Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszed/vitted iskolába a...

Viszed/vitted iskolába a kutyádat? Ha igen, miért, ha nem, miért? Mit gondolsz arról hogy a kutyaiskolában elsősorban a gazdit tanítják, és csak másodsorban a kutyát?

Figyelt kérdés

Felelős állattartónak gondolom magam. A kiskutyánkat 8 hetesen hoztuk el, az első naptól fogva tanítottuk alap vezényszavakra. Most kutyaoviba járunk, nagyon dicsérik. Mégis sokszor az az érzésem, inkább nekem van szükségem a tanulásra. Meg kell tanulnom kezelni, irányítani őt. Meg kell tanulnom az ő nyelvén beszélni.

Azok a gazdik, akik nem viszik iskolába a kutyájukat, miért nem viszik? Nem hiányzik nektek az a látvány, amikor a kutyátok tudja, mit akartok és meg is csinálja?

Ez a kérdés nyilván nem azokra vonatkozik akik otthon tanítják a kutyájukat mert suli nélkül is tudják, hogyan kell. Azoktól kérdezem, akik csak azért vesznek kutyát, mert szépen mutat a kertben meg elijeszti a betörőket.



2014. júl. 23. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A keveréket nem vittem, mert nem tartottam fontosnak. A rotit már igen, mert szerettem volna, ha szakember segít a képzésében, hiszen vizsgára szerettünk volna menni (bh, ipo), de sajnos tükörsuliba mentünk, ahol jól elcseszték a kapcsolatunkat. Azóta a mínuszról már szépen felálltunk, de tarthatnánk már jóval előrébb is...


Alapvetően egyébként nem vagyok suli párti, ami szükséges, azt itthon is meg tudom tanítani. Most meg már pláne eléggé elvették a kedvem. Oviba is jártunk, ugyanoda, már az nem volt jó, nem is értem miért mentünk tovább a tanfolyamra :/


De amúgy meg pont ez az! Aki csak azért vesz kutyát, hogy kerti dísz legyen, annak hidd el, eszébe se jut foglalkozni vele, nemhogy még képezni és pénzt költeni ilyesmire!


Ja igen. Egyértelmű, hogy a gazdát/kutyavezetőt kell megtanítani arra, hogyan is dolgozzon a kutyával. Nem szeretem a bentlakásos képzéseket pl.

2014. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem voltam soha nagy kutyás, gyerekkoromban mindig volt kutyánk, de óriási nagy telkünk volt és különösképpen nem foglalkoztunk a kutyákkal.

Viszont, most úgy hozta a helyzet, hogy megmentettünk egy kutyát, két hónaposan került hozzánk. Sokszor érzem, hogy jó lenne elvinni kutya suliba, már csak azért is, hogy legyenek "barátai", ( ez a legnagyobb gondunk) de a szó szoros értelmében mucsaröcsögén lakunk, ahonnan órák hosszat kellene utazgatni egy pár órás oktatásért.

Itthon tanítgatom, az alapvető parancsszavakat: ül, fekszik, marad, hozzám, hozd vissza, - érti és meg is teszi.

Hála Istennek, nem olyan fajta kutya, akihez mindenképpen oktató, kiképző kell. Csak a játék a fajtársakkal hiányzik nagyon :(

2014. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyámat nem vittem suliba, mert a kamaszkori hülyeségeit kivéve elég jó kis kutyát neveltem belőle iskola nélkül is. Második kutyámat, egy mentett huskyt elvittem, bár ne tettem volna. Egy hihetetlen szökős, félő, külvilággal szemben érdektelen kutya volt, és bár kaptunk pár hasznos tanácsot, de a problémáink egyáltalán nem oldódtak meg. Aztán elegem lett az egész tükörmarhaságból, és elkezdtem más módszerek után kutatni. Végül saját elképzeléseimet vegyítem Cesar Millan mozgatás- fegyelem- szeretet sorrendjével, és elég jól beválni látszik.
2014. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyám a jelenlegi.Én vittem volna kutyasuliba,hogy többet tanuljak meg a kutyákról,de akkor amikor kaptam a kutyámat,nem volt pénz kutyasulira.A kutyusnak mindent megadtunk,de a sulira nem tellett,plusz a szüleim feleslegesnek tartották.Aztán én itthon neveltem,foglalkoztam vele. Elég jó kutyát faragtam belőle.Nem panaszkodhatok:)


Következőleg egy erősebb jellemű fajtát szeretnék,akivel járhatok suliba,mert érdekelnek a vizsgák,őrző védő stb

2014. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes vélemények. Én biztos voltam benne, hogy visszük suliba, mert nagyon erős és akaratos. Első kutyánk, nem értettünk még hozzá. Majdnem két hónapja járunk, de látványosan fejlődik. Csuda okos kis dög, plusz komoly terveink vannak vele, amik nem valósulhatnak meg egy engedetlen kutyával.
2014. júl. 24. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vittem egy kutyámat sem suliba, mert mindent meg tudtam nekik tanítani.

Azonban sokan gondolkoznak még így, közben maguk sem veszik észre, hogy a kutyájuk a fejükre nőtt. Van a családomban olyan, ahol nem merik elvenni a kutyától a játékát vagy amit éppen megszerzett, az eb adott esetben lemorogja, leugatja az embert. De hiába beszélek, nekik már volt kutyájuk, ők majd tudják. Hát jó, de ezt sosem fogom megérteni.

2014. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor az első kutya hozzánk került azt beszéltük meg, hogy nem visszük suliba, mert az "ül, fekXik, hempereg" megy otthon is.

Aztán egyszer elrántott. Egy szemüveg és némi bőr látta kárát.

Tapasztalataim:

Az iskolát nagyin meg kell válogatni. Sokféle van, nem minden iskola való mindenkinek. (én a klikkerre "harapok", inkább a "rángatósat" fogadom el).

Amit én tanultam:

Türelem

A feladatok tanítása (sokat saját kútfőből is tanítok, amit nem ott konzultálunk)

Az "idegen" kutyák és gazdák kezelése


Amit a kutya tanul:

Kommunikáció és játék a többi kutyával és emberrel

Közömbösség: Ha feladatban van, az ég is leszakadhat (na ez csak néhány "kedvenc" feladatnál sikerül, de az igény megvan)


Én fontosnak tartom a póráz nélküli játékot a suliban (a szocializáció miatt)

2015. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!