Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya lenne nekem a tökéletes?

Figyelt kérdés
Energikus,vidám,aktív ember vagyok és hasonló tulajdonságokkal rendelkező kutyust szeretnék.Családi házban élek a szüleimmel,az öcsémmel és két macskánkkal,tehát az is szempont hogy a cicákkal jól kijöjjön.Közepes esetleg nagyobb méretű kutyát szeretnék,és 2-őt,úgyhogy jó lenne ha könnyen kijönnének egymással.Ezen kívül még az fontos számomra,hogy egy gazdás kutya legyen,bátor legyen,ha baj van megvédje a családot.
2014. júl. 24. 21:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

te mit tudsz nyújtani a kutyádnak?

Mennyi időd lenne rá?

Kutya suli lenne?

Első kutya lenne?

Miért 2? 1-el is nehéz néha bánni.

Mennyi pénzetek lenne rá?

Menhelyről miért nem lenne jó?

A nagy része meg nevelés függő

2014. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én általában juhászkutyákat szoktam ajánlani, viszont erről most a boxer jutott eszembe.
2014. júl. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%

Rögtön kettőt?

Eleve egy kutya 100.000-nél kezdődik.

Mennyi időd lenne rá?

Mennyi kutya suli?

Benti kutya lenne?

Mennyit rá a keret?

Hányadik kutya lenne?

2014. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
A német juhász ilyen dolgokkal rendelkezik. De nézd meg te is: [link]
2014. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

te mit tudsz nyújtani a kutyádnak? -> Szeretetet,törődést,meleg és barátságos otthont,odaadó családot.

Mennyi időd lenne rá? -> Reggel egy órás sétára lenne időm,utána minden nap délután háromtól az övék lennék.

Kutya suli lenne? -> Igen.

Első kutya lenne? -> Nem,tavaly hunyt el a második és három éve az első kutyusom,ők foxterrierek voltak.

Miért 2? 1-el is nehéz néha bánni. -> Nekem nem,és azért mert kettőt szeretnék.Jobb volt nekik hogy mindig ott voltak egymásnak,volt játszópajti a közelben.

Mennyi pénzetek lenne rá? -> A pénz abszolút nem akadály.

Menhelyről miért nem lenne jó? -> Fajta tisztát szeretnék.

Benti kutya lenne? -> Is-is.Elsődlegesen kinti,de hideg idő,eső stb. esetén,vagy ha szeretne,természetesen be jöhetne.

2014. júl. 24. 21:20
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem miért olyan fontos a fajtiszta, de Boxert, Labradort vagy Cocker spánielt ajánlanék.:)
2014. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Sem a labi, sem a cocker nem az a kimondott őrző-védő típus. Egyébként pont ezért ragaszkodhat valaki fajTAtisztához, mert bizonyos fajták bizonyos tulajdonságokkal rendelkeznek általában. Nyilván keverék kutya is rendelkezhet ezekkel, de egy fajta esetében bizonyos határok között jobban megjósolható, főleg ha kölyökként kerül egy családba a kutyus.
2014. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

én se vágom,ugyan olyan szép, egésséges, okos kutyát lehet találni a menhelyeken is, aki már évek óta imád egy fajtát,gyűjt rá, utána néz stb...akkor hajrá, de ha semmi ötlet akkor menhely is ugyanolyan jó

am golden retriver, valami juhász kutya, boxer, labi,német juhász

2014. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Ha két terriered volt egyszerre és jól meg voltak nevelve, akkor azt gondolom, nem számítasz kezdő kutyának. Viszont ha kettőt is szeretnél, én azt ajánlom, hogy azért legalább ne tök egyszerre vegyél kettőt, hanem legalább fél év vagy pár hónap eltérés azért legyen... de Te tudod. Amit én tudok még ajánlani, a cane corso. De a boxer is tökéletes. Német juhászt csak akkor vegyél, ha nagyon magas energiaszintű kutyát is elviselsz. Nekem az van és mivel munkavonalú tenyészetből vásároltam, hát kb a border collie kategória, annyira pörög, hogy néha már azt mondom, megszállott.... persze nyugton is tud lenni, de csak azért, mert annyira meg akar felelni...
2014. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kezdő kutyának-kezdő kutyáSnak...
2014. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!