Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a Törzskönyv?

Mire jó a Törzskönyv?

Figyelt kérdés

sok kérdés láttam, hogy hol tudna csinálni stb.

ez a Törzskönyv valami életfontosságú izé?

Léci írjátok meg mire jó, és hogy kell használni?



2014. júl. 25. 16:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2014. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ja, akkor nem fontos. Akkor mindenki minek akar csinálni?
2014. júl. 25. 16:41
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Törzskönyvben benne van,hogy az adott kutyának kik a szülei,testvérei,nagyszülei,egyszóval család fa. Szóval valóban bizonyíthatod,hogy a kutyád fajtatiszta és nem csak fajta jellegű keverék. Mielőtt félre értenéd,semmivel se több se kevesebb egy fajtatiszta egy keveréknél.

Csak ez a papír olyan mint egy személyigazolvány.


Ha nem rendelkezik adott kutya törzskönyvvel nem tudhatod,hogy ki az apa ki az anya tesó stb. Ez azért is fontos,mert nagyon sokan szaporítják a kutyákat nem tudhatod,hogy a kutyádat nem éppen az apjával csináltatod fel.Na már most te is tudod gondolom,hogy ha rokonok szexuális kapcsolatot létesítenek és gyerekük születik a gyerek beteg lehet.Na a kutyáknál is így működik.

Plussz a törzskönyves kutyákat szűrik mindenféle betegségre,diszplázia,patella stb. Egy törzskönyv nélküli kutyánál nem tudhatod,hogy az anyja dp-s volt e.


Rendes tenyésztőtől kell kutyát venni törzskönyvvel,szűrések,garanciával.

2014. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

öö... az h ki az anya stb. senkit se érdekel, mert a kutyákat elajándékozzák, és ezért senkit nem érdekli (pl.) hány tesója van .

Am...kösz a válaszokat. nekem keverékem van :)) és Imádom

2014. júl. 25. 16:49
 5/25 anonim ***** válasza:

Versenykutyák és tiszta fajkutyák esetében szokott lenni törzskönyv, mert annak alapján igazolod hogy a kutyád pl egy tiszta westie és nem korcs.

Ez van akinek fontos.

-hidd el, még "ajándék kutyusoknál" is szokták kérdezni hogy van-e könyve... -

2014. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Majd ha a kölykök betegek lesznek akkor érdekelni fogja őket,hogy a szülőknek nincs-e ilyen meg olyan betegsége,mert ki jött a kölykön.


Egyik ismerősöm hozott le egy almot a kutyájától. 3 kölyök lett.Mind a három gazdival tartotta a kapcsolatot,aztán eltelt egy év az egyik kölyök epilepsziás lett,aztán ismerősömet kérdezgették,hogy a szülők,tesók,nagyszülők voltak e epilepsziások.Mondta,hogy nem tudja,mert az apa törzskönyves volt.De az anya kutya nem.

Szóval erről ennyit,hogy nem fontos a törzskönyv meg a szűrések. Második válaszoló voltam.

2014. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak a konkrét felmenők, hanem a vérvonal szempontjából is fontos a törzskönyv. Nekem például az előző kutyám nagyon "jó családból" származott, ám kisült, hogy a családban rejtve két örökölhető betegség is van (mindkettőre csak az utóbbi pár éven belül lett szűrés, előtte azt sem tudták, hogy öröklődő). Így a fiatalabbik kutyámat, aki ugyanabból a vérvonalból származik (mert temperamentumban nagyon jó kutyák, ezért szerettem volna még egyet), már leszűrettem, mielőtt megvettem, hogy mentes-e ezekre a betegségekre. Ha egy vérvonal nagyon terhelt valami betegségre, és például kiderül, hogy ez egy adott apa- vagy anyakutyára visszavezethető, ő terjesztette el, akkor az ember a továbbiakban a törzskönyvek ismeretében elkerülheti, hogy attól a kutyától származó kölyköt vegyen, amivel megelőzheti, hogy később beteg kutyusa legyen.
2014. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

5.

Komolyan azt mondtad, hogy korcs? Neked a szájad nem állt rá a szép szóra? A korcs-szó olyan mint akit megvetnek.

7.kösz

2014. júl. 25. 18:46
 9/25 anonim ***** válasza:
12%
Pénzlehúzás...
2014. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

márpedig korcs. Ennyi, törődj bele. És neked valószínűleg korcsod is van :) Korcsot hívjuk annak aminek a szüleit/vérvonalát nem lehet nyomon követni. Márpedig a te értetlenkedésed a tk-ról azt jelenti, hogy a tiednek ilyen nincs. Tehát nem is lehet nyomon követni a családfáját.


Keverék kutyának hívjuk azt a kutyát, amelyik két igazolhatóan, követhetően fajta tiszta kutya keveréke.


Ettől függetlenül sokan cigány/roma módon használják a korcs/keverék szavakat. Lehet kicsit alpári, de attól még ezek a tények.

2014. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!