kiegészítőkre jut. Ez időnként rosszul esik :(...


Én szeretem az állatokat, de úgy gondolom, hogy egy kutyának is rossz lehet, hogy egész nap be van zárva, mert a gazdi dolgozik. Szörnyű itt nálunk a panelban látni, hogy szegény kutya már a liftet, a lépcsőházat telepisili, mert nem bírja ki a futtatóig (reggel leviszik, majd utána késő délután v. este...így nem is csoda, hogy már útközben elkezdi elvégezni a dolgát).


Mi is vettünk a gyerekeknek állatot, mert szerettek volna, de előtte gondosan döntöttünk, hogy mi legyen az...

2014. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Igen, komolyan beszéltem! :) Én írtam az első idézetedet. A családnak semmi baja a kutyákkal, szeretik őket. Egy-két rokon van, akik nem, de őket amúgy se látnám szívesen és nem ők azok sem, akiktől bármi baj esetén segítséget lehetne remélni. A barátaink többsége szintén kutyás, tudják hova jönnek. De nincs nagy forgalom nálunk ez tény.
2014. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Túlzások mindig vannak.

Ahol gondot okoz egy kutya jelenléte olyankor, amikor nem kutyakedvelő ember tartózkodik a társaságban, ott a kutya nevelésével van a gond inkább. Semmi baja nem lesz az ebnek, ha megtanulja, nem kell mindenkinek a nyakába ugrania.

A kutyások általában a barátaikat szintén kutyások köréből választják.

Amit felhoztál példáknak, igen, komolyan beszélnek. Mert nekik ez az értékrendjük. Nincs ezzel semmi gond. Ahány ember, annyi szokás.

2014. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Aki így dönt,ahhoz hasonlóan viszonyulok.Ha egy kis időre valaki nem tudja a háttérbe szorítani a kutyáját,annak nyilván nem vagyok igazán fontos.Amúgy meg gátlások nélkül teszem helyre más kutyáját,ha a gazdi nem veszi észre magát,de nagyon ritkán találkozom ilyennel.
2014. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Imola Ágnes ***** válasza:
89%

Ott vagyok a válaszolók között, és minden szót komolyan gondoltam. Eleve nem barátkozom olyan emberekkel, akik utálják a kutyákat. Szerencsére a családom normális, mindenki tart állatokat, és szereti is azokat.

Nem arról van itt szó, hogy teszek a családomra, miközben a kutyámnak veszek csillogós nyakörvet, inkább arról, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb az a család, ahol mindenki mosolyogva tudja figyelni, ahogyan 2 kutya játszik egymással, vagy épp valami bohócságot művelnek.

nem tartom normálisnak, hogy el kelljen zárnom a kutyámat egy ember miatt, ahogyan azt sem, hogy valakinek neveletlen kutyája van, és terrorizálja az embereket.

2014. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs (még) kutyám, de így képzelem el. Elvárom a vendégtől legyen az ismerős, barát vagy rokon, hogy valamilyen szinten igazodjon az én életvitelemhez, ha hozzám érkezik. Mert én is ezt teszem, ha máshoz látogatok. Ha neki két gyerek van, akkor megyek mikor alkalmas, ha nagyon nyűgösek távozom, és ha Véletlenül leöntenek naracslével a gyerekek, elvárom, hogy elnézést kérjenek, de nem szakítom meg a barátságot emiatt. De ha hozzám jönne valaki, tudja, hogy van kutyám, ezt vegye számításba. Nincs olyan takarító berendezés, amivel minden egyes szőrszálat el lehet tüntetni a lakásból, de lehet kérni a fotelre "kutyamentes" takarót, és meg lehet kérni, hogy a kutyát küldjem a helyére, de kidobni nem fogom a lakásból csak mert ő megjelent. Viszont a napi séták időpontják illik tiszteletben tartani vagy távozással, vagy a sétához csatlakozással, mint ahogy ebéd és vacsoraidőben sem pofátlankodunk más otthonába, hacsak nem étkezésre hívtak. Nem feltétlen kell ölelgetni egymást az ismerősnek meg a kutyának, de elviselni igen, és szomorú ha valaki ennyit nem tesz meg egy barátért vagy rokonért. Ha erre nem képes a huu de nagy barátom, akkor valóban mehet amerre lát.

Nekem most két tengerimalacom van. A barátnőm (számomra érthetetlen módon) fél tőlük és nem szereti őket. Ezért ha jön, (mivel nincs hozzászokva az állatokhoz), 1 órával érkezése előtt kitakarítom a ketrecet, akkor is ha előtte nap volt full alomcsere, és lecsukom a ketrec tetejét, hiába nem jönnek ki nyitott tetővel sem. Ezzel növelem a vendég kényelmét, de a ketrec a nappaliban marad, mert ott a helye. A barátnőm ezt elfogadja, a lehető legmesszebb ül, de szent a béke.

Pl. én rettegek a kígyóktól, ezért elvárnám a barátomtól ha odamegyek, tegye vissza a terráriumába az állatot, de nincs jogom azt kérni, hogy a terráriumot tegye ki az erkélyre.

Egy kis igazodás mindkét félnek jót tesz. A kutyának is, meg a vendégnek is.

2014. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Én nem válaszoltam a kérdésre, de igen, komolyan beszélnek. És nagyon helyes. Ha vendég jön hozzám, neki kell először is alkalmazkodni. Ez olyan, ha nem szeretném a gyerekeket, és neked lenne, és én elmennék hozzád vendégségbe, és megkérnélek hogy zárd el a gyerekeidet, mit reagálnál?
2014. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Aki engem szeret az a kutyámat is szereti.

Aki engem nem szeret az meg ne jöjjön :D

2014. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!