Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 hetes rottweiler elkaphatj...

A 9 hetes rottweiler elkaphatja macskáktól is a parvot? (kullancslázat)

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű a kérdés.

2014. júl. 20. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Volt rá példa.
2014. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A parvo nem kullancsláz.A parvot és a bebesiát is olyan kórokozó okozza,ami másik fajt nem betegít meg,tehát csak kutyától fertőződhet.A babesiat csak kullancstól kaphatja meg.
2014. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A parvo ürülékkel terjed,a cicától is elkaphatja. A kullancsláz nem parvo,azt csak kullancstól kaphatja el. Viszont 9 hetesen 2 oltással kellene rendelkeznie,amennyiben tenyésztőtől vásároltál és nem szaporítótól.
2014. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak: A macska igenis terjeszti a parvót, bár ő maga valóban nem betegszik meg, a kórokozót azonban továbbadhatja.
2014. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már be van oltva a kutya, és igen, természetesen tenyésztőtől vásároltam 60 000-ért.
2014. aug. 2. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Melyik kennelből vetted?
2014. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Zircről vettem a kutyát egy Tribel András nevű tenyésztőtől.

A kutya nagyon jó, német vérvonal, hasban importált.

Eredetileg 100 ezerért adja a kutyákat.

A szuka kutyáját Horvátországban fedeztette.

2014. aug. 12. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez már egy régi válasz, de tisztázni szeretném ezt, mivel lehet, hogy még valaki ide téved és elhiszi a badarságokat.

Szóval a válasz: NEM! A kutya macskától, a macska kutyától nem kaphatja el ezt a betegséget.

És miért is nem? Mert ezeket a betegségeket két különböző vírus okozza. A kutyákban a parvovirus genus, avagy canine parvovirus (CPV), a macskákban pedig a feline panleukopenia virus (FPV) okozza a megbetegedést. Valamint azért is, mert a vírusok fajspecifikusak, azaz csak adott fajban képesek szaporodni és betegségeket okozni.

Remélem érthető volt mindenki számára és ez a kérdés már nem is kérdés :)

2015. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!