Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lenne a kérdés hogy állat...

Kiray Attila kérdése:

Az lenne a kérdés hogy állat kínzásnak számít e az, hogy a 3 éves roti németjuhász keverékű szuka kutyámat ugy futtatom hogy a biciklin van a póráz egyik vége másik akutyán és a biciklim mellet fut? (a 2014-es törvény alapján)?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem állatkínzás, még van ilyen verseny is ,csak balesetveszélyes. Elrántja a bringát mert meglát valamit, aztán esel egy nagyot ,rossz esetben valami kocsi elé.
2014. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
A KRESZ tiltja.
2014. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utcán ne vidd így,mert baleset veszélyes.

Jobb lenne elhagyatott föld utakon vagy egyéb elhagyatottabb helyeken vinni.

Meg ugye azt tudod,hogy ehhez nagyon jól nevelt kutya szükséges és még úgy sem lenne veszélytelen.

Gondold el ha meglát vmit és utána eredne,téged meg jól elránt..

Szóval az ilyennel óvatosan.

Állatkínzásnak nem állatkínzás,mert jól lemozgatod a kutyádat.Csak veszélyes.

2014. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2014. júl. 18. 21:47
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A KRESZ tiltja...a póráz nélküli futtatást meg az állatok tartásáról szóló kormányrendelet :(

Pedig jól nevelt kutyával nem veszélyes...és persze ne betonon csináld! :)

2014. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Én direkt megkérdeztem egy rendőr ismerősöm erről, mert mi is szoktunk így menni ki az erdőbe a kutyánkkal és ő azt mondta, hogy nem szoktak ezzel foglalkozni.

Persze, mi is mellékutakon megyünk egészen az erdőig, forgalmas útra nem mennék ki így.

2014. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor én minden nap 3 kutyát kínzok:D Egy hete van nálam egy pit-staffi mix, eddig külön vittem, de jövő héttől már a sajátjaimmal jön. A rendőrök, mikor látják, hogy kutyát futtatok bringán, oda sem néznek vagy vigyorognak. Mondjuk az tény, hogy nálam azért azonnali retorzió van, ha a kutya megránt a bringán, így új kutyáknak is max. egy hét alatt leesik a dolog, onnantól biztonságos velük bringázni.
2014. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az nj. kutyámmal jártam így dolgozni. Vagyis én hámot raktam rá mert imádott húzni. A pórázt csak a kezemmel fogtam, hogy el tudnam engedni ha baj van. De tudni kell , borzasztóan fegyelmezett volt. Kb úgy működött mint a lovak.

A rendőrök velünk se foglalkoztak........ egészen addig amíg nem hajtott elém egy szabálytalanul kanyarodó autó.

Borzasztóan nagy mákom volt, mert ugyan betonra vágodtam, de a fejem pár centire volt a járda patkájátol. Simán szétloccsant volna a kobakom. Így csak megúsztam pár stoppolással. Na meg pénzbírsággal, mert kutyát bicikli mellett futtatni tilos az uttesten. Veszélyeztetem a forgalmat. Hát ez van.

Persze ahogy felépültem újra mentünk dolgozni. :-D


Kérdező ha futtatod a kutyád, nagyon figyelj arra hogy nagy melegbe NE futtasd! Nagyon könnyen kapnak hőgutát, és meghal.

2014. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fúú, bárcsak én is csinálhatnám ezt az enyémmel, tuti élvezné :) Nem, nem állatkínzás, ha a kutya láthatóan élvezi :)


De tényleg csak kevésbé forgalmas helyeken csináld a kutyád, saját és mások biztonsága érdekében :)

2014. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!