Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaja után mozgás?

Kaja után mozgás?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Az lenne itt a kérdés, hogy 1. 10 hetes kölyög törpe tacsinál lehet gyomorcsavarodás? 2. hogyan tudnám pihentetni a kutyát evés után, hisz akkora energiabomba, hogy egy 30 percig nem tud leállni, akármit csinálok. Nem tudom, hogy ez normális-e ilyen idős korban és, hogy kaja után ha elkezd mozogni lehetnek-e bajok.

2014. júl. 25. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A kölyök kutyák általában evés után szoktak még egy kicsit játszani, aztán mennek aludni :) Szóval játszhat, de ne ugráljon, fusson, meg ilyesmi. Az aktív játékot azért kerülni kellene evés után.
2014. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gyomorcsavara. A kölykök evés után beindulnak. Hagyd , hogy úgy mozogjon, ahogy akar. Ha elfáradt, úgyis kidől.
2014. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ha szeretné játszok vele étkezés után, de azért nem ugráltatom meg futtatom. Szépen elaludt most már egy 25 perce.
2014. júl. 25. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kölyökként hozzászoktattam a kutyám ahhoz, h evés után pihi van, a gyomorcsavarodás veszélye miatt.

Evés előtt fáraszd le, játsz vele stb. Majd 5-10 perc pihi és kaphatja a kaját, utána alvás.

2014. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is evés előtt fáraszd le. Bár a gyomorcsavarodás szinte kizárt azért jobb félni, mint megijedni. Én is mindig úgy lefárasztom a kutyámat evés előtt, hogy konkrétan lusta felállni fekve eszik. :D Utána járkál egy kicsit, de nem szaladgál és ugrál, később pedig teljesen kidől. Ha sokat futkosol vele evés előtt, hidd el utána nem lesz ereje ugrálni!
2014. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell játszani vele kaja után. Amúgy is akkor játsszatok, ha te akarod. Ha nincs partner, sokkal hamarabb ledönti a teli pocak.
2014. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megszívlelem a tanácsokat :)
2014. júl. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!