Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg kutyus! Mi lehet a baj?

Beteg kutyus! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy három éves keverék kutyusról van szó. Ma, ahogy kimentem láttam, hogy a kutya elég furcsán fekszik. Odamentem,hogy megnézzem, mi lehet vele, de semmire sem reagált. Forró volt a teste, így locsolgattam, akkor kicsit jobban érezte magát. Tántorogva jár, a szemével nem követi a mozdulataim. (Néha fel-fel kapja a buksiját és magától elindul.) Ivott, de utána rögtön elment hányni, és a pocakja is nagyon kemény. Kérlek, segítsetek? Mi lehet a baj? Hogy tudnám "kezelni?" (Állatorvos látta, gyógyszert is megkapta, de egy óra múlva újra hányt.)

2014. júl. 21. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost…
2014. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nézd meg nincs e benne valami kullancs. Az enyémnek is volt hasonló gondja( megfertőzte egy kullancs), aztán elvittük állatorvoshoz és ott megkapta a dolgokat. Vissza kéne vinni hozzá, vagy keress egy másik dokit.
2014. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ma nagyon meleg volt, és ha nincs neki megfelelő védekezése, akkor könnyen hőgutát kaphat ( forró test, hányás...stb).

A kemény has, érdekes fekvés, forró test, hányás, akár székrekedés ( bélgyulladás vagy micsoda is lehet).

Nem gyógyszer kell neki, hanem injekció.:S

2014. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy lehet hogy hőgutát kapott. :( Próbáld meg hűteni. Mindenképp doki.
2014. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azonnal dokihoz kell vinni, lehet hogy hőguta!

Lanygyos törölközőbe csavard be, és úgy vigyétek!

2014. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most a hőguta a jellemző probléma.Vidd hűvös helyre,locsolgasd míg jobban lesz,ha lesz.vidd másik orvoshoz,mert infúzió is kellene neki.Meg lehet más baja is,persze.
2014. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hányó kutyának nem használ a gyógyszer.

Rendelőbe vitted, vagy kiment az orvos?

Kijáró doki nem sokat tehet. Rendelőbe kell bevinni és kivizsgálni tisztességesen.

2014. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

A kutyus jobban van, de nem igazán tudom, hogy a gyógyszertől (Sertan), vagy pedig a locsolgatástól és a hűvös pihitől. Mindenesetre sokkal jobban néz ki, és jobban is érzi magát. :)

2014. júl. 23. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
A Sertan epilepszia elleni gyógyszer. Ha használt, akkor epilepsziás görcse volt a kutyádnak.Az meg lehet a hógutától volt.Lesz még kánikula. Legyen hűvös helye a kutyádnak, víz, amiben lehűtheti magát.
2014. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!