Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan miért nyugtatgat...

Most komolyan miért nyugtatgatjátok magatokat hogy panelban jó sorsa van egy közép vagy nagy testű kutyának?

Figyelt kérdés
Egy kutyának például egy német juhásznak nagy szenvedés ha 8:00 tól 17:00 ig egyedül van egy lakásban 50négyzetméteren. Ráadásul nagyon hiányolja a gazdáját is ez a fajta különösen. Van aki ennél durvább munkabeosztásban több műszakban dolgozik , munka mellet még egyéb teendője van. Egy ilyen kutyának a napi két séta nem elég. mellette még agyilag is fárasztani kell mert ezek a kutyák nagyon intelligensek és megörülnek ha nincs mit tenniük. Hogy miért jobb a kertes ház. Én sokat foglalkozok a staffimal mivel itthon dolgozok van időm is. Napi 5 óra intenzív mozgás megvan neki. De néha ha kinézek az ablakon látom hogy még így is játszik a játékaival , szaladgál boldogan , önfeledten az udvaron. Valamint feladata is van pl védeni a territóriumát. Ez egy szerencsétlen lukba bezárt kutyának nem adatik meg. Meg ha unatkozik is egy kutya kint a kertbe feltalálja magát elkezd ásni stb ami nem jó de inkább kösse le magát mint bekattanjon.. Én azt mondom hogy állatkínzás panelba kutyát tartani hiába nyugtatgatják itt sokan magukat. Ez olyan mintha én kertes házban kennelben tartanám a kutyámat de csak 2 séta erejéig engedném ki. Hát ez szörnyű lenne. Olyan mintha ti is a házból csak kétszer mehetnétek ki egy nap 1 órára. Bár ez rossz példa mert az emberek 4 fal között is elütik az időt de a kutyák pl nem élvezik a tévé nézést.
2014. júl. 26. 13:42
 81/101 anonim ***** válasza:
100%

,,Én magamból kiindulva sokkal jobban érzem magam ha kint vagyok a szabad levegő''

Télen is ezt mondjad amikor mínusz tíz fok van és szakad a hó meg az ónos eső és és az átázott csizmában csontig fagyott a lábad !!!

Vagy amikor negyven fokban a tűző napon kell dolgoznod?

Megkérdezném neked ez miért jó?

2014. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
90%

a legnagyobb tisztelet ( teljes hiányában mondom :)

most őszintén ,ki a pi..át érdekel ,hogy te mit gondolsz :)?? lehet ,hogy a véleményeddel többen értenek egyet,de a kutya társállat,és komolyan megkockáztatom ,hogy a kertben vs lakásban tartott kutyák száma lassan egyenlő lesz. aki gyereket nevel az tudja , a sok pénzel nem tudod megvenni azt az időt amit NEM A GYERMEKEDDEL TÖLTESZ !. hiába mondogatják,hogy dolgozom ,hogy nektek jobb legyen . a gyerekek ezzel nem értenek egyet. mármint a normálisabbja. a kutyásokkal is hasonló a helyzet . itt te nem lehetsz okos :)egyszerűen mivel nincs igazad :)

nekünk meg igen :) vagy nem ??? :)

2014. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
Én a férjemmel ÉS a kutyákkal alszom egy ágyban.Biztos rosszabb szegény kutyáknak a gazdihoz bújva aludni a télen fűtött lakásban,mint kicseszve a kertbe tök egyedül.
2014. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 A kérdező kommentje:
télen is jó kint lenni. Ha nem jó 40 fokban tűzőnapon dolgozni akkor pl egy huskynak sem a legkirályabb a 40 fokos panelban döglenie ( mert minden kutya tartható panelba). Különben ki az aki 40 fokban dolgozik? de 40 fokban strandon jobb mint a panelba a 40 fokba. Laktam én is panelba bármilyen hihetetlen nyáron kibírhatatlan volt, (de nektek biztos hogy nem hiszen kutyát tartotok) ! De azért nyugtass meg hogy ónos esőbe nem mész kutyával sétálni, mert ha igen akkor most léptem ki a beszélgetésből mert akkor ítt valóban elmebetegek vannak, mint az az okos aki az igényesség és a higiénia teljes hiányával a férjével a kutyájával alszik. Be is vonjátok a szexuális életetekbe? elmebetegek.... ha lesz gyereketek nekik is vegyetek a kis ágyba plüss helyett egy igazi kutyát. vagy a kutya a gyerek ? Szegények ! bármennyire szeretnétek a kutya soha nem lesz ember!
2014. júl. 29. 15:31
 85/101 A kérdező kommentje:
mingyá jönnek a válaszok , nálunk nem he nincs melege nálunk he a mélyhűtőbe van az eb oszt jó érzi magát :DDD De még engem még mindig nem értett meg senki :) Várom az első értelmes embert! és megnyugodva többet ide nem is írok.
2014. júl. 29. 15:33
 86/101 anonim ***** válasza:
Én jól érzem magam akkor is amikor szakad az eső kint. De nyilván nem ázok az esőbe , hanem rántok egy esernyőt. kint a kutya sem az esőben ázik hanem be vonul a neki megfelelően kialakított odújába. Most jutott eszembe hogy 3 napig laktam a kutyámmal lakásban (német juhászkutya). És szerencsétlennek kikellet tárnom az ablakot külön szobába volt mert még télen is a fűtéstől melege volt. volt 25 fok szegény csak lihegett
2014. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%
Mivel panelban tartva kutyát MUSZÁJ levinni dolgát intézni, az ember hóban-fagyban-esőben-kánikulában-ónos esőben megy le vele, maximum akkor csak pont 5-10 percre, mikor szakad az ónos eső, s később bepótolják a sétát
2014. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 sippara ***** válasza:
97%
Az a baj, kérdező, hogy érvelnék még, meg érveltem is eleget, ha visszaolvasol, de kezdem úgy érezni, hogy nincsenek meg a megfelelő szellemi eszközeid az érvek értelmezéséhez (ez mondjuk megmagyarázza azt is, miért gondolsz ilyen baromságokat), így őszintén szólva kezdem feladni :( olyan, mintha galambbal sakkoznánk, legrosszabb esetben felborítod a bábukat, összeszarod a táblát és úgy táncolsz a romokon, mintha győztél volna :/
2014. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 A kérdező kommentje:
légyszi érvelj még főleg a Huskyra a meleg panel lakásban. Sétát írtam nem azt hogy lemegy elvégezni a dolgát. Séta nálam huzamosabb történet.
2014. júl. 29. 16:25
 90/101 sippara ***** válasza:
100%
Husky keverékem van lakásban :) tudod a két rétegű bunda nem MELEGÍT, hanem HŐSZIGETEL, így a huskymnak fele annyira sincs melege mondjuk napon, vagy simán a lakásban, mint a rövid szőrű rotinak :) Tessék, megint egy natúr tudatlanságból adódó tévedés :)
2014. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!