Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyama...

Hogyan szoktassam le a kutyamat arrol hogy ne tamadjon ha fenyitem?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves vizsla kutyam aki mindenkivel nagyon baratsagos,jatekos,csak egy baja van hogy amikor valami rosszat csinal es pl:megfenyitem valami bottal vagy a sepruvel rogton betamad.... Masban mindenben nagyon szofogado,csak azt nem ertem miert van ez?? Elvileg ugyanis en lennek a falkavezer vagy mi:) Ugyanez a helyzet az evesnel is,addig hozza sem nyul az etelhez amig nem engedem meg neki,de ha mar az ove en a kozelebe sem mehetek.Nem tudom mit kene tennem hogy leszoktassam errol a viselkedeserol:(
2014. júl. 27. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak egyre rosszabb lesz. Ösztön,és mint ilyen,nem leszoktatható. Az én kutyám is ilyen volt,életveszélyessé vált,és el kellett altatni.
2014. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Aki bottal, seprűvel "nevel", az nem falkavezér.
2014. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem verem meg ilyesmi,de biztos nem fogok leulni es komolyam elbeszelgetni vele hogy ejnye-bejnye mikor rosszat csinalt.....
2014. júl. 27. 17:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha nem használod, akkor mire kell a bot és a seprű?

[link]

Olvass kedvedre.

2014. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
A seprű helyett egy erélyes NEM is megteszi. Megérti a hangsúlyból. Seprűt felejtsd el. Mi az, hogy fenyítés? Nem fenyíteni kell, hanem rászólni és nevelni. Melyik században élsz?
2014. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tok jo hogy a ti kutyaitok ennyire inteligensek hogy csak annyit mondtok neki erelyesen hogy nem es legkozelebb azt mar nem is csinalja......De sajna az enyem egyszeru hazi kutya aki csak akkor fogja fel hogy rosszat csinalt es lehet hogy legkozelebb nem kellene hogy ha racsapok a fenekere a sepruvel! Neha meg a gyereknek is eleg elmagyarazni hogy mi a jo es mi a rossz nem hogy egy kutyanak!!! De hat a remeny hal meg utoljara,hatha ideteved egy hozzaerto is aki eltudja magyarazni mi a teendo ilyen helyzetben:)
2014. júl. 27. 22:00
 7/14 anonim válasza:
Egy "egyszerű házi kutya" is érti, ha erélyes NEM-et / ez nem azt jelenti, hogy üvöltesz/ hall egy olyan embertől, akinek van előtte tekintélye. Egy kutyát nem kell mindig fenyítgetni, mert csak azt éred el, hogy labilis lesz és tényleg neked megy...Épp ez az, te is leírtad, hogy 'elvileg' te vagy a falkavezér. Ha kajálásnál nem érzed képesnek magad megtenni amit kell, akkor inkább hagyd békén nyugodtan elfogyasztani az ételét, mert ennek is harapás lesz a vége-->"le kell oltani, mert veszélyes" történet... /ami egyébként az ember hibája ismét/ Nem tudom jársz-e kutyasuliba, de ha nem, írhatnám,hogy itt az ideje, de felesleges lenne, mivel úgysem vinnéd el. Pedig hidd el a te érdekedben mondanám...
2014. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 sippara ***** válasza:
74%

"Tok jo hogy a ti kutyaitok ennyire inteligensek hogy csak annyit mondtok neki erelyesen hogy nem es legkozelebb azt mar nem is csinalja..."


Az van, hogy a nevelés nem függ a KUTYA intelligenciájától. A gazdáétól annál inkább. Van, aki tanul, olvas, felkeres más, hozzáértő embereket, megtanul kommunikálni a kutyával, és igenais (az ő nyelvén) elmagyarázza, hogy mit lehet, és mit nem, meg van, aki fog egy seprűt, és csapkod, mint egy elmebeteg, márt nincs más eszköze. Lehet tippelni, hol vannak intelligencia problémák. Nem a kutyánál.


"Neha meg a gyereknek is eleg elmagyarazni hogy mi a jo es mi a rossz nem hogy egy kutyanak!!!"


Mindkettőnek az a titka, hogy ismerned kell a másikat, az ő "nyelvét". Vagy addig ütöd egy seprűvel, amíg azt nem csinálja, amit akarsz. Gyerekkel is lehet ilyet, de hála az égnek azért már lecsukhatnak. A kutyáért SAJNOS MÉG nem.


"De hat a remeny hal meg utoljara,hatha ideteved egy hozzaerto is aki eltudja magyarazni mi a teendo ilyen helyzetben:)"


Ilyen helyzetben az a teendő, mint bármilyen másikban: Ha hülye vagy hozzá, hogy egyedül megoldd, fel kell keresni egy szakembert. Ez jelen esetben kutyaiskola, vagy házhoz járó kiképző lenne.

2014. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy falkavezér,csak egy olyan gazda,aki nem ért a kutya nyelvén.A kutyád leszar,de a tekintélyed nem egy seprűvel tudod helyre állítani.
2014. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem lengetni kell az a seprűt hanem jól odavágni neki ha morog pl a kaja miatt. Jelenleg üres fenyegetés csak amit csinálsz! Egyszer kétszer alaposan elvered és egyből tudni fogja hol a helye!


Én pl úgy intéztem el ezt az ételféltést ,hogy mikor morgott vicsorgott a kaja miatt ,vittem a locsolócsövet rajta a karos szóróval és hidegvizzel leslagoztam bele a képébe. Előtte figyelmeztettem , mondtam neki határozottan fenyegetően hogy elég, hagyd stb. Így összekötötte a két dolgot és manapság már elég ha ráordítok hogy Elég és egyből kushad, sőt kiköpi az ételt és nyugodtan felszedhetem!

A kutyák egymás közt is így rendezik a dolgokat, ha az egyik nem ismeri el a másik vezérségét akkor jól megszorongatja a nyakát meg véresre tépi,sőt van hogy ki is nyírják egymást, szóval egymást is így "nevelik".

2014. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!