Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
 61/101 A kérdező kommentje:
Zsuzsa! vannak emberek akik nem tudják a kutyáikat levinni minden nap, mert össze jönnek a dolgok. Akkor ha a kutya nem tud elmenni sétálni hol jobb neki? kint vagy bent? szerintem kint. Valamint ahogy a doki mondta abban a videóban amit linkelt valaki hogy a kinti kutya kevesebb sétával beéri mint a benti , kintit elég napi 1szer míg a bentit minimum egy nap 3 sétára el kell vinni. Nem hiszem hogy az emberek többségének van ennyi ideje. Ezt bizonyítja az hogy én a városban munkaidőben nem látok kutyást , hajnalban keveset látni, de legtöbb csak este foglalkozik a kutyájával addig meg be van zárva. Igen értem én hogy a kutya az ember közelségét élvezi de ha nincs ember, mert nincs otthon dolgozik. A kutya természeti lény , ahogy mondjuk az ember is de ez ma már nem így van sajnos. Ahelyett hogy az emberek szabad idejüket kint töltenék inkább tv előtt rohadnak. Nem hiába olyan a bundája némely kutyának amilyen, hogy megvédje őt az időjárás viszontagságaitól. ők a szabad levegőt élvezik ahol süt a nap , fúj a szél. Most lehet hogy én bírom a létet a 40 fokos strandon, de mondjuk ha huskym lenne ő már nem kifejezetten , örül neki hogy velem van, de még jobban örülne és boldogabb lenne ha hidegebb helyen lenne. Ez van bent is , örül a kutya hogy veled van de még jobb lenne neki ha kint a friss levegőn játszanál vele.
2014. júl. 27. 18:03
 62/101 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Az való igaz, hogy mikor kint laktam a kertes házban a kutyák közül egy a kertben szeretett tartózkodni a másik ki be járkált a harmadik meg csak bent volt. Nem állítom, hogy a kerti kutyának kell a napi három séta, de egy legalább kell, és nem csak azért, hogy kint ürítsen, hanem, hogy veled legyen. Legyen egy közös séta ami neki egy szükséges plussz. Hidd el a kutya agyában ez örömteli esemény.
2014. júl. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Most Békáson lakok, a falu szélén, és itt sok kertes házas kutyás van és ők napi szinten lehozzák a kutyájukat sétálni ide a lakótelepre. Tudod ez azóta van mióta megépült a lakótelep. Régóta. Látják azt a kertes házas tulajdonosok, hogy nem ciki a kutyájukkal sétálni, hiába van kertben a kutya. Sokukat már ismerem és sok ismerettség is köttetik.
2014. júl. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja levinni a kutyáját 1x sem vagy csak 1x az valószínűbb,hogy nem vállal kutyát.

De az is lehet,hogy egy másik család tag leviszi.


Nekem is jött össze úgy dolgom,hogy felhívtam a húgomat,hogy vigye le,mert később érek haza.Probléma megoldva.Nem másra hárítom a felelősséget,csak ha van lehetőségem,hogy más is levigye aki éppen otthon van,akkor miért ne. Én is leviszem az ő kutyáját,ha épp úgy van dolga,a kutyák ugyan úgy napi 3x vannak lent.


Általában mindenki olyan fajtát választ amelyiknek kitudja elégíteni az igényeit.

2014. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 A kérdező kommentje:
64 es bár így lenne. De te szerencsés ember vagy hogy nem ismersz ilyen embereket, pedig sok van sajnos.
2014. júl. 27. 19:45
 66/101 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes,én Pesten éltem 40 évig,és a nap minden szakaszában,munkaidőben is láttam elég sétáltatott kutyát.Van ennek több oka:

-nem mindenki dolgozik azonos műszakban

-vannak munkanélküliek és egyéb inaktívak,ráérnek

-vannak olyanok,akik szabin vagy betegállományban vannak stb.

Nem tudom,merre laktál,én a belvárosban,de itt a nap 24 órájában mindig találkozni lehet kutyással.Úgyhogy az az érv is kilőve,hogy reggel meg este sétálhatnak csak a kutyák.

Itt falun meg gyakorlatilag soha.

2014. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A legnagyobb testű-bundájú, valamint a legkisebb-legrövidebb szőrű kutyákat leszámítva MINDEGY, hogy hol tartja az ember a kutyát, mert a kutya jó élete a GAZDÁN múlik csak és kizárólag.

