Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudnátok mondani hogy ő...

Meg tudnátok mondani hogy ő milyen fajta kutyus?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett, szeretném megismerni a tartását, ilyesmiket. Én amerikai pit bull terrierre tippelek.

[link]

[link]


2014. júl. 23. 01:17
 1/10 anonim válasza:
0%
Pitbull. Vágva van a füle ami illegális.
2014. júl. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkabb staff, vagas joghezag, kiskapu, nem illegalis, mas h nekem egyiknek sincs, nem is lessz.
2014. júl. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Amerikai staffordshire terrier
2014. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
staff és pitbull keveréke
2014. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is Pitbull.
2014. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez amstaff.Ha csak képről most tetszett meg,és semmit nem tudsz a fajtáról,akkor nem feltétlen jó választás.Nagyon könnyen az ember fejére nőhet,tapasztalt,határozott gazda kell nekik.


(Mellesleg Magyarországon nem fogsz pitbullt kapni)

2014. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Egyelőre csak képről tetszett meg, szerintem gyönyörű. Szeretnék többet olvasni róla, hogy mégis milyen a jelleme, mik az igényei, együtt tud-e élni másik kutyával ilyesmik. Tudom hogy úgy lett "programozva", hogy a fajtársára ösztönösen támadjon, de nem hiszem hogy az összes ilyen, vagy hogy ne lehessen őket átnevelni.


Hát nem vagyok egy óriási kutyás, de 2 kutyát már sikeresen betanítottam, sikerült jóra nevelni őket.

2014. júl. 23. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Na,ha "tudod" hogy ösztönösen ölésre van programozva,akkor felejtsd el ezt a fajtát.

NEM így született,az ember teszi mindig harcossá.


Nekem 2 amstaffom van,és a légynek sem ártanának.De ehhez fegyelem és nevelés kell,és rengeteg kutyás tapasztalat.

Egyetlen egy fajta sincs ölésre programozva.


Plusz amiről te beszélsz,az pitbull,de a képen amstaff van.De még a pitbull sem született gyilkos.Pont olyan fajták,mint bármely másik,csak érteni kell a kutyákhoz.Ismerni a jellemüket,határozott,következetes JÓ nevelést kell kapniuk.Ennyi a titok.

2014. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én se szó szerint gondoltam, de mindenki azt mondja, hogy direkt így/erre lettek tenyésztve, és már a génjükben van a piteknek. Amstaffot nem ismerem, ezért nem mondtam róla semmit. De természetesen én is tudom hogy nevelés függvénye minden.
2014. júl. 23. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

A képen egy amstaff van. Ha képről tetszik csak, én sem ajánlanám, mert sem az amstaff, sem a pitbull nem egy egyszerű fajta.


Lehet, hogy régen úgy voltak "programozva", hogy ösztönösen támadjanak a fajtársaikra, de ez ma már nem így van. A lényeg, hogy megbízható és lekövethető helyről, stabil idegrendszerű és megfelelő egészségi állapotú szülőktől kell kölyköt vásárolni (amstaffok hivatalos tenyésztéséhez pl. szocializációs vizsga letétele kötelező). Ami még ennél is fontosabb a megfelelő nevelés, szocializáció. Fontos, hogy már egész kölyökkorától kezdve sok időt töltsön el más kutyákkal, és megtanulja a helyes viselkedést velük szemben. Az én staffom rá sem néz az őrjöngő pincsire ha elmennek mellettünk az utcán, nem is kis időbe telt nála ezt elérni.

Szóval következetes, türelmes neveléssel (amire napi szinten jó sok időt kell rászánni) egy kiváló, kiegyensúlyozott, páratlan kutya válik belőlük.

2014. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!