Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutyások! Titeket...

Kedves kutyások! Titeket idegesít a macskanyávogás?

Figyelt kérdés

Olvastam 1 válaszadót, aki kutyás volt, és azt mondta, a macskáknál nincsen idegsítőbb, mert nyávognak, éjszaka, bagzódnak(van ilyen szó?) és nagyon irritáló hangot adnak ki!

Nem tud a macskáktól nyugton aludni.


Furcsa volt a válasza, mert én nem is szoktam hallani macska nyávogást, pedig van 1 pár a környéken, vagy ha becsukom az ablakot tuti nem hallom, de a 6 kutya az utcába az zárt ablakkal is elviselhetetlen!


Titeket irritiál a macska nyávogás?



2014. júl. 18. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyapárti vagyok, de bevallom jobban idegesít a monoton kutyaugatás a szomszédból mint az időnként felhangzó macska nyávogás. Ahogy írod ha az ablakot becsukom a nyávogást nem hallom, de a kutyaugatást igen.
2014. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
Engem rohadtul idegesít a macskanyávogás, de csak a sajátjaimé, a kinti bagzó macskák hangja annyira nem vészes, van a környéken jó pár kóbor macska, de az az éjszakánkénti 3-4 pár másodperces üvöltözés nem igazán zavar.
2014. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
65%
Lényegében jó, ha van egy kis zaj este. Sokan nem tudnak elaludni, mert azt mondják, hogy túl csendes van éjszaka. Ráadásul a macskák akkor nyávognak leginkább, ha valamilyen húst akarnak. A kutyák pedig csak másokra ugatnak. Ha panelben laksz, akkor nem kéne hallani gyakran. Hiszen nem nagyon irritálhatná más idegen a szomszéd kutyát. De ha ilyen faluszerű városban laksz, úgyértem, ahol nem panelek vannak, hanem kertes házak, akkor a kutyák gyakrabban ugatnak, de nem folyton.
2014. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem, bár nekünk van kutyánk (2) meg egy cicánk is. Amikor éjszaka nekiállnak a kutyák random ugatni, annál nincs rosszabb, szinte beleég az agyadba éjszaka :D Kandúrok pedig csak akkor jöttek, amikor volt kint is cicánk. Mióta nincs, nem jönnek hozzánk párosodni, a kutyák elkergetik az idegen macskákat, amennyire tőlük telik.


De tény, amikor bagzanak (szerintem van ilyen szó :D), az valami elviselhetetlen :D Különben nem, a nyávogás nem zavar, az sokkal lágyabb mint a kutyák ugatása.

2014. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, sőt rajta könnyesre nevetem magam mindig: [link] Viszont a bagzó macskák vérfagyasztó üvöltése az szörnyű :/
2014. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem idegesít. Nekünk is vannak macskáink, és csak akkor nyávognak 1-2-t hogyha kapját a kajájukat.
2014. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem hallok gyakran nyávogást, csak tüzelési időszakban a bagzást (én is így hívom, de nem tudom amúgy honnan jött :D ). Az viszont nagyon idegesít, mikor éjjel nekiállnak visítani, meg virnyákolni.
2014. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

A macskanyavogas hasonlit a gyereksirasra, ezert vagyunk erzekenyek ra. DE idegesiteni nem idegesit, nalam siman beinditja a segitsgnyuktasi reflexet peldaul.

Es igen, a macskak bagzanak, a kutyak tuzelnek. A bagzas a hivatalos kifejezes arra, amit csinalnak. :)

2014. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
100%
Én macskatartó vagyok, de a bagzó macskáktól kikészülök. A gyerekkori hálószobám a szomszéd kertjére nézett, ahová a környék összes macskája odajárt üvölteni párzási szezonban. Ez két hét folyamatos hangzavart jelentett, és olyankor nem kedves miaút adnak ki, hanem mintha valami horrorfilmből szabadult csecsemő üvöltene. Felkavaró és jó erős hang, ami ha az ablakod alatt szól egész este garantálja a kialvatlanságot.
2014. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 cicám van és 1 kutyám. Világéletemben voltak macskáim, szóval nem zavar a macskanyávogás, de volt hogy felébredtem hajnali 4-kor bagzó macskára és valami iszonyat hangerőn tudnak nyávogni! A halkabb verzió nem zavar, de az a fajta bagzás amikor mintha a fülembe ordítanának közvetlenül, megőrjít. Szerencsére ez évente maximum egyszer fordul elő. Egyébként a szomszéd kutya vonyítása amikor kirakja a szomszéd az utcára sokkal jobban idegesít, és egyben elég szomorú is...
2014. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!