Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónapos kaukázusi juhászna...

Két hónapos kaukázusi juhásznak mennyi tápot kell adni, ha az adagolásnál 280-690 grammot ír 6 hetestől 3 hónapos korig? És ez felnőtt korára szól ez az adat. Eddig körülbelül olyan 300-at adtam,10-12 kg lehet a kutya.

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom kérdést el tudnád magyarázni nem nagyon értem nekem kölyök kutyám 20kg és neki 350 gram kaját adok ne ad neki túl sokat ha nagyon gyorsan nő nem jó a csontozatának mivel nagytestű kutya
2014. júl. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kevés. Nyugodtan mehet 400g is, és elkezdheted növelni. 4 hónaposan már megeszi a 600 grammot, 9 hónapos korára meg akár 900-1000g is lehet a napi adagja, utána megint le kell csökkentei kb. 600-ra. Az a lényeg, hogy legyen mindig inkább sovány, ne hagyd, hogy zsírfelesleg legyen rajta, mert attól tönkremehetnek az izületei és a csontjai a növekedési fázisban.
2014. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi,és az nem baj,ha valamikor megeszi 2 perc alatt a kb 100 g tápot,valamikor meg negyed óra vagy fél óra alatt 2-3 részletben?

Csak az 500-600 gramm tápot azért sokalltam,mert a most 1 éves kutyánk kap annyit,az 60 kiló körül van.

Egyébként zsákon is úgy van 8-12 hónapos koráig 830-1080 grammot kaphat,ez az 1 kiló se sok az ízületeire nézve?

2014. júl. 24. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A felnőtt kutyának nem kell építenie a testét, tehát neki kevesebb kaja is elég. A kölyöknek amíg növekedésben van, több kell. Az, hogy mi az elég és mi a sok egyedfüggő. Ha otthagyja vagy nyammog rajta, akkor sok neki, ha felfalja 1 perc alatt, akkor elég. A fejlődésén is látszik. Ha meg lehet számolni a bordáit és vékony a kutya, akkor elég a kaja, ha husi, gombóc és zsírréteg van a bordáin akkor kövér és túl sok a kaja.
2014. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!