Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van két kutyám, szép nagy...

Ha van két kutyám, szép nagy kert, és foglalkozom is velük, akkor most komolyan minek sétáltatni?

Figyelt kérdés

Nem az indulatokat akarom szítani, de komolyan érdekel, miért fújja itt mindenki, hogy séta séta ha kell, ha nem.

2 kan kutyám van, mindketten 8 évesek, menhelyről. Kint laknak az udvaron, minden nap megyek, és játszom velük, a vizük mindig friss, enni is jó minőségű kaját kapnak. Az udvar takarítva van. Most akkor miért kéne elvinnem őket még sétálni is? Nem unatkoznak, ketten vannak, és nem csak én, de apum is szokott foglalkozni velük. Barátságosak, de a területet védik. Állatorvoshoz visszük őket minden évben oltásra, chipjük is van...Most akkor emiatt én rossz gazda lennék?



2014. júl. 26. 14:27
1 2 3
 1/27 KGabi0000 ***** válasza:
12%
Nem,nem vagy rossz gazda.Ezt a napi séta dolgot én sem értem.Én sem viszem naponta sétálni a kutyám,de azért hetente 1x-2x alkalommal elviszem.Egyébként az élmény miatt kell,hogy ismerje más kityák szagát is,ismerkedjen a külvilággal,szocializálódjon.Min.hetente 1-szer kéne vinni sétálni,nem muszáj mindennap,de azért jó ha sétáltatva van néha.
2014. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Rossz gazda nem vagy, de azért ha nem is naponta, kéne vinni sétálni is. A kutyáknak sok ingerre van szükségük, a séták alatt új környezettel, más kutyákkal, új szituációkkal találkozhatnak, a nevelési folyamatban is sokat számít, hogy idegen, újszerű helyzetekben és környezetben is megtanuljanak jól viselkedni, ehhez nyilván kell, hogy újdonságokat is megtapasztaljanak. Az jó, hogy játszhatnak egymással és sokat foglalkozol velük, de a környezetük így sem elég ingergazdag.
2014. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Már ne haragudj, neked hogy tetszene, ha soha nem hagyhatnád el az udvart? Oké h ott a család meg szeretve vagy meg minden, de azért új ingerekre, élményekre mindenkinek szüksége van! Ha nem is naponta, legalább minden másnap!
2014. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Érdekes módon, ha nyitva van a kertkapu, mert takarítom az utcát, kidugják a fejüket, körül néznek, majd indulnak vissza az udvarba. Biztosan nagyon nagyon szenvednek szegények, pont olyan rossz nekik, mint a menhelyi kennelben volt.
2014. júl. 26. 15:00
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Nincsenek hozzászokva a sétához, minek akarnának kimenni? Lehet nem is tudják, a kerítésen is túl van élet. Én elhiszem, szerinted boldog életük van bezárva, de hidd el, sokkal boldogabb lenne ha legalább hetente kétszer látnának valamit a világból is.
2014. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Jó ha van udvar és mozgástér, de azért hetente egyszer-kétszer tényleg kellene vinni őket sétálni. Nem gondolnám, hogy rossz gazda vagy, mert nem viszed ki őket minden nap, de jó ha látják, hogy a kerítésen túl is van világ.
2014. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
13%
Miért? panelba élű kutyák nap kétszer kimennek a ház köré szarni de össze szedni minek én meg abban taposok, Neked legalább szabadban vannak a kutyák. Meg ismerik a póráz nélküli mozgást is.
2014. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%
Remélem a házban élő kutyás tetvek pontoztak le akik nem képesek a kutyaszart össze szedni
2014. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%
Vagy is nem remélem mert csak azok lehettek fàj szegényeknek az ifazsàg egyem a pici lelküket de majd én össze szedem és megetetlek.vele.titeket
2014. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
92%
Erre csak egy mondat a válasz: a sétával, külön boldogságot és élményt nyújtasz vele a kutyádnak.
2014. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!