Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ivartalanitsam?

Petra-zsebi kérdése:

Szerintetek ivartalanitsam?

Figyelt kérdés
van egy 10honapos yorkshire terrier kan kutyam es igazabol nem szeretnenk tenyeszteni es felmerult a kerdes. de en viszont felek hogy nem lesz-e semmi kovetkezmenye. es ha ivartalanitom mi valtozik? szerintetek ivartalanitsam?

2014. júl. 24. 20:41
 1/10 anonim válasza:
4%
NEHOGY IVARTALANÍTSD!!!!!! ez az egyik leggázabb dolog,amit ismerek!
2014. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Az változik hogy hosszabb, és boldogabb élete lesz. Nem akarja majd állandóan a lábadat megtoszni. Igen, ivartalanítsd.
2014. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz rá figyelni, nem érdekel hogy nagyobb esélye lesz a betegségekre, esetleg elszökhet tölled egy szuka után és kiabálhatsz utána nem fogja érdekelni, akkor ne

Ha azt akarod hogy tovább éljen, bármikor nyugottan vihesd más kutyák közé mert nem fog összemarakodni senkivel a szukák miatt, és szinte teljesen ki akarod zárni a nemi betegségeket akkor hajrá, te döntésed max 20k forint, 1 órás műtét, és ha rendes helyen csinálod pár napon el is felejti és semmi baja se lesz

2014. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ivartalanítsd mert:

-nem fog elszökni egy szuka miatt

-hosszab élete lesz

-jó pár betegséget megelőzhet

-biztosan nem lesznek utódai

2014. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2014. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zowie ***** válasza:
100%
Ivartalanítsd ne járj úgy, mint én, hogy egészségügyi problémái legyenek. Én se ivartalanítottam, kan kutyám van és most 8 évesen kellett, mert kiderült, hogy prosztata gyulladása, megnagyobbodása letté s egy ciszta is lett a prosztatáján, és ennek előzményeként viszonylag hosszú ideig szünetekkel véres váladék csöpögött a kukacából. Megműtötték, most már rendben van
2014. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, miért ne? Inkább indulatból írtál.

Szerintem ivartalanítsd. Szerintem ha már nem lesz utód (a yorki tenyésztése pedig nagy hozzáértést igényel, és nem viszed fedeztetni, akkor csak a rosszat kapná az ivarosságból. Minek legyenek ott ezek a szervek, minek rákosodna, hordozná a betegségek kockázatát, minek kínoznák a hormonok, miért lenne neked jó tartóztatni, ha tüzelő szukát érez?


Ez az én véleményem, az enyém is ivartalanítva van, pedig szuka. És Pesten drágább a műtét, a 20k nagyon maximum, vidéken inkább 10.

2014. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ha egy alapvetően nyugodt, mondhatom ugyis, hogy ösztönszegény kiskutyáról van szó, akkor nem biztos, hogy van értelme ivartalanitani.
2014. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zowie ***** válasza:
100%
Előttem szóló pont, hogy az én esetem miatt van értelme ivartalanítani. Panelba lakok, kicsinek se volt vele soha semmi gond, nem rágott szét semmit (max a huzatokról rágta le a gombot), egy abszolút nyugis kutyáról van szó, a lakásba egész nap fekszik, egy hangja sincs, sose volt rá panasz, hogy esetleg ugatna ha nem vagyok otthon (nem kistestű kutya) stb, szóval nem láttam értelmét az ivartalanítsnak de mégis meglett a baj.
2014. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél tenyészteni, akkor mindenképpen!


Egészségesebb, hosszabb életű kutyus, aki nyugisabb, és a szukás gazdik sem fognak előletek menekülni a futtatóban, mikor tüzel a kutyájuk.


Békésebb és egyszerűbb az együttélés mindenkinek, a kutyusnak pedig jó is :)


(Nálunk két cica van, mindkettő ivartalanított)

2014. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!