Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának mennyi tejet...

Kölyökkutyának mennyi tejet lehet önteni naponta?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit jól megfosatja. Ha már nem szopik, nincs szüksége tejre.
2014. júl. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
semnnyit, minek neki tej? a bolti tej amugyis káros, nem tudja meg emészteni és csak takaríthatsz utána, kecsketejet lehet nekik adni
2014. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
89%

Én úgy tudom sem a kölyök kutyának, sem a felnőtt kutyának nem szabad tejet adni, mert hasi görcsöt válthat ki a laktóz.

Megérné egy állatorvost megkérdezni, Ő mégis jobban tudja!

2014. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
33%

Hármas vagyok.

Igen, emészthetetlenné válik a tej, a magas gyomorsav hatására gumiszerűvé válik a gyomorban, még az emberében is.

2014. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az állatorvosunk mondta tejet ne adjunk a kölyöknek, mert hasmenése lehet. Ellenben kefirt, joghurtot minden további nélkül lehet...
2014. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Laktózmentes tejre gondoltam,van is itthon belőle,nyilván ilyet adnék neki,ebből mennyit 3-4 dl?
2014. júl. 22. 21:16
 7/15 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
33%
Ismét a hármas vagyok. Nem csak a laktóz a hibás a hasmenésért. (Próbálj a tejbe egy két csepp ecetet csöppenteni, ha megkavargatod láthatod, hogy milyenné válik. Ilyen lesz a gyomorban is.) Ezért lesz emészthetetlen. Inkább ne adj neki, ha lehet.
2014. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
...ja, és 3-4 dl egy felnőttnek is elég naponta. Kiskutyának pedig sok lenne.
2014. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem fogja meginni a laktózmenteset! :) A minőségi szójatej különben is 7-800 Ft/l. Nem hiszem, hogy ennyiért megérné venned, ha te nem iszol ilyet és több, mint valószínű a kutyád se fogja. Mivel én lakózérzékeny vagyok szójatejet iszok, így kipróbáltam már állatoknál is. Nem ízlett nekik, se macskának, se kutyának. A párszáz FT-os lakózmentes tejek pedig kb. annyit érnek mint a sima bolti tej, csak laktóz nélkül. Televan tartósítóval és egyéb káros dolokkal a kutyára (és emberre) nézve. Én is képtelen vagyok meginni, nem adnám soha kutyának. Különben is sokkal rosszabb íze van, mint a sima tejnek a szójatej is más, de az teljes mértékben iható, de nem állat számára. Nem fogja díjazni! :D

A lényeg, ne adj semilyen tejet a kutyádnak, fölösleges! Egy 8 hetes kutyának már nincs szüksége tejre csak vízre és tápra! :)

2014. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben,tejet inkább nem adok.Akkor táppal etetem,de a táp mellé kaphat húst? Úgyhogy délelőtt délután tápot szórok neki este meg húst?
2014. júl. 23. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!