Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imadnivalo Labrador lany...

Sandra88 kérdése:

Imadnivalo Labrador lany kutyam figyel ram a kutya suliban vagy ha egyedul viszem setalni. Ha a parom is velunk jon, nem birok vele porazon. (anelkul minden oke) Mit tegyek hogy tartsam falkavezer poziciomat?

Figyelt kérdés
Jutalom falattal gyonyoruen dolgozik. Anelkul meg valtozo. Amint parommal egyutt visszuk setalni a kutyakat (mert ketto van am) ha porazra rakom, nagyon nehez fenn tartanom a figyelmet az iranyomba. Csak a parom erdekli meg a masik kutya.. ketsegbe ejto, hogy nem tudom mit csinalok rosszul?!?!

#2 falkavezer #1 parkapcsolat #tanacs?
2014. júl. 23. 23:08
 1/3 anonim válasza:
23%

Szia!


Nem ismerem a kutyádat, de nekem szintén volt ilyesmi problémám. 2 kistestű kutyám volt és az egyik enyhén szólva is rühellte a pórázt. Szerencsére szót fogadó kutya volt és a társát és engem is követett sétáink alkalmából, így azt a megoldást választottam, hogy a társára, aki nem tiltakozott nagyon a póráz ellen rátettem, a pórázgyűlölő pedig jött utánunk. Hozzáteszem, hogy falkavezérként egyértelműen elfogadott mindkettőjük.


Javaslom, hogy ha elkezd húzni akkor húzd vissza, nézz a szemébe és mondd el neki, hogy mi a bajod. Ha közvetlen, jó viszony van köztetek, akkor hamarosan azt fogja csinálni amit szeretnél! :) Érdemes a kutyával "beszélgetni", elmondani neki, hogy mit szeretnél!

2014. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tökéletes a koncentrációja még a kutyádnak. Erre kondicionálni kell a kutyát. Minél több helyzetben, zavaró körülmények között gyakorolni.

Sétánál meg miért is kell csak rád figyelnie? A séta egy kikapcsolódás. Ott van a másik kutya, a párod is. Ha kijátszotta magát, elfáradt, már biztosan jobban fog figyelni rád.

Amúgy az egyik legnehezebbet akarod a kutyádtól...bármikor csak rád figyeljen. Ehhez sok-sok gyakorlás és idő kell.

2014. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Azóta sokat javult a helyzet. Egy oktató azt mondta, maximalista vagyok. Ne akarjak mindent egyből és tökéletesen. Az élet nem ilyen. Idő kell. Sikerült!

Most már csak a kaka-evésről kell leszoktatnom. Ez egy másik probléma, de már dolgozunk rajta.

Köszönöm mégegyszer, szép napot

2014. okt. 14. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!