A kevés kivétel: csivavát, rövid szőrű tacskót, vizslát kint tartani még hőszigetelt házzal IS állatkínzás, semmi szőrük nincs. Másik oldalról bernáthegyi, kau, káj, sharp, újfoundlandi panelban nem jó választás, még ha van is 1-2 kivételes eset. Ismerek fundit panelban...naponta párszor körbesétálják vele a telepet, leginkább pórázon, mert kanokra támadna...elődje idején született gyerek a családban, a kutya a szőrtengerben nőtt fel, lévén nem lehet ekkora kutya után mindig-minden szőrt eltüntetni...ő pedig a kis hely miatti mozgáshiány következtében lett beteg a hátsó lábaival....

Ezeket leszámítva a napi séta-tanítás-játék-foglalkozás a lényeg, nem a négyzetméter.

Laktam fél évig panelban kis testű idős kutyával, napi 3 óra minimum meg volt, ami a sétát-tanítást-játékot-futtatást-úszást illeti. Ez TÉLEN IS MEG VOLT. Most roti-nj keverékkel kertes házban vagyunk, napi 2 séta van (vannak időszakok, mikor csak egy, de az is kitesz 2-t), összesen 3-5 óra időtartamban, ahol leginkább szabadon van, úszik-labdázik-frisbeezik-fut-ás-felfedez-bandázik, tehát AKTÍVAN, ÉLMÉNYDÚSAN telik! Ősztől kora nyárig éjjel bent aludt, azóta kivágtam a kertbe, mert ott hűvösebb van éjjel, valamint a Dunától rohadt büdös...de nappal szokott bent hűsölni, ki-be jár a nyitott ajtón.

A környéken szerencsére egyre több kutyát sétáltatnak, sokat csak jó időben hétvégén.

Van mégis RENGETEG, hol csak kerti "dísz" a kutya foglalkozás nélkül kis kennelben, láncon vagy előkertben.

Ahogy rengeteg kutya csak a panel tömbjét sétálja körbe naponta jó esetben 3-szor, rossz esetben 2-szer pórázon, pedig az út túloldalán a hatalmas zöld Duna-part 6 km hosszan, és a kutya ott se járt soha :O

Vagy ugyan lent vannak időben elég sokat, de gazdik ülnek a padon, kutyák meg csak unatkoznak...

Egyik se elégíti ki a kutya igényeit!

Annyiban van igazad kérdező, hogy ha a gazdi 8-10 órát nincs otthon, akkor a kertben a kutya azért fel tudja találni magát, járkál, áshat, házat őrizhet, legelhet, gyíkra vadászhat ...és igen, ÜRÍTHET, amit a panelban nem lehet...bár sok kis testű alomra csinál :(

Kinti-benti tartás a legelőnyösebb...de mai fejjel nézve, ha olyan lehetőségem lesz, akkor ha nem leszek itthon, a kutya NEM lesz a kertben....megmérgezik, ellopják, lefújják, nem is tud pihenni...vagy tök elzárt kennel, vagy lakás...

2014. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Most komolyan miért nyugtatod magad, hogy a kutyáknak jó sora van kertesben?


,, Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren'

Ez igen te írtad. Kiragadtál egy egész életből egy részletet.

Na figyelj:


Egy nj kutyának szerinted csak az aszenvedés hogy 8 tol 17 ig békésen alszik amíg várha a gazdit.

De az már szerinted helyén való, hogy láncon vergődik egészéletében, aztán egyszer csak elszakad a lánc, átugorja a kerítést, és az utcán kiharapja egy kislány vállát dühében aki éppen hazafelé tart a sulibol. Ezt nem kitaláltam, hanem pár éve történt az utcánkban......

De úgy látom szerinted ez helyén való dolog, mert ugye balesetek mindig történnek......

Tényleg mond már meg, hogy amelyik kutyát leviszik télen sétálni meg a dolgát végezni , az nem mozog? Igen nagy a hőingadozás, de te azt hiszed hogy fáznak?

Javaslom nézzél már meg pár filmet a sarkvidékről! Ha kint nem mozogsz, fázol, álmos leszel, és ott fogsz elpusztulni!

2014. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 A kérdező kommentje:
68 as ki beszélt láncon tartott kutyáról? mert én nem!
2014. júl. 28. 14:51
 70/101 anonim ***** válasza:
Sajnos a kerti kutyák jelentős része láncon van.
2014. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!