Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hírdetésd adnék fel, hogy...

Zoltan 453 kérdése:

Ha hírdetésd adnék fel, hogy kutyasétáltatás válalok ahoz kell külön engedély?

Figyelt kérdés
lépcsőházba szórólap

2014. júl. 27. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, ha tudsz számlát adni....
2014. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Szia! :)


Hát, figyelj, nem tudom. Nem hinném, ismerőseim közül is sokak "magánban" vállalnak ilyet 2000 Ft/Heti 10 alkalom áron. Meg nem bűntetnének érte, szerintem. De kérdezd meg előtte a lépcsőházatokban a kutyatartókat, hogy szükségük van e olcsón efajta segítségre. Én végig érdeklődnék először személyesen.

Bár próbát tehetsz!


Sok sikert! :)

2014. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem ez alkalmi munkának számít. Nem kell engedély gondolom. Nézd ha valaki igényli a kutyasétáltatást akkor örül a gazda, ha leviszik a kutyáját, nemhogy számlát kérjen.


Mellesleg, Békáson van egy öreg bácsi akinek épp ez a gondja hogy nem talál kutya sétáltatót. Napi háromszor kéne a kutyáját levinni. Az árban egyezkedni kell.

2014. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Akár alkalmi, akár nem, ha valaki pénzt ad, arról nyugtát KELL kapnia. Persze, addig nincs gond, míg nem fut navosba az ember. Ma már simán kérnek prostit, stripteaset, limuzint, tetoválást, és utána mindenhol kérik a számlát. Miért ez lenne kivétel?
2014. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Mire megy a NAV-os? Mész vele szembe az utcán és nálad van 2-4 kutya. Honnan tudná,hogy neked ezért fizetnek? Van jobb dolga is, mint hogy a kutyasétáltatók után mászkáljon.
2014. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

"Mire megy a NAV-os?"


Például látják a hirdetést és felhívnak, hogy volna egy sétáltatni való kutya. Elviszed sétálni, visszaviszed, megkapod érte a pénzt majd ők közlik, hogy akkor ez most bukta, mert nem kaptak nyugtát a szolgáltatásról. Aki ilyet akar csinálni feketén, az csinálja titokban és ajánlás alapján, ismeretleneket meg vissza kell utasítani, mert nem tudhatod, hogy melyik bokorban lapul egy navos!

2014. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, h valaki még észnél van, ha üzletről van szó!
2014. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, és mit tud csinálni a Navos, ha nem adok nyugtát? A keresztnevemen kívül csak a telefonszámom tudja, ez nem túl sok információ, nem? Rendőrt hív? addigra én árkon-bokron túl vagyok.
2014. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ja, mert szerinted a NAV-nak nincs nyomozati jogköre? :) Nem akarok büntetést fizetni, akkor legfeljebb nem mondom meg a nevemet és elszaladok. Ez aztán a kifinomult megoldás, tuti nem találnak meg! Mondd, te hány éves vagy? :) Amúgy nem kell rendőrt hívnia, mert az ellenőrést végző maga is hatósági személy.
2014. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
9%

A NAV nem fog ilyen piszlicsáré ügyekkel foglalkozni. Van nekik komolyabb bevételi forrásuk is.


A kérdezőnek meg: okosan is meg lehet fogalmazni egy hirdetést. Pl: Ha nincs elég ideje, a kutyasétáltatásban besegítek. Mindenesetre jobb, ha ismerősöknek ajánlod, és azoknak szólsz, hogy terjesszék a körükben.


Úgy látszik, szeretnek egyesek feljelentgetni.

2014. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!