Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » L22 vagyok és nemsokára külön...

L22 vagyok és nemsokára külön költözöm a szüleimtől. Mennyire jó ötlet lakásban amerikai staffot tartani? Illetve milyen természet, ha úgy van, megvédene?

Figyelt kérdés
Eddig németjuhászom volt, de ő marad itt.
2014. júl. 26. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elegendő időt töltesz vele, tanítgatod, lefárasztod, akkor szinte bármilyen kutyafajtát tarthatsz lakásban (persze ez alól a nagydarab pásztorkutyák kivételek... kétlem hogy egy kaukázusi vagy egy pireneusi jól érezné magát lakásban).

20L vagyok, nekem is tervben van a költözés, én husky-t szeretnék majd, de én is agyalok rajta hogy jó ötlet-e lakásban :/ (és nem mellesleg lesz egy harcom a párommal is, mert ő meg "spánielb*zi", és azt szeretne) :D

2014. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dogmatix91 ***** válasza:
Bármilyen kutyát lehet lakásban tartani, csak rendesen le kell vinni sétáltatni. Van ismerősöm akinek malamutja van lakásban egy másiknak dobermann és mindegyik egészséges, normális és jó kedvű kutya. Az, hogy megvédene-e leginkább nevelés kérdése, de jó eséllyel nem fognak neked támadni ha látják, hogy egy staffival sétálgatsz.
2014. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elég következetes és erélyes gazdi tudsz lenni (meg tudod nevelni a staffot, ami nem feltétlenül könnyű kutya ebből a szempontból), akkor simán tarthatod lakásban, csak mozgasd eleget.

Ha azt akarod, hogy megvédjen, akkor irány a kutyasuli örző-védő tanfolyama az engedelmességi és a megfelelő szocializáció után :)

(Amúgy nem hiszem, hogy beléd kötnek ha nagy kutyával sétálsz, keresnek könnyebb áldozatot)

2014. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huskym, staffim és keverékem van lakásban:D Köszönik, tökéletesen jól érzik magukat, mivel hogy rengeteget sétálnak, futnak, bandáznak:)
2014. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lakásban bármilyen kutyát lehet tartani, ha rendszeresen, napi 3-szor (reggel, napközben, este), minimum 1 órára (nem összesen, egyenként) ki tudod vinni sétálni és nem kutyafuttatóba (ahol legtöbbször pórázon kell tartani), hanem hogy szabadon tudjon mozogni! A séta összetétele a legjobb esetben 20-25 perc tanítás (később gyakorlás) és minimum 40 perc játék, lehetőleg fajtársakkal (szocializálás) és emberrel (pl.: dobálhatsz neki labdát)! A kutyafajta kiválasztásánál vedd figyelembe, hogy milyen ember vagy és milyenek a lehetőségeid! Terriert csak türelmes, következetes és határozott embernek ajánlanék, aki elviseli, ha pl. az 5 éves kutyával ugyanúgy meg kell vívni a harcot, hogy nem mehet fel a kanapéra, mint egy 6 hónapos kutyával! Ha eddig németjuhászod volt, akkor javasolnám ezt a fajtát (könnyen tanítható), pl.: németjuhász, belgajuhász, skótjuhász! Jó védő kutyák, jól taníthatóak, viszont mozgásigényesek! ( A napi minimum 3*1 óra az alap!) Tudom most majd jönnek a kommentek, hogy kb. milyen állatkínzó az, aki lakásban tart kutyát, de erre két kérdés a válaszom: a 3 méteres láncon vagy 2 négyzetméteres ketrecben tartott kutya gazdája nem állatkínzó (igaz kertben van és maga alá piszkíthat, mert annyi helye nincs, hogy arrébb menjen a tányérjától, elvégezni a dolgát!)? Vagy a 10 négyzetméteres kertben tartott kutya, amelyik antiszociális (megeszi a kerítést, ha meglát az utcán egy másik kutyát), sétálni sosem vitték ki (minek?, ott a kert), sosem foglalkoztak vele és gazdi nyugtatja magát: kint van! Kint van? Tényleg? És egyedül fog rohangálni (kb.: mozogni valamit), mint egy ökör? Vagy nem mozog (elhízik) és elpusztul 6-8 évesen!? Melyik is az állatkínzás? És azt már ne is említsem, hogy a kutya társas lény, te meg elmész mellette a lakás felé menet (és jobb esetben megpaskolod a hátát), aztán kb, már azt se vennéd észre, ha nem mozdul szerencsétlen!
2015. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!