Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez? Valamibe belelépe...

Mi lehet ez? Valamibe belelépett volna? Vagy megcsípte valami?

Figyelt kérdés
A mai napon levittem a kutyámat sétálni az udvarra. Elengedtem, had szaladgáljon. Lent voltunk egy ideig és egyszer csak elkezdett visítani.. mintha megcsípte volna valami. Néztem a lábát és van oldalt egy piros dudor. Nem engedi hogy jobban megnézzem mert vicsorít.. Szerintetek?:s

2014. júl. 23. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szomorú, hogy a kutyád rádvicsorít, de nem ez a kérdés. Ha nem hagyja, hogy megvizsgáld, viszont messziről is szemmel látható a piros dudor, akkor jó eséllyel megcsípte valami. Ha változik a viselkedése (bágyadt, nem eszik, kedvetlen, furcsán viselkedik), azonnal vidd orvoshoz, ha nem múlik el a piros duzzanat 1-2 napon belül, akkor is. Vagy adj rá szájkosarat és vizsgáld meg magad közelebbről. Látatlanban okosabbat nem tudok mondani.
2014. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csípés. Ha nem allergiás rá a kutya, vagyis nem kezd el bedagadni, mint a felfújt lufi, akkor magától elmúlik. Ha allergiás, az gebasz, akkor sprint az állatorvoshoz.

Ha 1-2 napon belül nem múlik el a duzzanat, akkor valami más lesz. Szintén állatorvos tud segíteni.

A kutyádat meg neveld meg, mert nem pálya, hogy nem enged közel magához.

2014. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb hogy elvidd dokihoz. Ő tudja mit kell tenni szerintem a kutyád fog kapni egy Kálcium oltást.

Lehet hogy darázs csípte meg (nem valószínű.) Az én kutyámat egyszer megcsípte egy darázs arra kapott kálcium oltást... Sok sikert!

2014. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Egyébként elég jó kutya..engem is meglepett a viselkedése. o.o'
2014. júl. 23. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk, hogy újjítottuk a keritést 2 hete a kutyámat először megcsípte valami bogár az első jobb lábát nyüszitett meg 3 lábon mászkált. Utána a hátsó bal lábával belelépett a szegbe ( pont szedtem már össze a szegeket, szokás szerint oda jött, hogy simogassam és ekkor lépett bele.. ). Na akkor utána elfeküdt alig bírt lábra állni. Hozzáteszem hogy nem ismerem annyira a kutyát mivel befogadott kutyus. Nem tudtam, hogy fog reagálni ha kivizsgálom. Egyszer rám vicsorgott de rá szóltam erőteljesen. Utána elvágta magát hanyadt és hagyta, hogy vizsgáljam. Ha rád vicsorog erőteljesen rá kell szólni, érezze, hogy TE vagy a falkavezér!!!


Szerencsére már gyógyul neki a seb. Ugyan kisebb seb lett de azért kihívtuk az állatorvost már csak a szeg miatt is mert nem tudni nem-e rozsdás szeg ment a lábába.


De a csípést is megnézettem arra nem adott semmit. Nekünk is iylen jó nagy vörös dudor volt. Mondta, hogy 2-3 nap alatt ha nem apad el hívjam fel és jön. Másnapra már szemmel láthatóan láttad, hogy apad neki 3. napra teljesen elmúlt.

2014. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ő is most 3 lábon sántikál..neki a bal hátsó lábával történt ez. Egyébként reggel óta elég forró lett.. kicsit félek,hogy vajon belázasodott volna?! Nem tudok róla,hogy allergiás lenne mert volt már hogy megcsípte őt egy darázs de az 1-2 órán belül elmúlt és jobban volt mint máskor!
2014. júl. 23. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Borogathatod hideg vízzel a csípés helyét. Ha van otthon almaeceted, még jobb, ha azt is teszel picit a vízbe. De csak keveset! Ha nem javul az állapota némi idővel, akkor állatorvos.
2014. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet a kutyussal lejjebb ment a láza?

Illetve javult az állapota?

2014. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már minden rendben van szerencsére! Köszi szépen a válaszokat.
2014. júl. 28. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!