Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó, hogy azt...

Szerintetek jó, hogy azt mondtam, inkább ajándékozzák el? Kicsit bűntudatom van.

Figyelt kérdés
Egy barátom kért meg, hogy segítsek egy ismerős családnak a kutyájuk nevelésében. Egy golden-labrador mixről van szó, 7 hónapos. Kiszökik és felugrál a szomszéd gyerekekre, ugatja és harapdálja őket, akik félnek tőle, az egyik annyira megijedt, hogy egyedül már nem is mer arra járni. A vendégekkel is ugyanez van. Séta közben rettenetesen húz. Szerintem semmi komoly probléma nincs amúgy a kutyával, simán csak szigorúbban kéne fogni, mert jelenleg egyáltalán nincsenek neki határok szabva és többet mozgatni. Ezt meg is mondtam nekik. Azt mondták, hogy nem nagyon van idejük. Az anya már amúgy sem szereti a kutyát, csak a gyerekek miatt van még ott. Nekem kicsit az volt a benyomásom, hogy ha nagyon akarnák, tudnának rá időt szakítani, csak minden fontosabb nekik, mint a kutya. Mondtam, hogy akkor nem nagyon fog változni semmi, ha nem sikerül rá időt szakítani, lehet, hogy érdemes lenne inkább elajándékozni. Vagy ha a gyerekek annyira akarják, akkor kössenek velük egyezséget, hogy vagy elkezdenek ők foglalkozni vele, vagy megy a kutya. Akkor azt mondták, megpróbálnak időt szakítani rá, beosszák, hogy ki mikor viszi. Ma viszont felhív a barátom, akinek az ismerőse ez a család, hogy úgy döntöttek, elajándékozzák a kutyát. Szerintetek rossz, hogy ezt mondtam nekik? Vagy mit lehet tenni ilyen szituációban?
2014. júl. 27. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
A kutyának és a családnak is a lehető legjobb megoldás megválni egymástól.
2014. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt rossz döntés. Ne te edd magad mert te csak mondtál két dolgot, az ő döntésük. Egy kamasz kutyának nagyon erős kéz kell, nekem is hasonló fajta keverékem van, és meg lett az eredménye a kis kori elhanyagolásnak: hamis lett és borzalmasan védi a területet. Csak engem fogadott el a családban, a többieknek már próbált neki menni. Egyszer én is adtam oda egy kutyát, annak idején egy terelő kutya volt. Sokáig dolgozott velem, de úgy hozta a sors hogy kis időre megszüntették nálam a marha gulya tartását és a kutyák munka nélkül maradtak. Volt egy kevés birka de ez a kutya a marhához volt szokva neki a birka neki nagyon kevés volt neki, így úgy döntöttem odaadom egy olyan gulyásnak akinél még van marha bőven. Oda is adtam bár a kutya az első időkben vagy 3-4 hónapig nem hallgatott rá, többször hazajött titokban, este behajtáskor hazaindult hozzám. Mostanra már gyönyörűen dolgozik ott az idegen helyen, épp most voltam megnézni, amikor messze jártam még a tanyához olyan heves ugatásban jött elém, de amikor közel ért, megismert. Jó kutya lett, nagyon jó hogy odaadtam így azt csinálhatja amire született.

Ez a kutya is ami a kezedre van bízva egy túrázós sportos családban lenne jó helyen, ahol úszni futni járnának vele, és talán szellemileg is fáradna. De ehhez erős kéz is kellene

2014. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondolok, hogy ha találnak egy sportosabb családot, ott szuper kutya lehet belőle.
2014. júl. 27. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Jesszus.... ha valaki még egy retrieverrel sem tud megbírkózni, akkor igen, ajándékozza el....
2014. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajna ilyenkor ez a legjobb megoldás.Sokszor az emberek nem mérik fel,mivel jár a kutyatartás.Elmúlik a cuki kölyök kor,mehet az utcára,mert nevelni,időt szánni a kutyára már nemszeretem plusz meló.Gazdát találni sem lesz egyszerű.
2014. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Retriever fajtamentők.
2014. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!