Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a gyereket egyedül hagyni a kutyával?

Figyelt kérdés

Emlékszem én 8 vagy 9 éves körül voltam(kulcsos gyerek) amikor a suliból hazaérve, levittem a kutyát sétálni és együtt vártuk haza a szüleimet akik késő délutánig dolgoztak.

Most mi a szokás? Mert sok minden változott 30 év alatt. Mikortól maradhat a gyerek egyedül a kutyával?


2014. júl. 27. 17:24
 1/10 anonim válasza:
100%
Kutyától, gyerektől és azok nevelésétől függ, így nehéz válaszolni. Kérés milyen viszonyban vannak, méretben hogy illenek egymáshoz, milyen fajta a kutya, stb. Szerintem nincs jó vagy rossz válasz, csak lehetőségek.
2014. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Gyereket és kutyát felügyelet nélkül együtt egyedül hagyni tilos!
2014. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó! Én nem hülye vagyok, csak egy számot szeretnék kapni! Ha a választ nem tudja, és csak azért ír, hogy ott legyen a firkálmánya kár is strapálnia magát.

Az első válaszolónak köszönöm, mert szépen körül írta.

2014. júl. 27. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy 10 éves kort mondanék. A gyerek tudja, hogy kell bánni a kutyával, a kutya legyen megbízható, hallgasson a gyerekre is.

És: egy nagytestűt sosem engednék egy gyereknek sétálni vinni, egyszerűen nincs meg hozzá a fizikai ereje, ha bármiért vissza kell tartani a blökit.

2014. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyrészt a kutya és a gyerek neveltségétől függ, de én ilyen 6-7 éves koromban már kint játszottam az akkori pulinkkal és cocker spánielünkkel. Sétálni egyedül ilyen 11 évesen vittem mindkettőt.
2014. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 27. 19:30
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

# 3, vegyél vissza az arcodból! Felőlem úgy vagy felelőtlen ahogy akarsz, csak nehogy benne legyél a híradóban!

Amúgy törvény szerint: "Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes." Nincs korhoz kötve, sokkal inkább a kutya és a gyerek együttese határozza meg, hogy lehet vagy nem lehet. De bármikor történhet olyan váratlan esemény, amit egy gyerek nem tud helyesen lereagálni és komoly baleset lehet belőle. Azért meg te tartod a hátadat. Persze a felelőtlen szülőnek hiába beszélek, tudom... Az ilyenk miatt vannak a kutyatámadásos esetek is a médiában.

2014. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Nekünk egy németjuhászunk van, aki teljesen megbízható. Lakásban él velünk és a legkisebbem 4 éves. Nyilván nem hagyom vele egyedül, de nem a kutya miatt, hanem mert egy 4 évest nálunk nem szokás egyedül hagyni a lakásban, viszont ettől függetlenül eszembe nem jutna félni attól, hogy jujj most itt van mind a kettő a szobában és ki kell mennem. Olyan is volt már, hogy ágyról ráesett a gyerek és a kutya csak odébb ment. SOHA nem bántaná. Viszont a 8-10 éveseket már hagytam egyedül vele, mikor kiszaladtam a boltba és akkor sem amiatt siettem vissza, hogy jujjjjj a kutyával vannak, hanem hogy egyedül. Igen abszolút nevelés kérdése!!! Egyébként egy 16 éves gyereket már egyedül lehet hagyni mindenki szerint egy kutyával nemde??? Mégis elárulok valamit, neki is el tudná harapni a torkát egy nagytestű! Sőt,a saját kutyám is ki tudna nyírni engem is, pedig felnőtt vagyok. De soha nem tenné. Abszolút a neveléstől függ.
2014. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. júl. 28. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:
10-12 éves kortól. Előbb szerintem ne hagyd egyedül kutyával.
2014. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!