Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudtok...

Milyen kutyafajtát tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kapok egy kutyust. Mindenképpen fajtisztát szeretnék, és nem díszkutyát.:) Kertes házban lakunk elől, hátul kerttel és nagy terasszal, oda gondoltam neki a házát. Kint lenne, bentről sem lenne kizárva pl. ha nincs saras idő be engedném, és feljöhetne a kanapéra stb:))Már van egy cicám. Négyen lakunk a házunkban, a legidősebb tesóm Pestre költözött, és kbhavonta haza jön pár napra. (ezt azért írom le, hogy a kutyus hogy fogadná őt, megismerné-e stb.) Most megyek gimnáziumba, onnan kb fél 3 kor érnék haza. Persze mindennap elvinném sétálni, játszanék vele, vagy ha épp tanulok akkor is velem lehetne. Nagyon jó gazdi lennék, imádom a kutyákat, és mindenféle állatot. Tőlem 110%-ban szeretetet kapna, gondoskodást, és odafigyelést! :)) Csak még azt nem tudom, hogy milyen fajtát válasszak. A válaszokat előre is köszönöm :)

#kutya #állat #házőrző #házziállat
2014. júl. 22. 16:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos hozzáállás.


Először is: a kutya nem fogja tudni eldönteni, hogy sáros idő van-e, azaz nem fogja érteni, hogy egy hétig minden nap felmehet a kanapéra, két napig meg nem.

Másodszor: nem tartom okos dolognak Karácsonykor hazavinni egy kölyökkutyát: tél van, sáros-hideg ocsmány idő, korán sötétedik, stb, kevesebb időt tudsz majd vele tölteni, mint mondjuk nyáron.

Harmadszor: nem a szeretet a legfontosabb egy kutyának, hanem a következetesség, a megbízható "szabályrendszer", a sok mozgás.


És ha ennyire nem tudod, melyik fajta tetszene (irtó különböző igényű/felépítésű/alapjellemű kutyákat soroltál fel), akkor javaslom, előbb olvasd végig néhány tenyésztő honlapját, ahol megtudod, kinek ajánlja elsősorban a fajtát, és mit kell róla tudni. Oké, ránézésre ezek tetszenek, de nézz utána másnak is. Pl gondozási igények, jellemző érzékenységek/betegségre hajlandósságok, stb.

2014. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jó ötlet karácsonykor kutyát venni. Mivel nagy részben tiéd a kutya, te vagy vele a legtöbbet, ezért úgy lenne a legjobb ha jövő nyáron vásárolnátok. A legjobb erre a június eleje, hiszen így teljes 2 hónapja van, hogy annyira megneveld, hogy egyedül tudd hagyni majd a suliidőben. Valamint télen tényleg hamar sötétedik és bár télen is kell a kutyával foglalkozni legalább annyit mint nyáron, de van olyan, hogy ilyenkor a kutyának sincs kedve kimenni. Nyáron többet tudod tanítani, eljárhattok úszni (először erre is neked kell "megtanítanod") és többet is lehet foglalkozni vele, márcsak ezért mert az a pár napos téli szünet NEM elég.

Egyébkébként az általad felsorolt fajtákból a Labrador vagy a Golden számodra a legideálisabb. Mivel kezdő vagy kutyázásban (gondolom), így ők okozhatják a legtöbb sikerélményt. Nagyon könnyen tanítható fajták, és nem mellesleg szépek is. Ha egy igazi társa vágysz a Labit ajánlom. Mivel nekem is az van, így lehet hogy elfogult vagyok, de szerintem a legjobb kutyák a világon! Nem fogsz csalódni. De a lényeg, hogy megbízhatüó tenyésztőtől vedd, és ne szaporítótól. Az ára 100 ezer és e felett van és a fenttartása sem egy olcsó mulatság. Úgyhogy jól gondold meg a kutyát és semmiképp ne télen vegyétek! Na meg persze ez attól is függ, mikor van új alom, általában télre nem szoktak tervezni amúgy sem.

2014. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszööm! :)) Megfogadom a tanácsotokat! :D Azon én is gondolkodtam, hogy télen nem hiszem hogy születnének kicsik :o
2014. júl. 22. 19:18
 14/15 anonim ***** válasza:
Nézz utána alaposan a fajtának, amit végül választani fogsz, de akár hiszed, akár nem, én is a spánielre gondoltam legelőször, többet is ismerek, mind szinte istenként tekint a gazdájára. Emellett remekül elvannak azzal akár órákon keresztül is, hogy a gazdi lábánál heverésznek! :) Ami biztosan nem mondható el egy dalmatárol, vagy egg huskyról. Nekem border colliem van... És hát róla sem. :) Sok sikert és boldogságot nektek, majd azért mrgírod, hogy mi lett végül?
2014. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam spánielre, és amikor egyik ismerősömnek ezt említettem , akinek spániel van, hogy semmiképpen se vegyek. és azt mondta a kutyájára hogy bolond... O.o :O


Persze, majd megírom!! :))

2014. júl. 22. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!