Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek nekem a BARF...

Mesélnétek nekem a BARF etetés módszerről?

Figyelt kérdés

Miben jobb vagy rosszabb mint a táp?

Miért ajánljátok?

Hogy kell elosztani a húst egy 16 hetes kutyusnak?

Mi kell mellé keverni?

Milyen hússal csináljam?

Bocsi hogy ennyit kérdezek csak nem értem. Azt vettem észre hogy egészségesebb mint a tápos etetés.



2014. júl. 21. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két kutyám lett autoimmun beteg táp mellett. A szóban forgó másodikkal most álltam át nyersre úgy egy hónapja. Korábban is kapott rendszeresen nyerset, a csípőjének növekedési szakaszban sokat segített, rendeződött a mozgása. Az első, ami feltűnő, hogy a széklete harmadannyi most, mint a tápos korszakban és jóval kevésbé büdös. A második, hogy kezdenek lemenni a plakkok, kezdődő fogkövek.

A cicánknál is megvolt az átállítás, ő azóta nem hullatja folyamatosan a szőrét, és a fogai szintén rendbejöttek (tápetetés mellett befogkövesedtek és a fogkő alatt betályogosodtak a hátsó fogai, ki kellett párat műteni - utána sztornóztuk le a tápról).

A tápot persze kevésbé macerás elkészíteni, odaadni, mint a nyerset, de ennyi időt nyugodtan rá lehet szánni. A legfőbb tudnivaló, hogy nyersen disznót soha, semmilyen formában nem szabad, de egyébként erről jól tájékoztat a korábbi link is.

2014. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A BARF nagyon szépen felöltöztetett külföldi csoda. Valójában mindent úgy kell csinálni, mint nagyanyáink. Tyúkbelet a kutyának! vagy nyuszi, esetleg pulyka is megfelel. Természetesen az könnyebben van, aki tart otthon haszonállatot.
2014. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 18:09

Na, igen. Ebben is vannak különböző vonulatok. Vannak a Prey hívek, akik csak húst adnak. Vannak a BARFosok, akik aztán nyomatják a mindenféle zöldségeket gyógynövényeket, gyümölcsöket hozzá. Aztán vannak a vegetariánus kutyák, akiknek a gyártók szuper kiegészítőket ajánlgatnak, mert csak-csak tudják, a kutyának némi húsfehérjére szüksége van.

Az ember hajlamos mindig bonyolítani dolgokat.:))

A legjobb a teljes , egész növényevő. Csak ezt nem lehet olyan könnyen megoldani.

2014. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyanyáink kutyái inkább maradékot ettek!Majd a háborúban biztos húst kapott a kutya, jah persze.Még az embereknek is alig volt kajájuk.
2014. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!