Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet még tenni szőrrágás...

Mit lehet még tenni szőrrágás esetén?

Figyelt kérdés

Kutyám lerágja a mellső lábain a szőrt, pont ott ahol kényelmesen hozzáfér fekve, a lábtőcsontnál, ahol hajlik a lába. Már mindent próbáltam, hipoallergén tápok, rágójátékok, rágócsontok, kong, stb., de nem szokik le róla. Sajnos mindig akkor csinálja, mikor nem látom, így nem tudok rászólni, csak azt látom, hogy már megint lerágta. Nem sebezi meg magát, csak lerágja a szőrt, mintha ollóval levágnánk rövidre.

Létezik valamilyen anyag, amivel bekenhetném a lábán a szőrt, hogy ne rágja? Aminek nincs jó íze, de nem csípi és nem mérgező, ha véletlenül megpróbálná lenyalni? Már mást nem tudok kitalálni, hogy leszoktassam erről a rossz hobbiról.



2014. júl. 22. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez hobbi, sanszos, hogy viszket neki. Bűzmirigyet néztétek?
2014. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem látszik, hogy valami baja lenne a bűzmirigyének, többször néztük már.

Valószínűleg rossz szokás, az anyja is rágja, pont ott ahol ő is. Fáslizni gondoltam még, de az szerintem 5 percet sem bírna ki, egyből leszedné magáról. Ezért gondoltam arra, hogy bekenném valamivel, ami nem ízlik neki, hátha...

2014. júl. 22. 09:02
 3/8 anonim válasza:
Szerintem is viszket neki lehet ki van száradva a bőre.
2014. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy fáj neki ott, vagy unatkozik a kutya . Általában ezek lehetnek az okok.
2014. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fájni biztos nem fáj neki, mert nem érzékeny rá.

Az unatkozás lehet kiváltó ok, hiszen mikor munkában vagyok, nem tudok vele foglalkozni (pontosabban velük, mert kettő kutyám van, és csak az egyik rágja a szőrét a lábán). Ezért vettem egy csomó játékot, rágócsontot nekik, hogy lefoglalják magukat amíg nem érek haza. Mivel kiállítási kutya, ezért szeretném valahogy leszoktatni róla.

2014. júl. 22. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Szőr rágás lehet ásványi anyag hiánya miatt is. Képesek egymás szőrét is rágni ez miatt.
2014. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel ki szeretnéd állítani (és nem csak azért, hanem mert valamilyen kelletlenség érzet is lehet az oka), én megkérdezném az állatorvost a helyedben, hátha lesz valamilyen jó tippje. Esetleg egy vérképet lehet csináltatni, hátha van abban valami, amit az utolsó mond.
2014. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bcsbcs válasza:

Szia!


Erre végül lett valami megoldás? Sajnos a mi kutyánk is ugyan ezt csinálja.


Köszi!

2019. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!