Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 A kérdező kommentje:
Amúgy még a sok fogyaték még mindig nem értett meg. A lényeg itt az hogy ha te elmész dolgozni ( nem mindenki dolgozik itt mert szerintem sok itt a 10 éves legalább is felfogásukból kiindulva) akkor nem mindegy az hogy 8 órára esetleg 12 re hol hagyod te azt a kutyát magára.
2014. júl. 27. 11:51
 42/101 A kérdező kommentje:
*+20fokba :)
2014. júl. 27. 11:52
 43/101 A kérdező kommentje:

"Na meg ez is, hogy sok enciklopediaban mi van leirva...huhh, de okos lehetsz, kerdezo, ha te ezeket atolvasgattad"


Hát pedig rád is rád férne az olvasás. Akkor lehet megtanulnál helyesen írni is, úgy hogy még hiba javító program is rendelkezésedre áll. Igen adok ilyenekre, De te lehet leszarod például az állatorvos tanácsát, véleményét is nem ? Te ilyen kutyasuttogó vagy megdumálod a kutyáddal mi jó neki és mi nem.

2014. júl. 27. 11:59
 44/101 anonim ***** válasza:
100%

A kertes házban élők nagy része meg hiába van otthon,bent döglik a házban,ahova ugye a kutya be sem teheti a lábát.És a kretén tulaj meg van győződve arról,hogy a kutya milyen boldog a kertben.Sétáltatni nem kell,mert ott a kert,foglalja el magát.

Amióta itt lakunk falun,nemsokára négy éve,talán 5-6 alkalommal láttuk,hogy valaki kutyát sétáltatna.Sőt meg is szólnak minket azért,hogy mi rendszeresen hordjuk ki őket.Mondjuk én pont leszarom.

Az sem véletlen,hogy sok kertes házban tartott kutyát vittem menhelyre,aki nem kellett a gazdájának,és mindegyik boldogan jött velem,akit először látott.Ez nyilván azért volt,mert boldog életük volt a kertes házban.Pedig nem voltak soványak és falusi viszonylatban nem volt rossz dolguk.

2014. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/101 A kérdező kommentje:
Most megint félrebeszélsz utolsó, nem arról beszélek aki kertes házban lakik, és nem foglalkozik a kutyájával. Panel lakó kutyát is ismerek, nem egyet akinek az az élete, hogy lemegy a tömbház köré sz@rni, és megy vissza.
2014. júl. 27. 12:06
 46/101 sippara ***** válasza:
97%

"Idebent ugy fekszik mint aki büntetésben van mint aki unatkozik a fejét a földre csapva."


...és most azért, mert te nyilvánvalóan b***szol olyan szinten foglalkozni a kutyával, hogy élvezze a társaságodat, MI vagyunk a szar gazdák??? Nemár.


"És inger éri , hisz a kapun kivűlről számos ingert kap."


Igen. Pont annyit, amennyit te, ha kiülsz a nappali ablakához. Az aztán az igazi ingermámor.


"Valamint okosabb is mert kint a kertben több akadályon kell átjutnia mint a lakásban."


Milyen akadályokon? Most komolyan már attól is jobb gazda vagy, hogy olyan halmokban áll a szemét(?) a kertben, hogy az már a kutya közlekedését is nehezíti???


" Sok enciklopédiában bizonyos fajtánál oda van írva hogy lakásban nem érzi magát jól."


Akkor újra leírom, olvasd fel HANGOSAN, szótagolva, hátha véletlenül felfogod: NORMÁLIS gazdával(!!!!) lakásban CSAK azok a fajták nem érzik jól magukat, akiknek TERÜLETIGÉNYÜK van. Ez nagyjából leszűkíti a kört a keleti típusú pásztor kutyákra, akik ösztönösen hatalmas terület önálló bejárására és őrzésére vannak "beállítva". Minden más fajta jól érzi magát a lakásban, hiszen csak MOZGÁSigényük van, amit lakáson kívül napi 3-4 órában prímán ki lehet elégíteni.


"akkor nem mindegy az hogy 8 órára esetleg 12 re hol hagyod te azt a kutyát magára."


De. Egy egészséges felnőtt kutya kibír 8-10 órát ürítés nélkül, kibírja éjszaka is, főként azért, mert ALSZIK. Normálisan tartott kutya ezt csinálja a lakásban is a gazdi távollétében, ezt csinálják az enyémek is, tudom, láttam.


"Akkor lehet megtanulnál helyesen írni is, úgy hogy még hiba javító program is rendelkezésedre áll."


B***MEG olvasd már vissza pár hozzászólásodat, úgy írsz és fogalmazol, mint egy szellemi sérült, két általánost végzett cigány, igazán nem kéne pattognod a témában, mert még a végén kiprovokálod valakitől, hogy az összes hibádat kijavítsa egy hozzászólásban. Már excusé moi.



Az van, hogy NEKED jó így, hogy a kutyának mi kéne, vagy mit élvezne, azt meg leszarod. Lyukas vödörbe meg nem igazán érdemes vizet hordani, ha érted, mire gondolok (bár nyilván nem érted, ha értenéd, felfogtad volna az eddigi sacc ötven választ is).

2014. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 anonim ***** válasza:
46%
Sippara ha ő szellemi fogyatékos és te leállsz vele vitázni akkor te is az vagy :)
2014. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/101 anonim ***** válasza:
97%
A kommentekből azért csak kiderült, hogy a kérdező nem szimplán hülye, hanem primitív is :)
2014. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már megpróbáld nekem bemesélni,hogy a kertes házban lakók nagy része foglalkozik a kutyával.Baromság.Legtöbb helyen a ház tartozéka,elélöknek valami kaját és annyi.Ja meg jó esetben évente egyszer elrángatják az összevezetéses oltásra.

Ne legyen már csőlátásod!

2014. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/101 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem te nem tudsz normalisan, helyesen irni, es bocs, hogy ilyen primitiv egyennek nem torom magam a magyar billentyuzetem atallitasaval es helyesiras ellenorzo programmal. Kulfoldrol vagyok. Erdekes, nekem alap, hogy elolvasom es megertem ekezetek nelkul is a dolgokat.

A kutyam pedig koszi, boldog, a lakasban kipihent, kint aktivan rohangal, jatszik es jobban el, mint sok ember..

2014. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!