Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit írjak a tenyésztőnek?

Mit írjak a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
"kiválasztottam" magamnak és családomnak egy kutyát. A tenyésztővel, pedig e-maileket váltunk. De nem tudom miket kérdezzek. Tudnátok nekem segíteni? Hogy Ti miket kérdeztetek, kérdeznétek? Előre is köszönöm, csak normális válaszokat, ha kérhetném :)

2014. júl. 25. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

mit írhatnál? ne bonyolítsd a dolgot...légy egyenes:

Kedves tenyésztő!

Szeretnék egy kiskutyát tőled.

Válaszodat várom.


De ha arra gondolsz, hogy már elkérted a kutyát, csak dumálni akarsz vele, hát...szerintem ne, mert biztos lenne más dolga is

2014. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én eleve nem írnék a tenyésztőnek, hanem felhívnám. Aztán ha akar személyesen találkozni, akkor ott meg lehet beszélni mindent, ha meg nem akar, akkor onnan nem is kell kutya, hiszen ez azt jelenti, hogy neki mindegy kinek adja el a kutyákat.
2014. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sippara ***** válasza:
84%

Első, te se nagyon láttál még tenyésztőt, ugye? :)


Ha már van konkrét alomterv, kérdezhetsz arról (mik a céljai a párosítással, milyen eredményei vannak a kannak/szukának/eddigi leszármazottaiknak, milyen természetűek), ha van még bármilyen kérdésed a fajtáról, tartásáról, azt is tedd fel nyugodtan, hülye kérdés nincs, és minél többet kérdezel, annál jobban megismerheted a tenyésztőt és ő is téged. Kérdezz a szűrésekről (yorkiéknál mondjuk asszem semmi nem kötelező, de lelkiismeretes tenyésztő legalább patellára szűret) a szuka/kan/felmenőik/leszármazottaik általános egészségi állapotáról... úgy általánosságban kérdezz meg nyugodtan mindent és bármit, ami eszedbe jut, baj nem lehet belőle :)

2014. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

1. vagyok

:P igaz nem láttam, mert az én kutyám keverék, és azt is ajándékba kaptuk :P

De én szeretem! amúgy is minek láttak?

2014. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mit evett eddig, oltások, fürdetés, bolhairtás, stb.. de telefonon sokkal egyszerűbb, de a legegyszerűbb személyesen, ott úgy is eszedbe jut minden,és a tenyésztő is segít.
2014. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szívesen válaszolnak a fajtára vonatkozó kérdésekre, mert tényleg jól ismerik. Én több fajtával kacérkodtam és általában olyanokat kérdeztem e-mailben, hogy elég-e neki ez az élettér és mozgás meg ha lemozgatom, nyugis lesz-e. Meg bűn-e levágni a szőrét, mert nekem úgy tetszene. Illetve mennyi idő a fésülése naponta? Nagyon kedvesen válaszoltak, érződött, hogy örülnek, hogy lelkiismeretesen akarok dönteni.
2014. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem a telefonról beszélek, hanem a mailról! Már ne haragudjon meg senki, de nem az volt a kérdés, hogy épp mind beszéljek a tenyésztővel...majd akkor beszélünk telefonon, ha már majd megyünk a Kicsiért! Az érdekelt, TI MIT ÍRNÁTOK NEKI? MIKET KÉRDEZNÉTEK?



A normális válaszolóknak köszönöm :)

2014. júl. 25. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Miért? Nem mersz telefonálni? Vagy mi? Amúgy azt kérdezd amire kíváncsi vagy. Mint látod, mi a közvetlen kommunikációt pártoljuk, mert bármi eszedbe jut, meg tudod kérdezni vagy a tenyésztő is el tud merülni a részletekben a válaszadáson túl. De te tudod.
2014. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

miért akkora baj, ha a kérdező emailben szeretne érdeklődni?

én külföldi tenyésztőnek írtam, nyilván nem hívtam fel. nekem amúgy is egyszerűbb, mint telefonálni, mert jobban össze tudom szedni a gondolataimat. a személyes találkozás majd úgyis kiváltja a telefont.

kérdezd azt, ami érdekel, de komolyan. én rákérdeztem a kutyáira, az alomra, hogy mivel etet, mit gondol erről-arról... nagyon kedvesen válaszolt, általában örülnek, hogy érdeklődsz.

2014. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
pontosan, mit ahogy a 9-es válaszoló is írta, jobban össze tudom szedni a gondolataimat, és az üzenetek során és feloldódik az ember, ami által könnyebb lesz a személyes találkozás...!!! Nem értem miért kell beleszólni a dolgokba! És, ha éppen nincsen telefonom, mert leesett és összetört na akkor mi van? senkinek semmi köze nincsen hozzá, a kérdésben az állt, hogy E-MAILT, innentől engem más nem érdekel! :)
2014. júl. 26. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!