Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekednek a kutyáim mit tegyek?

Verekednek a kutyáim mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 szuka kuvasz kutyáról van szó. Az egyik 7, a másik másfél éves de a fiatalabbik jóval túl nőtte. Állandóan egymásnak esnek de úgy hogy véresek lesznek minden harc után. Kétség kívül hatalmi harc, de eddig mindig sikerült nagy nehezen szétválasztani őket. De lehet inkább hagyni kéne hogy eldöntsék viszont akkor halálig is elmehetnek? Azt viszont nem akarjuk, esetleg valami más megoldás? (a fiatalabbik ivartalanítva van és általában ő kezdi a harcot)
2014. júl. 26. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy verekednek,Igen agresszívan kell viselkedned,hisz te vagy a falkavezér,a lehető leggyorsabban válaszd szét őket közbe határozottan,emelt hanggal mondjad hogy nem szabad,esetleg dobj nekik egy cipőt
2014. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
66%
Nem tudom, legrosszabb esetben akár nevelni is elkezdhetnétek őket. Persze ez nyilván csak Z terv.
2014. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egy vödör víznél nincs jobb megoldás két kutya szétválasztására. És nem, nem hiszem, hogy jó ötlet hagyni őket verekedni akármeddig.
2014. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
sippara, hogy lehet megnevelni két kutyát arra, hogy ne akarjanak rangsort kialakítani a falkában?
2014. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sippara ***** válasza:
35%
Mert a rangsor kialakításának az az egyetlen létező módja, hogy VÉRESRE tépik egymást a kutyák? Érdekes, kettő van, az egyik ritka paraszt, de vér sose folyt. Másrészt optimális esetben a rangsort a gazda alakítja, nem a kutyák (már csak baleset megelőzési indokokból is), pláne így kéne ennek lennie ott, ahol a kutyák szó szerint véresen komolyan gondolják a dolgot.
2014. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy az a jó, ha hagyjuk őket véresre tépni egymást, sőt! csak kérdeztem, mert nincs tapasztalatom abban, hogy hogy lehet a rangsort kialakítani az otthoni ebek között, nekünk csak egy van, és az ő rangsorát az emberek mögött sikerült megértetni vele. :) Nem támadásnak szántam a kérdést.
2014. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 sippara ***** válasza:
68%
Bocsánat, én sem támadni akartam csak ma kicsit pokróc vagyok :) Nálunk a parasztabbik lenne a domináns is, de itt-ott igenis belekorrigálok a sorrendbe (ajtón kimenetelnél, vacsoraosztásnál, rágcsaosztásnál), nem hagyom, hogy pofátlankodjon a "naggyal" (a kisbunkó egy másfél rotimix szuka, a "nagy" egy tizenpár kilós husky keverék kan), vagy rászóljon, viszont a nagynak itt-ott többet engedek, mert ha bunkókám túlságosan nyeregben érezné magát, földbe döngölné a "tesót" is kérdés nélkül.
2014. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ok, tehát az, ami ember és kutya között segít, az kutya és kutya között is segíthet. :) logikus.
2014. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hagyni kell, hogy lejátsszák. A kuvasz pásztorkutya, tehát falkában dolgozott. A pásztor sem szólt bele a falkasorrendbe, sokszor ott se volt a kutyák mellett. Eldöntötték egymás között a sorrendet. Megölni nem fogják egymást.
2014. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor nem fogják megölni egymást, akkor lehet hagyni, hogy "lejátsszák", ha amúgy megfelelően le vannak mozgatva, kellő mennyiségű ingert kapnak.

Ha csak éldegélnek az udvaron, akkor persze, hogy egymásnak esnek, és is átharapnám a torkát egy idő után, ha össze lennék zárva valakivel.


És tessék megjegyezni, hogy a kuvasz is ugyanolyan kutya, mint a többi. Ugyanolyan, mint egy westie, vagy egy rottweiler, vagy egy vizsla - attól, hogy pásztorkutya, az alapelvek ugyanazok a nevelésében, mint egy labradornak!

Cesar Millan megmondta: elsődlegesen állat, másodlagosan kutya, harmadlagosan fajta, negyedlegesen egyéniség.

Tehát azt felejtsd el, hogy "a kuvaszok már csak ilyenek, majd elintézik, mintha a Hortobágyon lennénk". Frászt, neked kell határokat szabni, pont úgy, mintha két német juhász verekedne. Az előttem szólók jókat írtak a rangsor meghatározására, én még annyit tennék hozzá, hogy lehet, hogy érdemes lenne ivartalanítani őket, mert az ivartalan szukák sokkal békésebbek.

(Amúgy nekem is kuvaszom van.)

2014. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!