Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért öli meg mindenki a...

Miért öli meg mindenki a felesleges kiskutyákat/macskákat?

Figyelt kérdés
Úgy értem mi lenne a hivatalos procedúra? Mert több ismerősöm is van, aki vagy az újszülött macskákat, vagy kutyákat gyilkolja, ha épp ő életképtelennek tekinti őket és/vagy nincs rá szüksége, mert nem tudná eltartani? Állítólag az állatmenhelyek sem veszik be őket ilyen fiatalon, mert túl sok lenne. Szóval ez az a bűncselekmény, ami felett mindenki szemet huny? Ez a bevett szokás?

2014. júl. 24. 16:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Melyik menhelynek adakozol ? :D
2014. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
A szomszédasszonyunk rendszeresen teszi el láb alól a kiscicákat. Már mondtam neki, hogy ivartalanítani kéne. Erre az volt a válasza, hogy az pénzbe kerül, az elásás meg nem. Ilyen egyszerű sajnos. Van, aki sajnál pénzt költeni ivartalanításra.
2014. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
És mégis, hogyan? Milyen eszközökkel teszik el láb alól a kisállatokat? Vagy csak egyszerűen kitörik a nyakukat, vagy mégis, hogyan ?!?!
2014. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Van az a jövedelem amiből sok az a 10.000Ft. Én már legalább 50ezret költöttem a mecsekunkra az állatorvosnál, és nem egy beteges fajta. Ezek az ivartalanítás, oltások, és egyszeri kezelés. A kajáról nem is beszélve, mert sikerült úgy elkapatni, hogy csak a kutyakajás konzervet eszi meg, nem kell neki a maradék.
2014. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4%
Elég egy vödör víz, és belefojtják, vagy zsákba teszik és agyonütik. Egy friss ellésű állatnak elég egy enyhe ütés.
2014. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
3%
Van az a jövedelem amiből sok az a 10.000Ft. Én már legalább 50ezret költöttem a mecsekunkra az állatorvosnál, és nem egy beteges fajta. Ezek az ivartalanítás, oltások, és egyszeri kezelés. A kajáról nem is beszélve, mert sikerült úgy elkapatni, hogy csak a kutyakajás konzervet eszi meg, nem kell neki a maradék.
2014. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
4%

SAjnos igen, az utolsónak igaza van.

A szomszédunk, aki a macskákat teszi el láb alól, azért tart macskát, hogy megegye a maradékot. meg megfogja az egeret. Sima házi macskára, akit nem szeretget, csak eltart az udvarában, nem fog 10 ezret költeni a kevés nyugdíjából.

Egyszer akartak neki kutyát ajándékozni, és mondták, hogy a kutya tápot eszik, nem eszi meg a maradékot, hát persze, hogy nem fogadta el a kutyát.

2014. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem számítottam ennyi válaszra, nem is tudok mindhez hozzászólni.


16) Egyik ismerősöm megfojtja a macskákat egy vödör vízben, egy másik meg a kutyákat élve elássa... a környéken nincsen menhely, csak 30 kilométerrel arrébb, de valószínű hogy pénzért fogadnák oda is csak be a kisállatokat, ahogy az egyik válaszoló írta is. A 10000 forint / darab meg marha sok... ivartalanítás azért nem jöhetett szóba a kutyásnál, mert véletlen történt meg az eset, kerítésen keresztül. Az állatok közül 1-et megtartottak, csak a többivel bántak el. Pro és kontra, mindkét oldalon lehet érvelni, én nem tartom humánus dolognak, de azt is megértem, aki szerint nincs kézenfekvő és olcsó megoldás (az ilyen véletlen megtörtént esetekben). Csak a véleményekre voltam kíváncsi, amint az várható volt, eléggé megoszlottak.

2014. júl. 24. 18:39
 19/22 anonim válasza:
Ez simán állatkínzás, ami bűncselekmény. Nekem van kutyám, mikor bevállaltuk tudtuk, hogy pénzbe fog kerülni az ivartalanítás, oltás és a kaja. Ennek tudatában kellene bármilyen élőlényt gondozni. Nem volna szabad visszaélni az állatok mérhetetlen és feltétlenszeretetével(ez főleg a kutyákra igaz). Mi úgynevezett B.A.R.F. étrenden tartjuk, gyönyörű fényes és selymes a bundája. Plusz nagyon izmos lett tőle. Imádja és egészségesebb mérföldekkel mint a maradék, emellett olcsó is. szeretetével. Várom már a napot mikor itthon is értelmes lesz az állattartók többsége és megértik, hogy a kutya társ és az ember mellett érzi igazán jól magát.
2014. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
jah és a legfontosabb: aki sajnálja egyszer kifizetni az ivartalanítást az ne tartson állatot. Ha az én közelemben tenne valaki ilyet hétszentség hogy feljelentem állatkínzásért.
2014. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!