Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton BORZOLJA a szőrét,...

Folyton BORZOLJA a szőrét, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A kutyám mikor hozzám került imádott minden kutyát és nyöszörögve ment hozzájuk, csóválta a farkát, stb.


Megtámadta egy kutya.


Azóta nagyon sokszor borzolja a szőrét, ha kutyát lát és lapulva megy. Futtatóban is néha így közelít. Verekedés nem szokott lenni, csak összeugatnak, de ez is ritka. Tehát szereti a kutyákat csak mintha kicsit félne már tőlük. Tudnátok adni tippeket, hogy hogyan tudnám erről leszoktatni..? Ma amikor megálltunk és vártunk egy kutyát hogy elsétáljon mellettünk, ugyanígy lelapult én meg rászóltam, alányúltam és fölállítottam rendesen, nézett is rám értetlenkedve :D Valami terrier vagy tacskó keverék egyébként.



2014. júl. 21. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Egyedül nem fog menni a leszoktatás, kérj hozzáértő segítséget.
2014. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálnám.
2014. júl. 21. 18:27
 3/18 anonim ***** válasza:

A borzolás önmagában még nem baj, a félelmi agresszió annál inkább, még ha enyhe is.

Keress egy megbízható, stabil idegzetű, jól kommunikáló kutyát (vagy többet) stabil idegzetű, jól kommunikáló gazdákkal :) és kezdjetek összejárni. Lehetőleg semleges területen. Ha egy-egy kutyával már jól kijön, akkor többekkel is lehet próbálkozni.

Az a fontos, hogy az indokolatlan agresszió legkisebb jelére korrigáljatok. Az nem számít annak, ha pl. az egyik kutya nagyon a képébe mászik a másiknak és a másik odébb mordulja, hogy kapjon az agyához. És soha ne kezdj pánikolni (tudat alatt se!!) hogy jajistenem, ezek mindjárt egymás torkának ugranak... mert tévedhetetlenül megérzik.

Ha pedig az utcán jön szembe az idegen kutya, akkor szerintem ne álljatok meg, ne tegyél semmi olyat, amiből azt érezné, hogy most valami rendkívüli történik. Jön egy kutya, na és? Sétáltok tovább, aztán majd ha Te azt mondod, akkor mehet a szimatolás.

2014. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Általában nem is állunk meg, csak ha látom, hogy szűk a hely vagy ilyesmi :) Vannak kutyabarátai, feléjük rögtön normálisan közeledik, a futtatóban is az idegen vagy idegbajos, túl izgága kutyákra reagál így.

2014. júl. 21. 22:35
 5/18 anonim ***** válasza:

Annyi a titka, hogy neked kell kontrollálni a helyzeteket, nem kell hagyni, hogy a saját feje után menjen.

Rá kell szólni ha ilyet csinál, fel kell emelni, ahogy csináltad is, és ha normálisabban viselkedik, lenyugodott, és rád figyel, akkor te viszed oda a másik kutyához, akkor, amikor jónak látod.

Oldalról, hátulról érdemesebb próbálkozni.

Menet körben, ha szintén védekezőn, támadóan viselkedik, szintén fegyelmezni kell, egy póráz rántás, vagy bárhogy kizökkenteni.


A lényeg, hogy te tudod, hogy kell normálisan ismerkedni, és ha ettől eltér, akkor korrigáld, hogy normálisan menjen tovább az ismerkedés.


Nagyon fontos, hogy végig teljesen laza legyen a póráz, illetve ha látod, hogy nem lesz verekedés, akkor a legjobb, ha el is dobod a pórázt.

És a kontrollálás nem aggodalmas szugerálást jelent, hanem nyugodt megfigyelést.

2014. júl. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

" idegbajos, túl izgága kutyákra reagál így."


Na ez mondjuk érthető, azzal éppen nincs baj, ha egy neveletlen, túl pörgős kutyával tudatja, hogy vegyen visszább a tempóból.

Ezt neked kell látnod, mennyire rámenős a másik kutya, mennyire jogos a tiéd részéről az ellenállás.


