Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fontos a 8 hetes kor?

Miért fontos a 8 hetes kor?

Figyelt kérdés
egy kölyök kis kutya 5 hetes korábban fejezi be a szopást. Utána az anyjuk menekül az éhes tűhegyes fogsorral rendelkező kicsik elől. És előfordulhat az hogy az anya megfogja enni a kölykét , vagy megöli mivel máshogy nem tudja tudtára adni hogy vége a szopásnak, és hogy őt ne kínozza. ez egy rengetegszer előforduló esett, amire figyelni kell. Ergo mindenképpen külön kennelbe kerülnek a kicsit 5 hetes kortól. Ott már csak a tesók közt szocializálodhat. Ezt minden neves tenyésztő tudja ezért is vannak külön kennelben 6 hetes kortól a kicsik az anyuktól.
2014. júl. 25. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

"És előfordulhat az hogy az anya megfogja enni a kölykét , vagy megöli mivel máshogy nem tudja tudtára adni hogy vége a szopásnak"

WTF?? :O én ilyenről életemben nem halottam, max arról hogy kicsit rámorog a kicsikre hogy tudják hogy már nem szabad, a tenyésztő meg már adja a kicsiknek a tápot így lassan leszoknak róla, már bocsi de ez szerintem hülyeség mert ennyi erővel minden ragadozó megeszi a kölykeit(nagymacska, farkas stb...)mert a vadonban nem tudják elválasztani őket...

am meg a szocializáció miatt fontos, ilyenkor tanulja meg hogy hogy viselkedjen másokkal,meddig mehet el a játékban stb...

2014. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor van még miről hallanod. "WTF"
2014. júl. 25. 14:02
 3/8 A kérdező kommentje:
És a vadonban is előfordul
2014. júl. 25. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
arrol halottam hogy azért ölik meg mert betegen születtek, és szinte úgyis mind1 lenne szegénynek, de hogy azért hogy ne szopizzanak, nekem ez akkor is hülyeség mondhatsz bármit...
2014. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

A vadonban a farkaskölykök fél éves korukig, az ivarérésig vannak a szülői falkában, és csak utána üldözik el őket. Just saying.


Amúgy azért, mert ebben az időszakban szocializálódnak. Felfedezik a saját testük irányításának képességét, és a különböző viselkedési formákat. Játszás közben új helyzeteket próbálnak ki, majd figyelik anyjuk és alomtársaik reakcióit. Megtanulják milyen harapni, és milyen ha megharapják, mit jelent az ugatás és az egyéb különböző hangok. Megismerkednek az alapvető szabályokkal. Megtanulják, hogy anyjuk a falkavezér, akit követni kell, mi az ami elfogadható viselkedés, és mi az ami nem. Ha szükséges, anyjuk fegyelmezés képpen rájuk morog, megkapja őket. Párszori fegyelmezés után a kölyök megtanulja, hogy mit jelent elfogadni a vezetőt, alkalmazkodni hozzá és követni a "parancsait". Ha a kiskutyát túl korán választjuk el az alomtól, nehezebben viseli el a fegyelmezést, hajlamosabb az ugatásra és nehezebben tanítható. Gyakran agresszívak más kutyákkal szemben. Általában a 7 hetes kor előtt elválasztott kiskutyákban nem fejlődik ki teljesen az "öntudat" - kutyatudat - és nehezen viseli el másik kutya társaságát, valamint az emberhez való alkalmazkodó képessége is nagymértékben csökken.

2014. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
És igen, csak az életképtelen (testi vagy szellemi beteg) utódokat szokták megölni, akik amúgy is elpusztulnának, de ezt sem 6 hetesen, hanem az ellést követő pár órában teszik.
2014. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Nálam soha nincsenek külön az anyjuktól a kiskutyák, kivéve amikor alszanak, és elmegyünk játszani a mamival. és a lényeg, nincsenek kennelben!!!! ott járkál körülöttük, vigyáz rájuk amig esznek, elmegy velük sétálni, lefekszik nekik, hogy tudják nyuzni, és nagyon sokmindenre megtanitja őket!!!!! Ráadásul a többi szukám is előszeretettel hagyja magát a kicsiknek. Tudom, hogy ez szerinted igy szar, de hát nem is vagyok neves tenyésztő. Viszont. Még egyik szukám sem ette meg egyik kölykét sem, max. ha ugy itélte meg az első 2-3 napban, hogy egy kiskutya életképtelen, egyszerűen kirakta az elletőből.
2014. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

" És előfordulhat az hogy az anya megfogja enni a kölykét , vagy megöli mivel máshogy nem tudja tudtára adni hogy vége a szopásnak, és hogy őt ne kínozza. ez egy rengetegszer előforduló esett, amire figyelni kell. Ergo mindenképpen külön kennelbe kerülnek a kicsit 5 hetes kortól. Ott már csak a tesók közt szocializálodhat. Ezt minden neves tenyésztő tudja ezért is vannak külön kennelben 6 hetes kortól a kicsik az anyuktól."

Érdekes, én ilyet még sosem tapasztaltam, pedig nem egy neves tenyésztőt ismerek, vagy féltucat fajtát felölelően, és a kutyáikat meg azok tartását testközelből.

2014. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!