Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek fajtiszta yorkie-ja...

Akinek fajtiszta yorkie-ja van, linkelne róla képet?

Figyelt kérdés
Azt hiszem hozzáedződött a szemem a vékonyka, vérszegény yorkikhoz, igazából nem tudom, milyennek kellene kinéznie. Tervezek kutyust venni, de úgy érzem nem tudnék választani, ahhoz előbb látnom kell pár "ideális" szép yorkiet. Köszönöm annak aki segít!

2014. júl. 24. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha "ideális" yorkiet akarsz, tenyésztőt keress, akinek kennele van, eredményes kutyái, az OLXen és társain ne válogass a hirdetések között. Ha egy tenyésztőnél meglátod h mini yorkiet vagy extra minit árul, keress másik kennelt. Arra is készülj, h egy törzskönyves kutya ára 100-120 ezer forint, vagy több.
2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha tervezel kutyust, akkor jobb ha tisztában vagy a fogalmakkal. A faj az a kutya, a fajta pedig a yorki. Tehát egy sima keverék utcamix kutya is fajtiszta, hisz a kutya fajba tartozik.

Egyébként kennelek honlapján nézelődhetsz, ott biztosan fajtatisztákat találsz (bár megjegyzem, amúgy se valami robosztus a kiállásuk, tehát túl nagy különbségre ne számíts)

2014. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Voltam egy családnál, ahol "otthonszült" a saját lány kutyusuk a másik, fiú kutyájuktól. Szépek voltak, de nem maradtunk semmiben, akkor fogalmazódott meg bennem először, hogy tulajdonképpen nem tudom, hogy ők valóban szépek, jólfejlettek-e. Emiatt akartam tisztázni magamban hogy is kellene kinézniük. Pár bíztatóbb hirdetésre elmentem volna / elmennék, de ha azt mondjátok, hogy túl rizikós, akkor nem tudom, meggondolom. Azért is vagyok bizonytalan, mert ugye ezek kölyökkutyák, róluk még annyira se tudtam megmondani, hogy egészségesek, szépek-e, mint a felnőtt mamájukról. A legutóbbiakat 50 ezerért árulták, azt mondjátok inkább kerüljön duplába, de ők biztosan szépek lesznek?
2014. júl. 24. 17:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, és csak olyat hívtam fel eddig, ahol le van írva, hogy 8 hetesen adják oda, és nem Miniként hirdetik.
2014. júl. 24. 17:51
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak érdeklődésnek / viszonyításnak:


[link]


Ő szépnek, jól fejlettnek tűnik? Ilyesmiket néztem, ahol 8-9 hetes a kiskutya, és nem "minizik".

2014. júl. 24. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

kenneleket keress, ne hirdetéseket. nem ismerem a yorkikat, nem ismerem a tenyésztöket, kutyás vagyok :) google - yorki kennel és kiad néhányat. látogasd meg a tenyésztőket, nézd meg a szülőket, beszélgess velük, dönts. de ivartalanitsd, ha csak nem akarsz tenyészteni!! vagy keress meg fajtamentőket, szerintem yorkiban is vannak, sajnos már szinte minden fajtára vannak :( itt egy pár link:

[link]

[link]

[link]

[link]

talán hasznos lehet: [link]

2014. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ja, és ami fontos: a tenyésztő nem kér plusz pénzt a tk-ért, mert az vele JÁR!! tehát aki pénzt kér érte az egyértelmű szaporito. azon a pár ezer fton egy tenyésztö nem sporol, és föleg nem ad 50 helyett 100ért egy kutyát, ha valoban tenyésztö...
2014. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link] ha befogadnál...


fajtamentők: [link]


képek:

[link]

2014. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek lehet egészségesek, lehet fél évesen meghalnak valami öröklött betegségben, semmi se biztos, nem mondom a tenyésztőknél is előfordul 1-1 beteg kölyök, de minimális az esélye hisz a szülők szűrve vannak,megfelelő felmenőkkel rendelkeznek, és a tenyésztők végig minden oltást, ultrhangot stb... biztosítanak az anyának,így minimális az esélye hogy bármi bajuk lesz, de egy ilyennél az se biztos hogy nem testvérek voltak e a szülők, lehetnek bármilyen szépek is semmise bizonyítja hogy nem egy keveréket kapsz

Menj biztosra, keress fel egy tenyésztőt, tényleg 2x annyiba kerül, de biztos gyönyörű,egészséges, fajtatiszta kiskutyát kapsz :)

2014. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Megerősítettetek, nagyon sok kérdőjel lenne bennem a hirdetett kutyusoknál. Már csak ha azt nézem, hogy 10-ből körülbelül 2 hirdetés az, ami becsületesnek, nem tukmálósnak tűnik, már ez eleve rossz arány. Azt hiszem inkább várok még, mert jelen pillanat 60 ezret tettem félre, már örültem, hogy ennyiből a legjobb kutyát is ki tudom választani az oldalról:( Még kis kiegészítőket is elkezdtem venni, úgy belelkesültem.

A kennelekről mit kell tudni? Megvan mindig előre, hogy mikorra terveznek kiskutyákat, és úgy hirdetik meg őket előre? Vagy beszélek velük, megmondom hogy szeretnék kiskutyát, és ha összegyűlik x ember, akkor kezdik el a "babaprojektet"? Bocsánat, tenyésztésből tájékozatlan vagyok:)

2014. júl. 24. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!