Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megműtik a diszpláziás...

Ha megműtik a diszpláziás kutyámat, lehet majd vele aktívan futni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de kérdezd meg az orvost aki műti.
2014. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hogy derült ki, mik voltak a tünetei? Jöhet privibe is akár!
2014. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát el nem tudom képzelni, hogy egy műtött, DP-s kutyával futni járjak...
2014. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazából semmi jele nem volt a dolognak, tehát úgymond a kutyám most 5 éves és eddig vígan csináltunk mindent. Semmi sántítás, nyuszizás, farokriszálás, szép izmos hátsó... 1 hónapja voltunk egy 40 km-s túrán a kutyámmal, két napjára rá nem tudott lábra állni. Azonnal doki, RTG - kiderült a bal fele C-s, a jobb fele D-s besorolású csípő dp. :(
2014. júl. 21. 17:36
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy malinois-ról van szó egyébként... nagyon durván energikus kutya, az agyi fárasztás neki kevés, azért kérdeztem a futást. Hogy lehet-e, de a válaszokból ítélve nem nagyon ajánlatos.
2014. júl. 21. 17:37
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Neked még nem volt csípő műtéted valószínűleg, és remélem soha nem tudod meg mivel jár. Abban biztos lehetsz, hogy a kutyát kímélni kell, de nem lazsálhat. Lehet vele aktívan futni, ha egyenesen a temetőbe akarod kijuttatni rövid idő alatt. A műtét csak abban segít, hogy tudjon járni minél tovább. Nagyon rossz lesz neked és neki is, mert mikor nem fáj a csípője azt hiszi lehet menni, mint a meszes. Pedig dehogy! Amikor meg fájni fog, akkor sántítani és nyüszíteni fog rendesen. Számára a legmegfelelőbb sport az úszás lesz, feltéve, hogy nincsen víziszonya. Gyakorlatilag az izomzaton fog múlni mennyire fog panaszmentes lenni. Persze mellette keményen költhetsz porcerősítőre.
2014. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igazából mióta megvan a diagnózis, csak pórázas sétára viszem ki, mert menne mint az elmebeteg (kiskorától ilyen tank) futni, botot dobálna elém... igazából úsztatni, nem nagyon tudom hol, csak patakok vannak, de az még nekem is csak bokáig ér. De mióta ez van, azóta folyamatosan rombol a lakásban. Eddig is csomó dologgal fárasztottam az agyát, de nála mindig a testi fárasztáson volt a hangsúly... most meg nagyon unatkozik, és nem tudja kiélni az energiáit :(
2014. júl. 21. 17:48
 8/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon izmos kutya, mert míg ki nem derült, hogy durván DP-s, addig rendkívül aktívan éltünk és abszolút panasz mentes volt. Most is az, a túra után két napig sántított, kapott fájdalomcsillapítót és annyi, azóta semmi.
2014. júl. 21. 17:50
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Az is megoldás, ha veszel egy medencét és abban úsztatod. Tudom pénzbe kerül, de fogsz te még sok pénzt költeni a kutyádra. Izomzatát tekintve nem a kutya egész felépítésére gondolok, hanem a csípő körül. Az úszás azért jó megoldás neki, mert az ízületeket nem terheli.
2014. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nincs hová tennem a medencét, mert panelben lakom és a kutya is itt él velem :(
2014. júl. 21. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!