Az agresszió soha nem elfogadható, de egy labilisabb kutyával szembeni dominancia, és irányítás teljesen természetes.

2014. júl. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt! :)))


"ha látod, hogy nem lesz verekedés, akkor a legjobb, ha el is dobod a pórázt. "


Hát, itt a belvárosban ezt inkább nem kockáztatom meg, ha rajta múlna már ötször elütötték volna :) De laza pórázon közeledünk mindig.



"" idegbajos, túl izgága kutyákra reagál így."


Na ez mondjuk érthető, azzal éppen nincs baj, ha egy neveletlen, túl pörgős kutyával tudatja, hogy vegyen visszább a tempóból. "


Igen, tudom, hogy jogos, de elég könnyen felkapja a vizet :D

2014. júl. 22. 11:34
 8/18 anonim ***** válasza:

a gond az,hogy a félős kutyádat úgy szeretnéd " leszoktatni " ,hogy közben fogalmad sincs arról,hogy mit és hogyan csinálj :)

de azt tök egyedül akarod megoldani 0 tapasztalattal,és valószínűleg rossz hozzáállással ( mivel a kutyatámadás benned nagyobb nyomot hagyott,így ezt tudat alatt rendszeresen érezteted is a kutyáddal :) ez nem tipp,ez tény :).

már az,hogy lereagálod az idegen kutyákat ("" Ma amikor megálltunk és vártunk egy kutyát hogy elsétáljon mellettünk, ugyanígy lelapult én meg rászóltam, alányúltam és fölállítottam rendesen, nézett is rám értetlenkedve"" )

a kutyád tudta,hogy valami nem ..ok!

1 : megálltál ( minek ??)

2: vártad a kutyát ( és titkon remélted,hogy nem lesz baj ??)

3: rászóltál a kutyádra ( hiba volt, a hangodból kiérezhető volt a gyengeséged,így negatív megerősítésként hangzott )

4: hozzáértél stressz helyzetben úgy ,hogy negatívan viszonyultál hozzá,ráadásul még megpróbáltad megemelni,rosszkor ,rossz időben ,rossz helyzetben,rossz idegállapotodban !

így ne csodálkozz,hogy értetlenkedve nézett rád :)

az alányúlás, a farok és a mellső lábak stimulálása remek stresszoldó,csak éppen nem ebben a helyzetben és nem így . pont az ellenkezőjét éred el annak amit szeretnél . és mindezt tök egyedül!

a kutyaiskolák erre valók. elég csak elmenni egybe vasárnap délelőtt,vagy szombaton,vagy amikor ráérsz,és komám ...csodát láthatnál !

persze ,csak akkor ,ha te nem vagy a közelben ! csak sok-sok kiegyensúlyozott jól nevelt és jól szocializált eb ! mert a kutyák nagyon hamar megoldják ezt a kérdést. te pedig még-csak nem is érted :)

csak látod,hogy valami nem jó, de hogyan és miképpen kellene eredményesen és hatékonyan megoldani...NA AZ MáR már kérdés.

kutyasuli koma !

2014. júl. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Oké, akkor viszont felvetődik a kérdés, hogy melyikbe? :)

Tök ellentmondásosak a vélemények és sokan állítják, hogy nem hogy javult, de rosszabbodott egy adott probléma :o

2014. júl. 25. 00:20
 10/18 anonim ***** válasza:

mármint melyik kutyasuli ? a te esetedben ez tök mindegy , a kutyasuli lényege,nem az ,hogy a kutyád mindentudó legyen,hiszen NEM LESZ AZ ! a lényege a légkör, a társaság, a többi kutya jó értelembe vett közelsége,és a kutyafalka terápiás gyógyító ereje !

nem utolsó sorban ,a kezdők ne is mérlegeljenek, hiszen a cél,hogy te a gazdi megtanuld a helyes viselkedést a kutyáddal szemben. amikor pedig már komolyabban akarsz ezzel foglalkozni,nagyon ráérsz akkor válogatni az iskolák között .

nem a kutyaiskolák közötti különbség a lényeg !

(( ha nem tudsz vezetni,nem tök mindegy hogy milyen autód NINCS ?! ))

2014. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!